Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost 2x blighted ovum – kako naprej?

2x blighted ovum – kako naprej?

Moja prva nosečnost je bila normalna, uspešna, potem pa se se dve nosečnosti končali z blighted ovum, obakrat abrazija.
Ginekolog pravi, da se dodatni testi opravijo šele po 3 ss, jaz pa res res res nočem čakati, da se to ponovi.
Kaj lahko naredim? Na katere preiskave lahko grem? Kdo je strokovnjak za take stvari?
Hvala!

aaasssdddffff, najbolje da gresta čimprej na genetsko testiranje. V kolikor je problem tukaj, boš potem tudi dobila napotnico za vključitev v ivf.

Tudi meni se je dvakrat isto zgodil in to z IVF postopki. Ker sem v postopkih, so me vseeno že po 2 blighted poslali na genetsko testiranje. Na koncu je pokazalo, da je vse ok. Naredili so nama samo osnovne kariotipske preiskave. Baje pa zelo redko pokaže, da je kaj narobe.
Dobila sem tudi napotnico za revmatologa (še čakam na kontrolo), ker je lahko razlog tudi imunološki. Ampak za blighted oziroma zgodnji splav naj bi bila aktualna samo preiskava za antifosfolipidni sindrom.
Razlog so lahko tudi natural killer cells, ampak te preiskave pri nas ne delajo.
Če nimaš težav z zanositvijo, ti vseeno predlagam, da ponovno poskusiš, ker boš sicer izgubila ogromno časa in energije za vse to. Sploh če že imaš enega otroka, kar je zelo dober znak.

New Report

Close