Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Darovana jajčna celica ali zarodek

Darovana jajčna celica ali zarodek

Zdravo!

Po petih neuspešnih postopkih OBMP in diagnozi slabe kakovosti jajčnih celic se s partnerjem odločava o tem, kako naprej. Ena izmed možnosti je tudi samoplačniški postopek z darovano jajčno celico oz. z darovanim zarodkom v tujini. Glede na to, da na forumu že več let ni bilo nobenih novih informacij na to temo, me zanima, če ima katera med vami kakšne bolj aktualne informacije oz. če se katera med vami srečuje z istimi vprašanji? Kam v tujino ste/boste odšle? Kako ste se odločile za kliniko? Za vsako informacijo vam bom iz srca hvaležna.

Zdravo,

midva s partnerjem sva bila v tujini pred slabima dvema letoma na postopku z darovanim zarodkom v kliniki Reprofit v Brnu. Prvi postopek je bil za naju uspešen in doma imava prečudovito hčerko. Kontaktirala sva več klinik na Češkem, nazadnje sva se odločila za tole zaradi priporočil na forumu in tudi odzivnosti s strani klinike in izčrpnih odgovorov, ki so nam jih dali, pa tudi obiskala sva jih osebno pred postopkom. Sem kar nekaj napisala na forumu o tem, malo pobrskaj. Če te pa še kaj zanima, pa vprašaj.

Srečno!

Moja otroka sta sicer že večja od tvojih vprašanj, pa bi ti vseeno priporočala postopek v tujini. Zaradi prakse, rezultatov in odnosa. Ne glede zaradi mednarodnih izkušenj, ki jih pri nas nimajo. mene tu niso prepričali. Reprofitu v Brnu bomo pri nas vedno hvaležni. Z naše strani vse v superlativih. Najbolje je da se obrneš na njih z vprašanji. Naj glede na leta, izkušnje, tvoj diagnoze sami povedo kaj storiti. lahko pri njih opraviš kak postopek s svojimi celicami. lahko z darovanimi. Pri nas imamo darovana zarodka, le to je uspelo.

Je pa res, ni poceni in kupuješ mačka v žaklju, rezultat ne moreš vedeti. Za nas je bil to peti postopek, tretji v tujini.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala

penelopa13
in
LenčkaM
za vse informacije, vsaka pride prav.
Po forumu in spletu sem nekaj že raziskala, zanimalo me je, če ima katera še kakšne novejše informacije (npr. zasledila sem, da zdaj izvajajo celo postopke s prenosom citoplazme darovalke ipd. Glede na to, da je dejavnost na forumih v zadnjem letu kar nekoliko zamrla, upam, da se bo morda vključila katera od tistih, ki se ali se je pred kratkim srečevala s temi odločitvami.

Kar sem uspela do sedaj ugotoviti je, da so češke klinike na tem področju daleč pred drugimi (npr. španskimi ali grškimi) – so cenovno ugodnejše in imajo tudi boljši odstotek uspešnosti. Tako daleč, da bi se že odločala za eno od njih, zaenkrat še nisem…

Pogovori o tej temi so pri nas kar zamrli. Včasih je bil aktiven Živa forum, ki je tudi zamrl. Mislim da boš največ koristnih informacij dobila na naslednjem forumu, angleškem, kjer si lahko prebereš mnenja, informacije, izkušnje o vseh klinikah: http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php

Pozdarvljeni,

ga. Katja35, ste mogoče na fb? Sprašujem zato, ker je ustvarjena skupina: neplodnost, izkušnje ivf, icsi… in je bilo v zadnjem času kar nekaj vprašanj (pogovorov) glede tujine (Češka), sem se tudi jaz že zanimala in so bile punce res odzivne. Če se pridružite skupini, mislim da boste izvedela vse kar vas zanima. So prijazne punce, ki ti z veseljem odgovorijo in povejo vse do potankosti. Lep pozdrav in srečno 🙂

Pozdravljene,
mene pa zanima kako je če greš v tujino po darovani zarodek. Ali potebuješ kakšne nove izvide (UZ, SPB, spermiogram…), bi pričakovala, da ne, glede na to, da gre za darovani zarodek…in kako je z terapijo, ali postopek poteka v spontanem ciklusu ali je potrebna kakšna hormonska terapija.
Prosim za kakršne koli informacije.

