Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prelisičimo endometriozo, kako?

Prelisičimo endometriozo, kako?

Je katera morda poskušala prelisičit endometriozo? Misija nemogoče, ampak kdor upa, gre z glavo skozi zid -to razume tisti ki si njene ponovitve ne želi.
Ko je opazna razlika, močne menstruacije, potem naenkrat(1x, 2x letno) v primerjavi z močno “šibkejša”… ter je takoj jasno, da je ostala uporabna za endo. 🙁

Je katera našla način, čaj, ki spodbudi izločanje krvi, ne pa zadrževanje po potrebušnici, kjerkoli se endometrioza dela, torej glede retrogardne menstruacije?

Misija nemogoče….ali kateri je vseeno uspelo jo prelisičit? 🙂

Hvala!

Imela tezave … enkrat operacija laporoskopska …
Kaj storiti? Nimam pojma. Enkrat je M res mocna …se prevec … z unimi strdki vmes … drugic sibka. Upam, da se E ne ponovi. Povzroca kup tezav: od problemov s prebavo, bolecin … do neplodnosti …

Tiste, ki se s tem spopadate, veste o cem govorim.

Ima katera kak.koristen nasvet? Dobrodoslo bo vse … lp

Zanima me, kako so vam diagnosticirali to. Ali se to vidi pri vaginalnem ultrazvoku?
Močnejša menstruacija se dobi, če piješ čaj krvomočnice, ampak po moje ne more biti povezano z endometriozo.

nova
Uredništvo priporoča

Ni ravno recept za jo prelisičiti, ampak pri meni je boljše odkar ne uporabljam tamponov. Še vedno je 6xletno nevzdržno, ampak je pa nekaj mesecev sprejemljivih. Pomaga mi tudi poleti, ko veliko plavam na morju. Karkoli je bilo v zvezi s prehrano pa nisem opazila posebnega učinka.

imela sem cisto na jajčniku, sledila je operacija in ostal mi je samo delček jajčnika in drugi, ki je bil zdrav. Leto in pol
po operaciji sem mislila, da sem zanosila. Vsi znaki so bili in ker sem začela krvavet po mesecu in pol, so ugotovili hudo endometriozo in izvenmaternično nosečnost. . Sledila je operacija in “odšel” je še drug zdrav jajčnik in imela sem samo
1 % možnosti, imeti še otroka s tem delnim jajčnikom.
Hodila sem k pok. dr.Cerarju. Čeprav je bilo z menoj hudo, sem se počutila varna in mirna, vdana v usodo in seveda z željo, da bi imela še enega otroka. Enega sem že imela.
Menstruacija je počasi slabela.
Včasih 2x na mesec na 14 dni, včasih pa nič tudi mesec ali dva . Dokler ni usahnila , takrat sem zanosila in povila zdravega dečka, ki je danes star 30 let.
To je moja zgodba in lahko rečem, da sem imela po vseh težavah -srečo. Menst. ni bilo več, jaz pa tudi nobenih težav več.
Mena mi ni delal nobenih težav. Taka je moja pot usode..

Nekatere omenjate izmenjevanje šibkejših in močnejših menstruacij kot simptom endometrioze. Kaj ste s tem mislile? Da je menstruacija nekaj mesecev močna, sledi pa ji nekajmesečna šibka? In kaj sploh pomeni, da je močna? Koliko krvi, koliko dni…? So vse te menstruacije tudi boleče? Prosim, napišite kaj več o tem.

imela sem cisto na jajčniku, sledila je operacija in ostal mi je samo delček jajčnika in drugi, ki je bil zdrav. Leto in pol
po operaciji sem mislila, da sem zanosila. Vsi znaki so bili in ker sem začela krvavet po mesecu in pol, so ugotovili hudo endometriozo in izvenmaternično nosečnost. . Sledila je operacija in “odšel” je še drug zdrav jajčnik in imela sem samo
1 % možnosti, imeti še otroka s tem delnim jajčnikom.
Hodila sem k pok. dr.Cerarju. Čeprav je bilo z menoj hudo, sem se počutila varna in mirna, vdana v usodo in seveda z željo, da bi imela še enega otroka. Enega sem že imela.
Menstruacija je počasi slabela.
Včasih 2x na mesec na 14 dni, včasih pa nič tudi mesec ali dva . Dokler ni usahnila , takrat sem zanosila in povila zdravega dečka, ki je danes star 30 let.
To je moja zgodba in lahko rečem, da sem imela po vseh težavah -srečo. Menst. ni bilo več, jaz pa tudi nobenih težav več.
Mena mi ni delal nobenih težav. Taka je moja pot usode..
[/quote]

Sem prav razumela, da si zanosila ob zadnji menstruaciji??? In ob 1% možnosti. Enostavno čudež, super!

