Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Kako naprej

Kako naprej

Pozdravljeni.
Ne vem, kam se naj naprej obrnem, pa sem se odločila, da vam napišem kaj me muči. Stara bom 40 let, v cca letu dni sta bila dva SS , obakrat v 10 tednu ( odmrli plodovi ). Ker ne vem, kam bi še mogoče lahko šla na kakšne dodatne preiskave , ker moj ginekolog pravi: da ne spadam za zdravljenje neplodnosti, in da komaj po tretjem SS vzamejo vzorce da naredijo analizo, kaj je šlo narobe? Zanima me kakšno drugo mnenje, kako naprej? Ali res obstaja samo ta možnost, da poskušava še naprej?
Hvala za odgovor, Natalija

Ce se prav spomnim take splave povzroca lahko pregrada (ni nujno da se vidi na UZ, sploh ce gin. ni izkusen v tem) ali kaksne avtoimune bolezni (se vidi iz krvnih testov). Jaz bi sla na samoplacniski UZ enemu res strokovnjaku (pusenjak?) in samoplacnisko nekatere krvne teste, ce ni predrago. Malo poglej na forumu kaj bi bilo smiselno ali vprasaj pusenjaka. Pri teh letih ni za cakat. Napotnica za neplodnostno ti pripada po pol leta neuspeha.

Ena opcija je tudi mutacija MTHFR gena, ki lahko povzroči strdke v posteljici. Predlagam testiranje v kolikor bi se ponovil še kakšen splav. Uporabi iskalnik, malo poguglaj na to temo. Predvsem v angleščini se najde veliko materiala.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovor

New Report

Close