Hm, ne vem več točno, ali so v Reprofitu v Brnu zahtevali kakšna dokazila ali ne (mislim da ne, moraš pa izpolniti nek obrazec glede zdravstvene zgodovine in želja glede donorjev), vendar sem jim jaz poslala vse izvide in tudi dokumentacijo iz postopkov v SLO. Ker sva bila tudi osebno tam na prvem razgovoru, so mi naredili brezplačno tudi UZ maternice takrat. Postopek poteka v spontanem ciklusu, nimaš nobenih injekcij oz. hormonov, dajo ti le zdravila za pripravo maternice oz. boljše sprejetje zarodka. Sama sem dobila medrol, aspirin 100, estrofem in utrogestan (pri nas je to estima). Če zanosiš, ješ potem ta zdravila do 12 tedna.

Beja75, imaš ZS.

lp

Beja75, imaš ZS oz. mejl.

Živjo, tudi sama sem želela odpreti podobno temo. Sem pogledala na fbju, pa se ne želim tam pogovarjati, ker je pač imensko :S pa tudi ni bilo velikega odziva v prejšnjih objavah…
Vem pa, da je pred leti ta forum na velikoooo živel in si želim, da bi spet, ker nas je dosti takih, ki nam bi informacije prav prišle…
Zanimajo me izkušnje z različnimi klinikami, ker tudi midva odhajava v tujino v postopek z darovano celico. Pisala sem nekaj klinikam, cene so prb. enake, le Europe IVF International je dražji, ampak oni delajo z embrio glue in s postopkom, kjer prerežejo steno celice, da lažje pride so vgnezditve.
Pri odgovoru iz Reprogenesisa so se zmotili pri odgovoru (so me preimenovali) in me je to malo odvrnilo…
Dobila sem tudi odgovor z Reprofita. Čakam še odgovor iz Pronatal-a…
in sem ČISTO ZMEDENA!!! Nimam pojma, kako se naj odločim…
Tako, da PROSIM, PROSIM, PROSIM, če ima katera izkušnje (čimbolj sveže:)) naj si vzame minutko in se javi ter poroča…vsako mnenje je več kot dobrodošlo!
Dajmo punce, lažje je, če nas je več in si delimo izkušnje! 🙂
Pa gremo novim zmagam naproti….pa čimprej en velik+++

Enostavno sedita v avto, pojdita npr. na Češko, obiščita par klinik in se odločita po svojem občutku. To sva midva naredila, odšla sva v Brno in obiskala tri klinike v enem dnevu in se odločila po občutku. Te kinike ja niso tako daleč. Pa še tisti angleški Infertility friend si preberi, link sem objavila zgoraj. Saj bolj ali manj princip je podoben. Srečno in ne paničari, umiri se in zaupaj!

Pozdravljeni!Mene pa zanima kakšni so stroški za darovan zarodek in če ti zavarovalnica kaj vrne?

Za Reprofit Brno Češka si lahko pogledaš cenik na njihovi spletni strani Vaš link, za ostale ustanove, ki tudi to izvajajo, pa sama pobrskaj po netu. Glede povračila zavarovalnice ti pa ne znam povedat, verjetno te mora poslati tvoj lečeči zdravnik za neplodnost v tujino in mora za to obstajati utemeljen razlog. Povprašaj pri svojem zdravniku ali na zavarovalnici.

Mislim, da zavarovalnica povrne le, če te tvoj zdravnik napoti. Bojda te pa napotijo v Sloveniji le, če sploh ne proizvajaš svojih jajčnih celic.

