Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Kako se počutite po neuspešnem IUI,IVF in ICSI ??

Kako se počutite po neuspešnem IUI,IVF in ICSI ??

Pozdravljene vse borke:):)
Zanima me,kako se počutite oz. ste se počutile ali se še počutite ,ko doživimo,doživite neuspešen postopek oploditve z biomedicinsko pomočjo??
Nikjer nisem zasledila takšne teme..ali,da bi se lahko o tem z nekom pogovorile ali vprašale..
lep dan vam želim..)

Živjo,

jaz sem ravno v soboto dobila menstruacijo – transfer sem imela 7.12. Kako se počutim? Žalostno, čeprav poskušam vse gledati iz racionalnega vidika – je samo 30% možnosti, da se prime in zakaj bi se pri meni ravno v 1. postopku? Drugače pa upam, da me bodo prazniki zamotili in, da se bom normalno pripravila na drugi postopek.

Kako se počutiš ti?

Živjo,
jaz imam za seboj prvi neuspeli postopek. Grozno mi je bilo, ko sem dobila menstruacijo, toliko enih vprašanj in dvomov, upam na najboljše v naslednjem.
Sem se pogovarjala s parimi in so vse punce, ter partnerji rekli, da so jih prvi in drugi nesupeli postopki najbolj potrli.
Vsem želim čimprej plus, se je pa zagotovo potrebno zbrat in bit čimbolj optimističen, samo misli pač naredijo svoje.

Hejla,
25.10. se je zaključil 3. ICSI postopek neuspešno. Prvič od kar se trudiva sem zagledala plus in potem, ko sem začela krvavet se mi je vse sesulo. Po dveh mesecih se še vedno nisem povsem sprijaznila, spremenila sem se in izgubljam upanje. Se pa že pripravljam za nov boj, po novem letu greva na posvet k dr Rešu in računam, da gremo v dolgi postopek.
Tako, da odgovor na to vprašanje je, da sem polna jeze, razočaranja, žalosti, negative,…in so mi tej prazniki povsem odveč, ker sem imela lani samo eno željo in je tudi že kazalo, da se mi bo letos res izpolnila. Po prvih dveh postopkih sem se kar hitro pobrala, ker itak ni blo plusa, se očitno ni niti v gnezdilo. Ampak sedaj, ko vem, da sem že grela štručko in jo izgubila je res res težko. Sem pa že pripravljena na 4. postopek in premorem še vedno dovolj upanja.
Tudi vsem vam želim predvsem veliko moči in upanja, da nam uspe. Vesel božič 🙂

Miša30, žal mi je za tvojo izgubo in te popolnoma razumem, da so ti prazniki odveč. Imam pa eno vprašanje – ali so po treh neuspelih poskusih naredili še kakšne preiskave OZ kaj spremenili postopek? Jaz imam za sabo 1 neuspel postopek in me je strah, da jih bom pokurila, pa sploh ne bomo odkrili prave težave – mene niso dali na nobeno preiskavo, razen hormonov, kriv naj bi bil nožev slab spermiogram. Ko se blastocista ni vgnezdila sem začela dvomim v to – izgleda, da se je oplodilo cisto ok, problem Mira biti pri vgnezditvi… zato me zanima, ce kaj spreminjajo OZ. Naredijo kakšne dodatne preiskave?

Pred 4. leti sem začela z zdravljenjem in najprej so mi naredili histeroskopijo in laparoskopijo, pa je bilo vse ok. Potem sem šla na hormonske teste v Trst in je blo tudi ok. Potem nobenih preiskav več, samo postopki. Menstruacije imam redne, vendar nimam ovulacij. Partner je bp. Sem imela pa prvi postopek IVF in so bli zelo slabi rezultati, drugi kombinacija IVF+ICSI in je bil rezultat ICSIja boljši, zato se je doktor odločil, da gre v 3. samo ICSI. Od 6 celic so se tri oplodile, dve najboljši so mi vstavili, tretja pa je potem propadla. Pri vsakem postopku sem imela različno kombinacijo hormonov. Problem naj bi bil v kvaliteti jajčnih celic, za boljše celice mi je predpisal Aglurab, ki ga pijem že od aprila, to je zdravilo za sladkorne bolnike. Tudi mene je kr precej strah, ker sem pokurila že tri postopke.

Živjo!
Punce pogumno v boj…tudi midva sva v roku treh let imela izvenmaternično nosečnost, dva spontana splav…in nato ni preostalo drugega kot da greva na umetno…prvič..neuspeli postopek…razočaranje, žalost, jeza…drugič..uspelo..svoj zakladek grela in čuvala..in rodila na rok. Sprijaznila sem se že, da bo narava naredila svoje, obupala..a na koncu je zmagala največja želja..postati mamica.
Vsem pošiljam morje sreče, razumem kaj prestajate, vendar se ne vdajte..srečno vsem!!
LP

Misa, držim pesti, da bo v tretje vse ok.

Maaj, lepo je slišati pozitivno zgodbo, da ne izgubimo upanja 😊

New Report

Close