Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Pergoveris

Pergoveris

Pozdravljeni,

Prosila bi vas za mnenje glede terapije : Pergoveris. Namreč v 1.postopku sem imela Menopur in sem z njim zanosila, vendar je bila IMN. Sedaj grem v naslednji postopek in so mi predpisali Pergoveris. Prvič slišim za to terapijo, vem da ni isto kot Menopur( razmerje je 1:2), Menopur je 1:1. Prosim za pojasnilo.

Hvala,
lp

Kot sem uspela jaz razbrati, sta zdravili podobni (suplementacija LH), vendar pa je Pergoveris nekoliko močnejše zdravilo (doseže večjo stimulacijo). Morda so vam ga predpisali zato, ker so z Menopurjem pridobili relativno nizko število celic? Je pa to zgolj moje ugibanje. Najverjetneje bi vam zamenjavo terapije najbolje obrazložil ginekolog, ki vodi vaše zdravljenje neplodnosti.

Ja res je z Menopurjem sem dobila eno celico, vendar je bila vredu in tud zarodek je bil zelo kvaliteten. Malo je me strah tega Pergoveris-a , sestava je malo drugačna. Menopur je tud bolj naraven , ta je pa bolj sintetičen. Ker pri Gonalu , ki sem ga imela ni prišlo niti do transferja. Zato sem vedno skeptična, ko mi predpišejo nekaj novega. No sicer pa mi bo moj dr. vse razložil, kot si zapisala..

Hvala 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Živjo, Nasmejana7, jaz sem imela v zadnjih dveh postopkih Pergoveris. To terapijo (v kombinaciji s Suprefactom, ker sem imela dolgi protokol) so mi predpisali, potem ko sem v drugem postopku (kjer sem imela še kratki protokol) na Puregon odreagirala zelo slabo – 3 folikli, 2 celici, ena je bila nezrela, druga se ni oplodila, transferja ni bilo. Na Pergoveris, ki naj bi ga predpisovali tistim z malo celicami (pa tudi starejšim pacientkam), sem odreagirala bistveno bolje. Prvič je bilo 5 foliklov, a v njih 4 celice (vstavljena 2 zarodka, na koncu minus), drugič pa je bilo v 9 foliklih kar 9 celic, razvilo se je 6 zarodkov, 2 so zamrznili (to so sploh moji prvi zamrznjenčki:), 2 pa so mi vstavili, oba sta se prijela in naslednji teden imam že nuhalno! Kar brez skrbi glede Pergovrisa in držim pesti za super rezultat!

Pozdravljena Tokio, hvala ti za tvoje mnenje in izkušnje, ki si jih zapisala. Tud meni naj bi jih predpisali zaradi manjhnega števila celic. Vidim, da je pri tebi imelo zelo dober odziv. Upam, da bo tud pri meni podobno. Malo sem pomirila, glede na tvoje izkušnje in predvsem na tvoj rezultat. Čestitke in vse dobro.
Vsekakor pa se oglasim, kakšen rezultat bom imela. Upam na najbolje..

Pozdravček

New Report

Close