Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ICSI/IUI 2019

IVF/ICSI/IUI 2019

Pozdravljene soborke :),

ker smo že konkretno zakorakali v 2019, odpiram novo temo in upam, da bo do konca leta v tej temi ooooogroooomnoooo lepih novic :). 2019 bo naše leto ;).

Jaz sem po 3 neuspelih IUI postopkih zdaj v dvotedenskem čakanju po 1. IVF/ICSI postopku. Niham iz optimističnega v realno stanje. Pridelala sem 7 celic, samo 1 se je oplodila in še tista se ni razvijala kot bi se morala….vseeno so mi jo vstavili na 3. dan in močno upam, da se v moji maternici boljše počuti kot v laboratoriju :).

Upam, da se nas bo nekaj nabralo, da bomo skupaj klepetale, si izmenjavale izkušnje, se podpirale in veselile :).

Ja, je res bil že čas za novo temo. 😊

Allstar, držim pesti, da se pikica pri tebi super počuti, da se lepo vgnezdi in da ostane s tabo še lep čas! 😉🤞🍀🐞

Allstar hvala, ker si odprla novo temo.Upam da se bo tvoja pikica vgnezdila in bos zagledala plusek.

Moja dva zamrznjencka se na zalost nista vgnezdila.Danes sem imela uradni dan za test.Zalost in razocaranje sta ogromna 😔.

Joj, Pikapoka9, žal mi je, da ni uspelo.😞 Ti pošiljam en velik objem! Drži se. 💛
A imata še kaj zamrznjenčkov?

Hvala Kiddo ❤.Nimava vec zamrznjenckov, morala bova v nov postopek.

Žaaaal ni uspelo 😭😭😭 danes popoldan se mi je naenkrat močno ulilo, najprej kepa, potem pa kri 😭 6 dni pred testom, 26. dan cikla, ponavadi imam 33. Totalno presenečena nad hitrostjo in žalostna nad izidom 😣. Saj sem bila realna, ampak še vseeno je bilo malo upanja….
Naslednji postopek naj bi bil dolgi protokol.

Pikapoka, žal mi je tudi za tvoji 2 pikici 😭. Kdaj greš v naslednji postopek?
Kiddo, kdaj imaš ti postopek?
Na kateri kliniki sta?

Allstar tudi meni je zal, da se pri tebi ni izslo. Se mi zdi, da smo vse v postopkih realne, pa kljub temu neuspelemu postopku sledi razocaranje.Posiljam ti en velik objem.
Jaz sem na kliniki v Dravljah.Lahko bi sla ze sedaj v naslednji postopek, ko dobim menstruacijo.Ampak bom dala en cikel skozi, torej naslednji mesec. Kdaj gres ti in na kateri kliniki si?

Ja res je tako….tudi če smo realne, vedno obstaja neko upanje, da bo….
Jaz sem v MB in ne vem kdaj lahko grem v naslednjega….a mora biti vmes ta in še ena M, ali ta in še dve. Danes pokličem in bom vedela. Po eni strani bi rada šla čimprej, po drugi pa bi rada vmes kaj spremenila, izboljšala, da se izboljša kvaliteta celic, to se pa rabi vsaj 3-6 mesecev.

Allstar, žal mi je, da se tudi pri tebi ni izšlo.😞 Pošiljam tudi tebi en velik objem! 💛

Držita se!

Jaz sem na ginekološki kliniki v Ljubljani. Trenutno čakam na biopsijo endometrija in scratching, ki ju imam v torek. Potem moram pa počakat na izvide preden lahko grem po naslednjega zamrznjenčka. Torej računam, da bom lahko šla po pingota najverjetneje enkrat v marcu.

Hvala :*
A tako dolgo se čaka na izvide? Mogoče pa bo že v februarju….
Jaz kličem že cel dan na kliniko, pa jih ne dobim, sem poslala mail. Brezveze mi je hodit na krvnega, če sem 100% da ni nič. Upam, da bova lahko šla že marca v nov postopek….

Saj izvidi znajo bit že prej, ampak je treba pol itak spet na menstruacijo počakat, zato verjetno ne bo prej kot pa marca..

Upam, da bosta lahko obe šli čim prej v postopek.

Mogoče bo pa res marec naš mesec, držimo pesti 🙂

Koliko postopkov imata za sabo?