Midva nekako kolebava med Reprofitom, Gennetom in Pronatalom. Zdaj pa nimam pojma, kako se odločit. Verjetno se bova res kar odpeljala gor na nekajdnevni izlet in se potem odločila.

Pozdravljena,
lahko vprašam, kam sta se odločila za katero kliniko, jaz kolebam med Reprofitom in Gennet – vseeno bi rada še poizkusila svoj IVF in če ne rata darovano celico.

Hvala

Midva kolebava med Reprofit, Unica in Cube. Za cene se nočejo pogajati. Nasprotno, vsako leto dvignejo cene. Vsi pa delujejo profesionalno in odgovarjajo personalizirano. Enako povpraševanje sva poslala še drugim 3 ali 4 klinikam, vendar so bili ostali manj odzivni, ali pa so imeli bolj generične odgovore. Ene smo vprašali kako izbirajo donorke pa je bil odgovor, da med donorji ni meksikank. Takšni generični odgovori so naju naprimer takoj odvrnili. Je pa izbor zelo težek, saj njihovo kvaliteto dela praktično ne moreš oceniti, sploh ne vnaprej. Cene se razlikujejo nekje do 1000€, vendar ti ni povsem jasno v čemu se lahko klinika toliko razlikuje. Na koncu se moraš odločiti po občutku. Katerokoli kliniko izbereš po moje ne zgrešiš nič.

Pozdravljene,

Najprej vsem zelim en velik + 🙂

Tudi midva s partnerjem se odlocava za darovano jajco celico v tujini. Za sabo imava 2 neuspela postopka, brez transferja….problem je z mojimi celicami, s parnerjem je vse ok.
Ali ima katera izkusnje z Unica in Sanatorium, imajo najboljse rezultate glede na statistiko… Gledava pa se pronatal in reprofit.
Ima kate sveze informacije o kateri koli kliniki?
Hvala in srecno vsem!

Imamo nekaj dni stare izkušnje z Reprofit-om (predno so vse zaprli).
Klinika je profi, vse funkcionira, čakava pa na rezultat, ki bo te dni in se ga kar bojiva delat.
Uspešnost v prvem postopku je namreč ‘zgolj’ cca 55%. Vse klinike imajo skoraj enake rezultate, saj delajo identične postopke, tudi zdravniki se prezaposljujejo po vseh klinikah.
Unica je bila v prva finalu, izjemno odzivni tudi, vendar naju je motilo, ker so stalno želeli kaj dodatno nabiti v denarju, že tako so malce dražji. Pot je kar dolga, vendar se da. Krone menjaš na svoji banki tukaj. Češko vinjeto kupiš ko si že na Češkem v Kronah (par sto metrov po meji), naj te ne zavede lopovski napis na meji Stop Vinjeta – ker so brezveze 7€ dražje.
Na češkem si 1 teden. Prvi dan po domače mešanje jajca s celico in kultivacija 5-6 dni. Zadnji dan punkcija v maternico in greš domov. Torej samo 2 obiska klinike po 2-3 ure. Brno je precej manjše mesto kot Praga, ni tako zanimivo, nimaš kaj dosti tam delat, lih tolko v vednost. Reprofit je tudi zanimiv, ker plačaš samo predujem predno greš gor. Celoten postopek pa plačaš komaj po transferju – v €. Vse skupaj je mačji kašelj, zelo enostavno in kratko, sicer kar drag hec kajne. Bivala sva v Hotelu Avanti, ker se nama je zdej dobro razmerje med ceno in tem kar nudi. Ne pričakujte luksuza, češka ima vseeno malce nižji standard. 7 nočitev z zajtrkom, zaprtim parkingom, spa-jem nekje cca 450€. Zraven je trgovina, sicer pa nimaš tam kaj delat okoli. Če me ne sezuje prej, morda javim še rezultat.

Totalno razočarana. :-(((((((((((((((((((((((((((((((
Vsi testi negativni. Minus. Vse zamanj. 🙁

New Report

Close