Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Neplodnost

Neplodnost

Pozdravljeni

S fantom se ze slabe 3 leta trudiva za dojencka. Osebna G me je napotila na kliniko za neplodnost po dveh letih. Naj omenim da kontracepcije ne uporabljam ze 12 let, imam pa precej neredne M (do 1teden). Na kliniki sem pred dobrim mesec opravila pregled prehodnosti jajcevodov, ki so BP. Fant se je tudi testiral in so rezultati vec kot odlicni. Od opravljenega pregleda prehodnosti M se nisem dobila. Mi pa sedaj zamuja ze 14dni. Opravila sem 2 testa in oba sta negativna. Naslednji pregled/obisk zdravnice imam cez 14dni. Kaj priporocate glede M? Naj pocakam do pregleda? Me pa zanima se ena zadeva…ali bi bili lahko moji slabi zobje vzrok za mojo neplodnost? Hvala za odgovor.

Dobrodošla na forumu in lepo,da deliš svojo zgodbo.Vse pohvale,ker si oz.sta se z partnerjem odločila za dodatne preglede ,ker delata na otročku.In seveda..se ne obremenjuj z M saj bo vse jasno na ultrazvoku,ki ga imaš zelo kmalu.Lepo sledita navodilom zdravnika ,ki vaju bo obravnaval in vse bo ok!
Kar se pa tiče o zobeh,kar si napisala..je pa zeloo priporočljivo,da preden zanosimo vse,ki načrtujemo otroka,da karkoli imamo za pozdraviti,ozdraviti oz.popraviti to naredimo preden zanosimo..,saj veš,da bo nosečnost potem potekala brez ,kakršnih koli dodatnih zdravstvenih težav:)Ker potem pridejo nove..(hahahaha..hecam se)!
Nihče ti ne more potrditi,da slabi zobje vplivajo na plodnost..(sicer sem že slišala zgodbo,da ena ni mogla zanositi in so ji odstranili Modrostni zob in nato je zanosila)!”Hmmm..lahko je zaradi tega ..lahko pa da ni!Uglavnem jaz mislim,da nima smisla iskati razloga za neplodnost tam,kjer je vzrok jasen ,da zobe si je potrebno ,takoj urediti že zaradi seveda higiene in zdravja!Čimprej tem bolje bo..zate:)
Želim ti vse dobro in hitro k zobozdravniku..:)

New Report

Close