Najdi forum

IVF

Kaže, da bova potrebovala IVF postopek. Česar še nisem niti približno predelala… niham med obupom, paniko in zanikanjem :/ Prebiram teme na forumu, ampak mi še marsikaj ni čisto jasno…
Če se kateri da, bom zelo hvaležna za vsako informacijo in mnenje:
-koliko časa ste čakali od ocene stanja (torej opravljene vse preiskave, UZ in morebitne ”popravljalne” operacije) do konzilija IVF? Kdo od zdravnikov je na teh konzilijih, vedno isti ali se izmenjujejo?
-kje lahko dobim kaj info o tem kaj točno pomeni kratek in kaj dolg postopek? Na osnovi česa to določijo?
-do koliko postopkov IVF si upravičen: 4 ali 6? Če sem prav razumela, je transfer morebitnih zamrznjenčkov del enega postopka?
-za kateri center ste se odločile in zakaj?
-za naju je ljubljanska ginekol. klinika najbližja, kakšne izkušnje imate z njimi?
-ali se centri razlikujejo po uspešnosti? Berem, da vas je veliko pri dr. Rešu, bi bilo bolje, da greva tja?

Veliko moči, potrpljenja in predvsem uspešnih nosečnosti vam želim.

Pozdravljena!

Pri nama je od prve preiskave do konzilija trajalo eno leto. Na konziliju je tim zdravnikov (mislim, da se izmenjujejo) in socialna delavka. Tam ti povedo kater postopek imaš in kam se it naročit, midva sva nato takoj šla v postopek (žal neuspešen).
– jaz sem info o tem kaj je kratki kaj dolgi postopek našla na netu – http://www.reprodukcija.si/zunajtelesna-oploditev/protokoli/ veliko pa je napisanega tudi na forumu; kater postopek imaš določijo glede na težave para
– za prvega otroka si upravičen do 6 postopkov, za vsakega naslednjega 4 – zamrznjenčki so del enega postopka
– midva sva v Ljubljani, zaradi bližine – ko sva dobila napotnico za neplodnostno sem bila tako paf, da sploh morava čez to, da o drugih centrih nisem razmišljala
– v Lj. so ful prijazni, midva imava dobre izkušnje, samo rezultata še ni… Edino ni mi fajn, ker je vedno drug (npr. na uz imaš nekoga, punkcijo spet dela drugi, transfer tudi – odvisno od razporeda), so pa vsi prijazni in korektni

Glede občutkov te pa razumem, mislim, da je ni tukaj, ki ni šla skozi vse to. Jaz se tudi nisem še čisto v polnosti sprijaznila z vsem tem… a tako pač je…

Pozdravljena

Midva sva lani 06 / 2016 začela obiskovat Gk Lj. Prvi postopek IVF 06/ 2017

Hm…. predelala…. poglej skozi pozitivo: je še možnost, vzami to kot nekaj novega in nepoznanega a s super rezultatom. Saj vem da je težko ampak s pozitivo bo lažje.
saj ti ne bo jasno,
Vsaka je primer zase

-koliko časa ste čakali od ocene stanja (torej opravljene vse preiskave, UZ in morebitne ”popravljalne” operacije) do konzilija IVF?

torej od spermiograma do začetka postopka 1 leto

Kdo od zdravnikov je na teh konzilijih, vedno isti ali se izmenjujejo?

zdravniki se menjujejo. Je pa ena super super super dr. Abdulkhalikova Dzhamilyat na UZ. Ona je res super, dela tudi punkcije zelo nežno. HSSG je meni delala Jančarjeva – mi je bla zelo všeč

-kje lahko dobim kaj info o tem kaj točno pomeni kratek in kaj dolg postopek? Na osnovi česa to določijo?

na spletni strani reprodukcija http://www.reprodukcija.si/zunajtelesna-oploditev/protokoli/. Določi tvoj ginekolog v leonišču. Prvič najbi bil kratek… ni pa nujno

-do koliko postopkov IVF si upravičen: 4 ali 6?
6
Če sem prav razumela, je transfer morebitnih zamrznjenčkov del enega postopka?

da ET zamrznjenčkov je del enega postopka
-za kateri center ste se odločile in zakaj?
midva sva 90 km stran od Lj in sva se odločila za Lj. Prej prišla na vrsto s spermiogramom. Do Mb le 50 km ampak bi dlje čakala
-za naju g ljubljanska ginekol. klinika najbližja, kakšne izkušnje imate z njimi?
izkušnje so o.k. zelooooo so prijazni in ustrežljivi,
nasmejani, pozitivni…. edini minus so navodila – recimo ko sva končala z Ivf so mi dali datum 14.7 in sem dobila prej M… pokličem pa povprašam kako naprej… pravijo v leonišče treba poklicat… kličeš tja te naročijo. Čakas 3 mesece in v pol minute dobiš napotnico za zamrznjenčke in te vsi čudno gledajo zakaj jih še nisi pokuril…. ja, nihče mi ni povedal kdaj in kako….

-ali se centri razlikujejo po uspešnosti? Berem, da vas je veliko pri dr. Rešu, bi bilo bolje, da greva tja?
ne poznam… ne morem komentirati

Prvi IVF mi ni uspel. Sedaj čakava z zamrznječki, da mine 14 dni. Filing je dober 😁. Če te še kaj zanima pa kr napiši….

New Report

Close