Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Težave z zanositvijo/izvidi

Težave z zanositvijo/izvidi

Spoštovani!

Na vas se obračam z nekaj vprašanji in prosim za vaše odgovore oz. vaše mnenje.
S partnerjem se že dobro leto trudiva zanositi, ampak žal, pozitivnega rezultata ni. Oba sva stara 38 let, menstruacije imam redne, ciklus 26 dni, brez bolečin, nikoli nisem jemala KT, redna ovulacija (preverjena s testi).

Trenutno obiskujeva eno od ambulant za neplodnost. Na prvi pregled sva s partnerjem prinesla izvide, katere sva že predhodno naredila sama, in sicer zanj izvid od spermiograma (je ok) in zame hormonske teste.

Moji izvidi (na 3 dan ciklusa):
– S-17-beta estradiol: 0,08
Folik. faza: 0,08-0,92
Sred. faza: 0,14-2,38
Luteal. faza: 0,08-1,15
Postmeno.: <0,04-0,10
– S-progesteron: 1,2
Folik. Faza: <0,3-3,2
Luteal. faza: 3,8-50,6
– S-FSH: 9,7
Folik. faza: 4-13
Sred. faza: 5-22
Luteal. faza: 2-13
Postmeno.: 20-138
– S-LH: 3,4
Folik. faza: 1-18
Sred. faza: 24-105
Luteal. faza: 0,4-20
Postmeno.: 15-62

Na prvem pregledu v amb. za neplodnost so mi še vzeli kri za AMH in dobila sem tablete Clomid ter da se moram ponovno oglasit 12 dan ciklusa za preveritev z UZ, če se kaj dogaja. Po navodilih ginekologa, sem Clomid jemala prvi ciklus od 3 dne naprej, 5 dni, ½ tablete, 2x na dan.

Na drugem pregledu, so mi povedali, da je rezultat AMH 0,35 in da se na UZ ne vidi ovulacije, da naj še naprej jemljem Clomid, ampak v drugem ciklusu od 4 dneva naprej, 5 dni, ½ tablete, 2x na dan.
Ginekolog je predlagal, da si kupim test plodnosti na osnovi sline. Na poti domov sem to napravo res kupila in takoj naredila test, ki je pokazal »plodnost« (po navodilih so 3. možni rezultati tega testa: »neplodnost«, »vmesni čas-zmanjšana plodnost« in »plodnost«).

Iz navedenega me zanima naslednje:
1.) Bega me nizka vrednost AMH. Je to razlog, da ne pride do zanositve?
2.) Rezultat testa plodnosti in mnenje G na UZ sta različna, čeprav je bil test plodnosti s slino delan cca 1,5 ure po UZ?
3.) Zakaj tablete Clomid, če imam normalno menstruacijo, ovulacijo,…?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
Nina

Spostovani, zanima me kaksne so izkusnje o povezavi neplodnosti z kongenitalno adrenalno hiperplazijo? Nlsamoplacnisko sem ultrazvocno spremljala svoj cikel in ugotovili smo, da do ovulacije ne pridez ker folikel lutenizira, ob tem je bil estradiol v porasti od 0.6 do 1.2 na dan ko so ugotovili da je prislo do lutenizacije.

Kaj priporocate, hormonsko terapijo, ivf, iui…?
Hvala in lep pozdrav!

New Report

Close