Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost PripravA telesa pred IVF ali ETZ

PripravA telesa pred IVF ali ETZ

Punce pozdravljene,

prosila bi za nesvete, kaj vse ste poiskusile pred IVF ali ETZ postopkom…razne terapije, zdravila, vitamine, masaže…za boljšo pripravljenost telesa.

Težave imam namreč, da imava s partnerjem zelo dobre zarodke in se mi je že parkrat zgodilo, da se je zarodek prijel, nato pa sem zakrvavela in telo je zarodek zavrnil. Tokrat sem se odločila da bi posikusila z vsemi možnimi vitamini…da bi biloa v čim boljši pripravljenosti.

Hvala že vnaprej za nasvete 🙂

za vgnezditev zarodka in da telo zarodka ne zavrne je bistveno kaj delaš po tranferju, ne prej, vse kaj delaš prej je za boljšo kvaliteto celic.

To da je zarodek dober, 3 ali 5 dan še ne moremo vedeti, lahko vidimo da je lep, pravilno oblikovan in kot tak ima največjo možnost vgnezditve. Prav tako je zarodek skupek tvojih in partnerjevih celic in nova tvorba, katero lahko v nekaterih primerih telo zavrne, zaradi avtoimunih dejavnosti v telesu.

Tako mnenje imam jaz, ker sem imela že več prenosov, pa se nikoli niti ne prime, imam pa avotoimuno obolenje ščitnice in pri takih je avtoimuna dejavnost v telesu povečana.

Prav tako smo ugotovili, da imam malenkost povišam prolaktin kar lahko tudi vpliva.

V sedanjem postopku bomo delali IMSI, da zberemo res najboljše in ne samo najlepše spermije, po transferju bom jemala aspirin in medrol, zato da se prepreči preveliko avtoimuno delovanje na zarodek. V prejšnjem postopku sem imela tudi schratching, ki je tudi namenjen boljši vgnezditvi, ki pa na žalost ni pomagal.

Lahko predlagaš še kakšne dodatne preiskave svoji dr.

Sem bila sedaj v zadnje v tujini in sem imela 24 urno spremljsnje zarodkov,tako da so mi vstavili res najbolj kvalitetni oz pravi blasticisti,ki sta se oz vsaj ena se je tudi prijela vendar je telo nato zavrnil.

Imela sempodporo ze od zacetka stimulacije pa tudi po ET z fraxiparinom in Prednisolonom pa ni nic pomagalo.

Mi lahko kaj več poveš glede Aspirina-inMedrola skupaj,kaj naj bi pteprečeval oz čemu točno služil?

nova
Uredništvo priporoča

Saj pravim, vidijo so kateri zarodki so “najlepši” pač se najlepše delijo imajo predvideno št celic na določen dan, ampak ne morejo pa videti kakovosti oz če je npr zarodek genetsko ok, to bi bilo možno z predimplatacijsko genetiko (PGD) kjer zarodku odvzamejo par celic pregledajo in potem zamrznjen zarodek v katerem od naslednjih ciklov vrnejo v maternico. Ampak tudi to ti ne garantira da se bo zarodek dejansko prijel. vse to so orodja s katerimi bi naj povečali možnost zanositve in donositve.

Verjetno je to kar si imela ti podobno temu kar bom imela jaz, medrol ima po mojem podobno funkcijo kot Prednisol, da zmanjša imunsko aktivnost telesa, aspririn pa podobno kot fraxiparin, redči kri, povečuje prekrvavljenost maternice in preprečuje krvne strdke. A ti si jih jemala od transferja naprej?
Lahko poskusiš še s scratchingom dela pa se ponavadi 22 dan ciklusa preden greš v postopek.

Drugače pa glede dodatkov, naj bi pomagal tudi melatonin, ki se vzame pred spanjem in deluje kot antioksidant. Glede hrane pa priporočajo paleo, lchf oz. brezglutensko dieto.

Pa preiskave vsemožne nardit (killer cells, revmatološke, za trombofilijo, genetiko)

Hvala za obrazložitev.Jaz sem imela fraxiparin ter prednisolon od zacetka ciklusa,se pravi od začetka terapije ter vse naprej.

Bom naredila še kalšne preiskva in videla kaj se bo izkazalo…drugače pa dalje poskušati in upati na +😀

np, jaz se danes začnem pikat z gonalom in bom probala zraven še z dieto 😉 jaz imam tablete predpisane od transferja naprej, ampak bomo vidli kako pa kaj. tudi tebi želim čimprej en +

New Report

Close