Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost težave z zanositvijo

težave z zanositvijo

Pozdravljeni.
Potrebujem nasvet in pomoč. Že od januarja letos se trudiva, da bi zanosila. Stara sem 41 let, partner 42 let in oba s partnerjem imava otroka iz prejšnjih zakonov. On ima 2 jaz pa 1 in celo neplanirano nosečnost in splav pri 27 letih, saj se takrat s partnerjem nisva dobro razumela…
Zdaj pa bi rada zanosila, pa ne gre. Bila sem pri ginekologu, ta me je pregledal, poslal na pregled za prehodnost jajčnikov in imam prehodnega. Namreč odstranjen imam tudi 1 jajčnik zaradi ciste pri 13 letih ko sem ravno dobila menstruacijo. Oba s partnerjem jemljeva profertil, pa še vedno nič. Kaj mi svetujete. Prosim pomagajte! Še huje mi je pa to, ker vse to držim v sebi, saj nikomur ne govorim o tej težavi 😞 pozorna sem tudi na plodne dneve…na bazalno temperaturo…
Lp

Hormone so ti pregledali? FSH oz. se bolje AMH? To bi bilo kar nujno pri tvojih letih.

Leta so kar visoka in statistika je kat slaba pri teh letih, ker je kakovost celic slabša, sploh samo z 1 jajčnikom, čimprej do gin. po napotnico za neplodnostno, ker postopki so plačani iz obveznega zavarovanja samo do 43. rojstnega dneva ženske.

Hvala za odgovor. Ravno sem zamenjala ginekologa, on mi je predlagal tablete profertil in me napotil naprej k dr. Primožu Reš.

New Report

Close