Zdravo:)
Tudi jaz cakam na +… Sem pa 10 dan po transferju me ze mika da bi naredila test ampak ga nekako ne upam ker se bojim da bo razocaranje ceprav sem po drugi strani optimisticna:)
Kaksne znake kaj mate po transferju?

hej.. tudi jaz pridem na 2019..
jaz pa danes iz ET.
allstar moram ti povedarlt, da je vredno probat, da partner jemlje astaxantin, ce imata ICSI.. midva sva imela prvic in drugic od 12 celic samo en zarodek in enkrat se eno morulo na peti dan.. in zdaj v 3. postopku je moj jemal to, ker pri nama je tezava morfologija, t. i. nepravilna oblika semenčic.. in rezultat je od 8 celic oplojene kr 4, dve blastocisti so mi danes vstavili, ostali sta tudi blastocisti in jih bi naj zamrznili danes.. midva kr nisma mogla verjet, in so punce pisale da so mozje imeli za 300% boljsi rezultat..
je za probat..
zdravnica je rekla pri ET, da boljse nebi moglo bit.. zdaj pa, da vidimo.. menstruacijo dobim vedno na osmi dan..
lina zdaj pa bo vse ok.. za vse drzim pesti do konca..
jaz sem tudi v mb in tri menstruacije moras pocakat, vkljucno z to ki jo ze imas.. pol te bojo tak ze klicali takoj.. odvisno kak naletiš datumsko v cikel..
lepo grejte pikice, tiste ki ste tako dalec ze.. 🤗

Aa88, držim pesti za plus! 🤞🐞🍀

Lucky555, lepo grej svoji pikici!🤗 Zdaj se pa lepo razvajaj. Navijam, da se lepo vgnezdita!🤞🐞🍀
Tale astaxantin bi pa tudi nama potem lahko v naslednjem postopku (če bo potreben) pomagal. Tud pri nama je namreč (med drugim) problem morfologija, nazadnje je blo sam 4% normalnih oblik.

hvala kiddo..
moj je imel samo 1% ampak to je dovolj za icsi.. ta antioksidant ne izboljša stevila ampak kvaliteto tistih ki so.. midva imama kolicino ampak res samo 1% ima pravilne glave.. to je vseeno 500. 000 in je nekaj izbire.. 😂
vidva z 4% sta ok.. to je meni rek dr. da se komot gre po naravni poti.. stane pa okoli 25 eur steklenicka za 1 mesec.. kupit treba iz lekarne, ki pise da ima 5mg teh snovi not..

AA88, jaz bi naredila test, če bi bila namesto tebe, sem ga imela plan delat 10 dan, pa me je prej na žalost presenetila M. Držim pesti 🤗.

Lucky, oooo hvala za nasvet. Ja midva imava oba ok izvide, tudi partner ima vredu izvid, vse v mejah normale. Ampak se nama je od 7 oplodila le ena in ne vedo ali so semenčeca ali jajčeca, nekje je razlog. Nekaj jajčec menda ni bilo zrelih, ko so delali ICSI so videli in pri ICSI se ni nobena oplodila (2 zreli, 2 ne). Pri IVF pa zrelosti jajčec ne preverjajo, ampak se je oplodila 1, pa še tista se ni delila naprej.
Astaxantin lahko kupiva brez recepta? Tudi fertil up imava naročen za njega. Jaz pa jem Femibion, zraven si bom kupila še koencim q10 in vitamin a (drugega je vsega dovolj v Femibionu) ter matični mleček. Začnem tudi z akupunkturami, prvo kuro že ta mesec, potem pa do IVF-ja. Po vsaki M eno kuro. Pa hrano bova še malo spremenila 😊

Aja, pa Lucky tudi tebi čestitke za !4! lepe blastociste in držim pesti da se ti dve zdaj vgnezdita in udobno namestita za naslednjih 9 mesecev 😊🤞🍀

Živjo punce. Da se še jaz pofočkam. 1. IVF/ICSI, punkcija je bila v torek, danes sva bila naročena na transfer. Prideva tja in šok – od 5 celic so bile 3 zrele, oplodila se ni nobena. Tega me je bilo najbolj strah. Sploh ne vem, kako naj se poberem.

Polhek35: 🙁 to pa je šok, mene je tudi tega strah, jest sem imela tudi v torek punkciji (Lj) in me je kar strah kaj bo v nedeljo. Čudn da se niso niti oplodile glede na to da je biu ICSI in itak dajo spermij v jajčece. Pri meni je ponavad pri 10 celicah potem tut samo ena za vstavit, ker se ostale ne razvijajo uredu ali pa niso zrele. Imam pa tudi vedno ICSI. Tako da upam saj na eno lepo blastocisto. Veliko sreče v naslednjem postopku in ginekologa vprašaj kaj se da spremeniti za naslednjič.

New Report

Close