Omejila sem uporabo tamponov. Drugi dan menstruacije pustim, da večina krvi odteče, šele četrti dan pa vstavim tampon, ki začne krvavitev takoj ustavljati. Zadnja leta imam tako močno, da imam drugi dan dopust, ki ga večino dneva odležim, podložena z dekami. V navalih krvi vložek ne popije, če hodim, se tudi mimo vložka zlije po nogah. Uporabljam, ko so posebej močne menstruacije, tudi pamperske. Dokler sem uporabljala tampone ves čas, je iz mene šlo v kosmih, sedaj gre pa tekoča kri, kar kaže, da se je stanje endiometrioze izboljšalo. Sicer imam tudi štiri velike miome in sem na čakalni vrsti za odstranitev, za katero pa se še nisem odločila, saj sem v letih, ko bi naj počasi prešla v meno, s tem pa bi morale težave same izzvenet. Razen močnih menstruacij nimam drugih težav, ki bi jih imela zaradi endio in miomov.

Ne uporabljaj tamponov, sem jih tudi uporabljala za krajši čas poleg vložkov(še v času študija, da ni bilo poplave med uro predavanj), pa so naredili škodo in je nastala endometrioza, dr.Ribičeva lepo razloži oz se ujezi.
Tako, da nikoli več. Ti odsvetujem.
So zelo praktični, ampak strupeni…

Ne uporabljaj tamponov, sem jih tudi uporabljala za krajši čas poleg vložkov(še v času študija, da ni bilo poplave med uro predavanj), pa so naredili škodo in je nastala endometrioza, dr.Ribičeva lepo razloži oz se ujezi.
Tako, da nikoli več. Ti odsvetujem.
So zelo praktični, ampak strupeni…
[/quote]

Ja, itak, vendar pa miomi povzročajo tako obilne krvavitve, da v kolikor ne bi ustavljala s tamponi tretji dan, bi to ponovno poslabšalo mojo krvno sliko, velika nevarnost pa je tudi, da se krvavitev prepusti in bi bila prisiljena it na odstranitev maternice. Tampon ima vlogo ustavljanja krvavitve še zmeraj, le da sedaj pustim, da večina menstrualne krvi odteče v drugem dnevu. Še zmeraj se mi zdijo manjše zlo kot operacija, sploh, ker tudi nove smernice zdravljenja miomov gredo v to smer, da se reže le kadar je to nujno in neizogibno.

res me zanima, na kak način tamponi ustavljajo menstruacijsko krvavitev???
mislim… popivnajo kri ki priteče, da pa bi vplivali na manj obilne menstruacije mi je pa koncept, ki ga ne razumem

Ne uporabljaj tamponov, sem jih tudi uporabljala za krajši čas poleg vložkov(še v času študija, da ni bilo poplave med uro predavanj), pa so naredili škodo in je nastala endometrioza, dr.Ribičeva lepo razloži oz se ujezi.
Tako, da nikoli več. Ti odsvetujem.
So zelo praktični, ampak strupeni…
[/quote]

Prosim te še za povezavo do članka dr. Ribičeve o povezljivosti bolezni s tamponi. Če je to res, bi veljalo tak članek čim večkrat objavljati tako na mon, kot na drugih forumih

Prosim te še za povezavo do članka dr. Ribičeve o povezljivosti bolezni s tamponi. Če je to res, bi veljalo tak članek čim večkrat objavljati tako na mon, kot na drugih forumih
[/quote]

Tole bi tudi jaz rada videla …

Prosim te še za povezavo do članka dr. Ribičeve o povezljivosti bolezni s tamponi. Če je to res, bi veljalo tak članek čim večkrat objavljati tako na mon, kot na drugih forumih
[/quote]

dr. pušenjak kategorično pravi, da tamponi endometrioze ne morejo povzročat.
če guglam dr. ribič endometrioza tampon ne najde nobenega zadetka, kjer bi bili omenjeni tamponi

Prosim te še za povezavo do članka dr. Ribičeve o povezljivosti bolezni s tamponi. Če je to res, bi veljalo tak članek čim večkrat objavljati tako na mon, kot na drugih forumih
[/quote]

Jaz sem bila kar dolgo časa pacientka dr. Ribičeve in mi nikoli ni ničesar takega omenila.

Sem že večkrat objavljala…
Meni je tudi osebno rekla…
Pa po spletu je tudi, najdi…

na spletu ni članka, v katerem bi dr. ribičeva karkoli govorila o tamponih.

celo več. neka študija je, ki nakazuje, da naj bi uporaba tamponov zniževala riziko za endometriozo, vendar ni potrjena.
https://www.endowhat.com/top-10-bs-myths-about-endometriosis/

Meni so po zadnji operaciji predpisali hormonske (kontracepcijske) tablete, kjer naj bi ti hormoni zavirali napredovanje endometrioze.
Menstruacij tako zdaj nimam, prej pa sem kravavela nenormalno, tudi zaradi polipov, ki so jih odstranili pri zadnji operaciji.

Lepo vas prosim. Kako neki naj bi tamponi povzročali endometriozo?
Čemu vse človek verjame …

kaj sploh je to endometrioza? a je to kaj za pojest?

lep pozdrav, toni

New Report

Close