Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Menstrualni cikel in zanositev

Menstrualni cikel in zanositev

Pozdravljeni!

Par vprasanj in zanimajo me mnenja ce je katera bila oz je v taksni situaciji 🙂

Stara sem 24 in se z dragim trudima na otrocku ze 1leto. Pred enim letom sem uporabljala kt 5let in imela reden cikel vedno na 28dni. Po prenehanju jemanja lani sem imela prve 3 mesece redne mens. tudi na 28 dni in prbl. 5 dni.
Po teh treh mesecih mi je menstruacija zamujala 3 mesece in nato sem imela zopet 3 mesece menstruacijo vendar na razlicne dni. Na 32 35 in 37 dan. Zdaj zopet 3 mesece menstruacije ni in vsi testi negativni.
Nevem kdaj so ovulacijski dnevi ker tisto spikanje po jajcnikih cutim veckrat na mesec in do zdaj sem dvakrat v pol leta imela rjav izcedek ki je trajal samo en dan oz se samo pokazal. 🙂
Ginekologinja mi govori da je vse normalno ampak je res tezko ko neves kdaj pricakovat menstruacijo in kdaj je res ovulacijski dan.

Je imela katera kaj podobnega?

Hvala za odgovor,
Lp

Ne ravno podobno, sem pa po prenehanju s KT rabila približno 1 leto, da so se menstruacije uredile. Vmes jih več kot pol leta sploh nisem imela. Za ugotavljanje ovulacije pa priporočam, da si kupiš ovulacijske teste – naroči si jih večjo količino kje na internetu, ker so v lekarnah dragi.

Srečno in želim ti hiter uspeh 🙂

Pozdravljena, moja situacija je podobna tvoji sicer nisem nikoli pila kontracepcijskih tabletk, sem imela redne Menstruacije ampak so se tezave zacele februarja 2017 ko sem mislila da sem noseca ker mi je zamujala menstruacija vec kot 1mesec ( naj povem pa da sem do takrat vedno imela na 28 dni nikoli mi ni zamujala M) naredila sem test in je bil negativen. Mislila sem si da se bo uredilo nazaj ampak ni. Avgusta 2017 sem imela zadnjic normalno M. Otrocka si zeliva pa od maja 2017 ampak nam se kar ni uspelo zdaj cakava septembra na prvi razgovor v LJ za neplodnost. Naj pa povem se to da od avgusta 2017 imam samo rjave izcedke ki se pojavijo 1x na dan amapk traja 7 dni.
Tebi pa zelim tudi veliko srece in vedi da nisi edina da nas je zelo veliko in da vse komaj cakamo da na tistem testu zagledamo +

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz sem po prenehanju KT imela M 6 mesecev na 28 dni potem pa se je vse spremenilo. Vsak cikel drugačen, od 25 do 30 dni, drugačne bolečine in razni “znaki” ki jih zlahka zamenjaš za nosečnost. Že dve leti delamo na otročičku,pa nič ☹️ in tudi tokrat sem imela M dva dni, 5 dni rjav izcedek in vsak dan večja bolečina v spodnjem delu trebuha. Kot da bi šele morala dobiti M…1teden po M?!…kr nekaj….

New Report

Close