Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost myo- inositol

myo- inositol

živjo
moja diagnoza so policistični jajčniki menstruacijo imam 2-3x letno in vse ostale simptome ki spadajo zdraven. Ginekolog mi je predpisla dabraston in clomid ki sem ga jemala 6mesecev nanj pa nnisem reagirala. čez se dala tudi lapro in histero pa stanja ni izboljšalo. zdaj čakam da dobim napotnico za abulanto za neplodnost.
Pred tem bi rada poskusila še kakšno drugo aternativo pa me zanima glede myo-inositol kaj to sploh je? kako deluje? a res to priporočajo žeskam z pco ali je to samo tržna niša.

Hvala za odgovore
lep pozdrav

Myo in d-chiro inositol nista zdravili, temveč sta pseudovitamina iz skupine B vitaminov. Najdemo ju npr. v ajdi. Inositol pomaga regulirati določene hormone kot sta inzulin in ščitnični hormon. Pomagata pa pri: regulaciji menstruacijskih ciklusov, izboljša kvaliteto jajčnih celic, znižuje holesterol, znižuje sladkor, izboljša anksioznost, izboljša aknavost kože, znižuje apetit.
Zase osebno lahko rečem, da se mi je po jemanju mešanice teh dveh izboljšala koža, shujšala sem za 5 kilogramov in po letu in pol sem zanosila. Sem pa tudi malo spremenila način prehranjevanja, tako da je verjetno zanositvi botrovalo tudi to. V USA je ta prehranski dodatek zelo popularen pri PCOS

Mene pa zanima kje bi lahko tole nabavila?

nova
Uredništvo priporoča

Na Hrvaskem v nekaterih lekarnah pod imenom gynositol.

tudi pri nas se dobi, če malo pogooglaš v spletnih trgovinah.

Jaz imam še zalogo myoinositola in dchiro, če koga zanima. Ne jemljem trenutno, ker sem noseča.
Imam pa po en kos tega:

https://www.iherb.com/pr/Healthy-Origins-Inositol-Powder-16-oz-454-g/63813
https://www.amazon.co.uk/Swanson-Inositol-Manganese-Sulphate-Chirositol/dp/B00U4S0ISW/ref=sr_1_1_sspa?ie=UTF8&qid=1538588935&sr=8-1-spons&keywords=d+chiro&psc=1

Jaz sem pri nas našla samo myo inositol, tega d-chiro insotitol pa očitno pri nas še ni. Na amazonu sem vidla, da se ga da kupit ampak imam slabe izkušnje z amazonom, sem dvakrat nekaj naročila pa nisem nikoli prejela paketa. Tko, da sem malo skeptična. Na iherb. com pa tega d-chiro inositol nisem zasledila. Je potrebno oboje jemati ali je dosti, če se jemlje samo myo inositol. Kera ve mogoče?

Hej. Jaz sem jemalo samo myo inositol, jemala sem pa infolic, ki ima se folnokisilino. Narocam ga pa preko nemskih lekarn, je 1x cenejsi kot pri nas…vrjamem, da je inofolic tudi eden izmed razlogov, da sem noseca.
Sem prebrala veliko raziskav in clankov na to temo, tako da sem se na koncu odlocila za jemanje inofolica.

Imaš mogoče link od te nemške lekarne? Pa čestitke za nosečnost, vse dobro 😀

Hvala 🙂

Narocila sem preko Disapo.de
Ravno prejsni teden sem narocila 6 skatel in me je s postnino prislo 92 €

Hvala za link 😀

Lahko samo vprašam koliko mesecev si pa jemala to preden si zanosila? Samo tako imformativno, sej vem, da je pri vseh malo drugače. No potem je pa res ceneje kot pri nas 😀

https://disapo.de/bin/geossql.pl?Sid=disapo-8441423-1556802679&Stype=Pzn&Scont=11235485&Kc=00&Gban=

So to te kapsule? Drugih ne najde. Se opravičujem, če sem sitna samo ne bi rada nekaj naročevala, pa ne bo potem ta pravo 🙂

Jaz sem imam te https://disapo.de/inofolic-pulver-p10520775-07.html

Vec si lahko preberes na https://www.google.com/amp/s/www.moja-lekarna.com/amp/inofolic-folna-kislina-mioinozitol-30-vreck

Aha te so bile tudi tam, sam so bile brez slike pa sem mislila, da niso ok 😀
To so pol iste ko te spodaj, ki si link dala sam, da so cenejše tam na nemški spletni lekarni. Hvala, za pomoč jih bom takoj naročila 😀

Ja, iste kot te na slovenski strani, samo cena je enkrat ceneje v Nemciji.

Lp

Hvala ti za pomoč 😀 upam, da bo tudi meni pomagalo 😊

Živjo,

ima še katera pozitivne izkušnje, ali pa morda prev priporočilo s strani ginekologa/endokrinologa, tako kot je to baje praksa že v tujini? Rahlo sem zmedena, ker pri nas prodajajo samo pripravke z myo plus folno, v tujini pa večinoma myo in d-chiro. Raziskave so sicer narejene za obe kombinaciji.

Hvala in lp

Zdravo,
meni je moja ginekologinja prejšnji mesec priporočila jemanje myo-inositola. Rekla je, da lahko tudi v kombinaciji s folno kislino, sploh, če v bližnji prihodnosti načrtujem nosečnost. Ampak se še odločam, kaj bi kupila tako, da še nimam izkušenj z učinkovitostjo.

Živjo, nekaj je na tem. Žal ne morem trditi zagotovo, ker bi morala opazovati cikle in ovulacijo čez celo leto. Ampak… Pri nas je bilo takole, po menstruaciji sem vsak dan spila eno čajno žličko mace (mi je njami). Ko je prišla naslednja M, je bila videti končno spet normalna (količina krvi, barva…). In potem sem nehala z maco, ker sem šla na myo-inositol. Jemala sem tudi prenatal z omego3. In se je prijelo še v tem ciklu. In za 1 obrok v dnevu je bila 1 solata, čimbolj zanimiva.

Ampak! Moje vprašanje je, ali se sme jemati tudi v nosečnosti?

Lep pozdrav punce, mene zanima če se dobi te tablete tudi na recept?

 

Jaz sem danes poskusno dobila dve škatli myo-inosatola.. imam PCOS ter zadnje čase vedno večje težave z težo ter menstruacijo in posledično tudi zanositi ne morem..

 

New Report

Close