Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Zanositev po IMN

Zanositev po IMN

Pozdravljene.

V aprilu se mi je zgodila IMN in posledično sem ostale brez enega jajcevoda. Takrat nama je zanositev uspela v drugem mesecu pa sploh nisva prav zelo načrtovala. Po preteku dobe, ko nisem smela zanosit spet poskušava, vendar do zdaj ni še nič. Res, da je to kratka doba 5 mesecev. Me je pa začelo skrbeti, da je mogoče z jajcevodom, ki mi je ostal kaj narobe. Zanima me, je katera imela podobno izkušnjo? Če bi se odločila za umetno, ali še vseno moram čakati eno leto ali glede na to, da nimam jajcevoda lahko začnem “težiti” za to že kaj prej?

Lp.

Hej,

5 mesecev res ni tako dolgo, da bi te moralo skrbeti, sploh če imaš samo en jajcevod, ker imaš potem seveda samo cca vsak drugi mesec “uporabno” ovulacijo. Če je z drugim jajcevodom kaj narobe, pa žal res ne moreš vedet, ne da bi šla na preiskave. Če te leta ne preganjajo, si pusti vsaj leto časa, pa poskušaj se ne sekirat na zalogo. 🙂

Glede jajcevoda ne vem. Kar se pa let tiče, sem pa brala, da greš po 35 letu lahko na pregled že po 6-ih mesecih neuspešnega poskušanja. Mogoče bi bilo najbolje, da vprašaš svojega ginekologa.

New Report

Close