Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Gonal 300 enot

Gonal 300 enot

Lepo bi prosila za pojasnilo. Za sabo imam že tri postopke. Dvakrat sem zanosila ampak jr sledil spontani splav. Danes pa bi morala imeti transfer in ko sva s partnerjem prišla na kliniko žal ni bilo nobenega zarodka. Postopek je bil sledeči. Prve tri dni sem si morala dajati 300 enot Gonal f, nato dva dni 225, in še dva dni 225 plus ctx. Nato sem imela uz in je ginekolog rekel da moram takoj dobit stop injekcijo saj sta bila dva folikla večja od 20 mm. Rekel je tudi da so prehitro zrastli. Spunktirali so mi pet celic nobena pa se ni razvila. Zdaj pa me zanima ali sem dobila preveliko dozo Gonala in se za to niso celice oplodile?

P.s. v prejšnjih postopkih so mi vedno spunktirali le dve do tri celice ampak so se vedno vse lepo oplodile.

Hvala za pomoč.

Pozdravljena,

Najprej v katerem postopku si bila dolg ali kratek? Namreč so ful razlike med postopki. Kako dolgo si si dajala injekcije gonal f koliko dni? Tudi sama sem imela v prvem postopku gonalf in kratki postopek, celica je bila degradirana nisem imela niti transferja. Drug postopek sem zamenjala terapijo za Menopur ,rezultat +, sicer je bila IMN. Imela sem eno celico in izredno kvaliteten zarodek. Povedali so mi(sestra), da na gonal reagiram prehitro.Kar tudi ni dobro vsaj zame.Celica je prehitro zrasla in po 8 dneh sem imela že stopko. Rezultat nula-. Res da, pa moram omeniti, da pred 2.postopkom sem 3 mesece jedla prehranske dodatke za boljšo kakovost celic. Očitno je pomagalo. Sedaj spet jem dodatke, kajti grem v 3. postopek nekje septembra.
Srečno..:)

Osmi dan sem dobla stopko. Prve tri dni sem imela dozi 300 ostale dni pa 225. Četrti postopek je bil to.

nova
Uredništvo priporoča

Pol si bila v kratkem postopku. Ostale postopke si imela vedno isti protokol ter isto terapijo (gonal f)? Če ja, potem mi je vse čudno. So ti zdravniki kaj pojasnili zakaj se je tako izteklo?
Sicer, vem da je izjemno težko, ker sama sem v isti situaciji, pa vendarle pozitivne misli in ponovni boj za naslednji postopek.
Želim ti vse dobro..

Prvič sem imela gonal. Bil je kratki protokol. Ne vem zakaj so mi morali dati tako veliko dozo. Mislim da bi se drugace izteklo ce bi mi dali manj in bi folikli lepo pocasi rastli. 10 do 12 dni je idealno. Meni pa so ze osmi dan morali dati stopko.

New Report

Close