Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Informacije o Zdravstvenemu centru Dravlje in Leonišču

Informacije o Zdravstvenemu centru Dravlje in Leonišču

Pozdravljene,

s partnerjem se več kot eno leto trudiva zanositi. Ginekologinja mi je zaradi moje starosti napisala napotnico za neplodnost (da ne bi vse trajalo predlogo). Kakšnih preiskav in terapij zato še nisva imela. Ker na to nisem bila niti pripravljena, tudi ne vem veliko o postopkih, niti kam bi se bilo najbolje naročiti.

Pridobila sem informacije o čakalnih dobah za Leonišče in center Dravlje. Pri prvem bi bila na vrsti novembra (partner za spermiogram v avgustu ali septembru), v Dravljah pa oba že v avgustu.

Sem pa malo brala stare objave na forumih, da pri dr. Rešu moraš določene stvari plačevati (npr. vsako drugo umetno oploditev ipd.). Ker so objave na forumih stare več let, me zanima na podlagi vaših osebnih izkušenj ali to še vedno drži? Seveda sem vprašala tudi direktno v samem centru, pa me je gospa dosti na hitro odpravila, da je treba plačat hormone (60 €) in pregled za spolne bolezni (2×90 €), ostalo pa je preko zdravstva. Ti hormoni so enkratna zadeva? Kaj ste morale še plačati? Rada bi bila vnaprej pripravljena.

Prav tako mi je gospa pojasnila, da vse storitve opravijo v Ljubljani, na njihovi spletni strani pa piše, da umetne oploditve in zahtevnejše preglede opravljajo v Postojni. Kako je s tem?

Glede na to, da nisem še imela nobenih preiskav (ginekologinja mi bo po spermiogramu preverila prehodnost jajcevodov, če ne bom hitro na vrsti), bi mi priporočile Zdravstveni center Dravlje (če prav razumem tam ne izvajajo vseh posegov) ali Leonišče?

Za vaša mnenja se vam zahvaljujem.

Živjo 🙂

nekatere informacije so res malo zastarele. Zdaj greš lahko tudi pri njih v vse postopke na zavarovalnico brez samoplačniških vmes. Plačaš edino preglede krvi, vse ostalo je zastonj. To je hormonski pregled, ki ga greš naredit v AdriaLab v LJ ali v tujino in je načeloma enkratna zadeva. Enkrat letno pa imaš še pregled za spolno prenosljive bolezni. Za to ti vzamejo kri kar v centru in plačaš tam. Cen se iskreno povedano ne spomnim točno. To pa so z njihove strani vsi stroški, jaz razen tega nisem v 5 postopkih plačala nič drugega, pa sem prišla parkrat na izredne preglede in klicala dr. na osebni telefon v njihovem prostem času, ko sem imela komplikacije.
Do lani so res nekatere posege izvajali v Postojni, zdaj imajo pa nov center v LJ in vse izvajajo tam. Vse te informacije so preverjene iz prve roke, večkrat 🙂

Glede ostalih pregledov pa iskreno povedano ne vem, mene je na vse to napotil že osebni ginekolog, preden sem dobila napotnico za neplodnostno ambulanto (torej pregled prehodnosti, jaz sem imela potem še laparoskopijo). V Dravljah tega ne izvajajo, ampak še vedno te lahko napotijo drugam. Kako je s tem v Leonišču, pa ne vem. Čudno mi je, da so te po telefonu tako hitro odpravili, tiste sestre so ponavadi res ful prijazne in vse povejo … Mogoče še enkrat kliči in vprašaj glede preiskav. Jaz sem bila sicer tam zelo zadovoljna z vsemi zdravniki, ki so me obravnavali.

pikapoka9 vse je tako kot je napisala prah…. dodala bi samo še to da pri njih je prehodnost jajcevodov hycosy preiskava samoplačniška 150 evrov in naredijo ti jo kar v ambulanti v Dravljah…. =)

New Report

Close