Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Počitek po hiperstimulaciji

Počitek po hiperstimulaciji

Pozdravljeni,

Sem v postopku ivf in mi v začetku Decembra niso naredili prenosa zarodkov zaradi hiperstimulacije. Predviden prenos je v Februarju ko bom dobila drugo menstruacijo. Prvo menstruacijo po punkciji sem dobila 19.Decembra. Takrat so mi zaradi hiperstimulacije priporočali počitek in nobenih hitrih gibov ali prevelikih obremenitev. Sicer razen napihnjenega trebuha in manjših bolečin nisem imela nobenih težav. Sedaj je že kar nekaj časa minilo, počutje je normalno in glede na to, da je prenos šele čez en mesec me zanima, koliko časa dejansko se moram izogibat športnim aktivnostim. Sem namreč bolj športni tip in mi je že kar pošteno dolgčas. Zelo rada bi šla smučat in izkoristila čas sedaj v Januarju pred prenosom zarodkov. Zanima me koliko časa so jajčniki še povečani do te mere, da se smučanje in podobne stvari odsvetujejo? Hvala za odgovor

Če so ti svetovali počitek, pol počivaj!!!! Za tvoje zdravje gre!!!

Se strinjam z Brave. Tu se za majhno ceno – en mesec počitka? lahko izogneš zelo zelo hudim, v skrajnem primeru tudi smrtno nevarnim komplikacijam. Meni se res ne zdi vredno.

Vem pa, da ni fino. Jaz sem morala enkrat dva tedna LEŽAT, čeprav sem se počutila čisto OK, in se mi je kar malo mešalo.

nova
Uredništvo priporoča

Potem počivaj!! Če ti niso delali transferja pol je bla hiperca kar velika. In pri tem hitro pride do komplikacije….torzija jajčnikov ni enostavna.
Sestra ke imela zmerno hiperco pa ke bila na bolniški do 14 tedna, ker je imela eden jajčnik 8cm. Pa samo napihnjena nič drugega.

New Report

Close