Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost 1 postopek ICSI

1 postopek ICSI

Pozdravljeni.
Stara sem 27 let in partner 29.
Imam rahlo povisan pscos partner pa slab spermiogram.
Avgusta sva sla v 1 postopek. Imela sem kratek stimuliran postopek( gonal f 5*150ie nato uz nato dvig gonala f na 200ie za 3dni in ker so folikli slabse rastli ponoven dvig gonala na 300ie. Špikala se m se 19dni. Ker sem hiperstimulirala so se že med uz-ji odločili za zmrznitev zarodkov. Za ovulacijo sem si aplicirala suprefact 0,6ml. Sledi punkcija jajčnikov: št. pridobljenih celic:11 oplojene:5 nezrele:2 neoplojene:1.. St zarodkov:5 vendar se niso lepo razvijale tako da 0 zamrznjenckov. Zanima me v cem je vzrok da se zarodki niso razvijali tako kot bi se mogli? Je mogoce slaba kakovost jajcne celice ali semencic? Ali kaksne kromosomske nepravilnpsti? Kako bi se dalo to izboljsati.
Hvala za odgovore.

Hej, mogoče ti bodo naslednji postopek dali dolgi protokol, kjer je lahko več celic (vsaj pri meni jih je bilo, v kratkem sem jih imela isto 9). Drugače pa sem jaz po neuspešnem postopku vprašala še za IMSI. To je podobno kot ICSI, samo da pod ogromno povečavo pregledajo semenčeca in res izberejo najboljše. Ampak meni je moja gin. rekla da bi to naredili šele po kakih 3 ali 4 neuspešnih postopkih, da je to zelo zahteven postopek… Držim pesti, da bo naslednjič boljši rezultat.

Aha… Mi je že zdej rekla, da bo najverjetneje ponovno kratek postopek. Ker sem dobro odreagirala, ampak da so najverjetneje oni naredili napako, ker sem se predolgo špikala. In da bojo ze v startu dali višjo dozo. Bomo vidli kaj se bo konzilij odločil. Drugače bom pa vprašala za IMSI. Najbolj me pa ubija to čakanje na naslednji postopek.
Hvala ti, in enako tudi tebi veliko uspeha.

nova
Uredništvo priporoča

A imaš ponovno konzilij? Jaz sem ga imela samo prvič, potem se je pa sama gin. odločila za dolgi protokol, pa sem v kratkem imela ravno tako 9 celic kot ti, v dolgem pa potem 15. Verjamem, da te čakanje ubija, samo kar pogumno in optimistično naprej, se splača. Jaz sem že imela srečo: sem v trinajstem tednu nosečnosti z zamrznjenčkom iz drugega postopka. 🙂

No lepo, da vama je uspelo. Čestitkee in lepo nosečnost ti želim👣😊 ja rekli so nama da bo ponovno zasedal konzilij tak da morem poklicat v torek, da vidim kako se bodo odločili. Jaa točno tako. Optimistično naprej proti drugem postopku😋

New Report

Close