Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Pomagajte nam razumeti in vedeti

Pomagajte nam razumeti in vedeti

Drage forumke in forumci,
zavedamo se, da ste v težkem življenjskem obdobju, vendar ker premalo poznamo, da bi bolje razumeli in tudi prilagodili določene programe in informacije, se na vas obračam s prošnjo po sodelovanju.

Kolegica Vanja Erčulj dela raziskavo, s katero bo preverila tudi, ali drži, kar kažejo številne raziskave – da je za uspešnost zdravljenja pomembna dobra psihična pripravljenost in medsebojna opora kot tudi strokovna psihološka pomoč.
Ta pri nas žal ni tako zlahka dostopna, kot bi si morda želeli.

Vaši odgovori so zelo dragoceni.
Anketa je zelo kratka (cca 3 minute).

Povezava do ankete: Vaš link

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljeni,

Vsem, ki ste izpolnili anketo, se najlepše zahvaljujem. Tisti, ki tega še niste storili, ste lepo vabljeni k sodelovanju. Kot je napisala Andreja, je anketa zelo kratka.

Iz srca hvala in lep pozdrav,

Vanja

Pozdravljeni,

Trenutno je svoje doživljanje poti do otroka opisalo 44 uporabnikov. Vsem od vas se najlepše zahvaljujem, da ste si vzeli čas. Če se odloči sodelovati še kdo, je še vedno toplo vabljen, saj je odgovor vsakega izmed vas dragocen.

Želim vam vse dobro in seveda, da se vam želja po otročku čim prej uresniči.

Lep pozdrav,

Vanja

nova
Uredništvo priporoča

Ali je tole anketo še možno izpolniti ali sem že prepozna? Hvala in lp

Hej zzzspanka,

Ja, anketo se še da izpolniti. Sem pustila odprto, če bi morda še katera želela prispevati svoje mnenje. Za kakršnekoli spremembe v medicinski praksi je potrebna številčnost in tako vsak glas šteje. Hvala!

Nam boste sporočili vsaj okvirne rezultate? Lažje je, če veš, da še kdo enako čuti, pa tudi, če ostali to drugače dojemajo kot ti.
Pa hvala za pripravljenost, upam, da se kaj premakne

Bom sporočila. Z veseljem.

Pozdravljeni,
kako boste pa iz par številčnih ocen vedeli, kako se počutimo?!
Jaz se ob vaši anketi počutim natanko tako, kot pri zdravniku. On sledi svojemu protokolu, piše, daje recepte, za moja mnenja, vprašanja, komentarje pa ni prostora. Tako, da po postopku oba (vi in zdravnik) zagotovo lahko veste, kako se počutim!

Res je, Lastnica od zajca. Občutja je težko ovrednotiti le s številkami, zato so te le del moje raziskave. Drugi del je kvalitativni, kjer je poudarek na vsebini.

Vso srečo želim,

Vanja

Drage forumke in forumci,

Sporočam vam, da bom anketo s koncem tedna deaktivirala. Srčno se zahvaljujem vsem, ki ste podali svoje mnenje. Vem, da vam ni lahko in zato vaš čas, ki ste ga namenili izpolnjevanju, še toliko bolj cenim. Nekaj rezultatov bom opisno podala po zaključku ankete, tekom naslednjega tedna. Vsaj za drobec, celostna analiza me še čaka…. :-D. Res vam želim vse dobro. Da boste sprejemale zdravljenje pogumno in predvsem vztrajale na vaši poti do otročka. Raziskave so namreč pokazale, da se vztrajnost poplača, o čemer sicer pričajo tudi številne zgodbe na tem forumu. Srečno!

Vanja

Kot obljubljeno, podajam nekaj drobcev rezultatov:
Od čustev je nabolj izraženo upanje, ki mu sledita strah in žalost. Tekom zdravljenja je najbolj obremenjujoče čakanje na izid zdravljenja in čustveni vidiki zdravljenja. To je pravzaprav nekaj kar želim izpostaviti tudi s svojo nalogo in apelirati, da bi bilo bolje poskrbljeno tudi za ohranjanje psihičnega zdravja parov, ki so v postopku zdravljenja. Raziskave so namreč pokazale, da psihološko svetovanje parom tekom zdravljenja pozitivno vpliva ne samo na samo počutje parov, ampak tudi na sam izzid zdravljenja. Pomembno funkcijo pri zdravljenju neplodnosti igra tudi socialna opora, zato se nikar ne izolirajte, pomagajte druga drugi še naprej in negujte upanje in vztrajnost. Ena od raziskav o neplodnosti je pokazala, da se vztrajnost še kako “splača”. Od žensk, ki so bile v do 9 IVF postopkih, jih je 9/10 prišlo do otročka. Srečno!

New Report

Close