Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost prezgodnja menopavza

prezgodnja menopavza

Lepo pozdravljeni,

S partnerjem sva v postopku OBMP, saj ima partner azospermijo in so mu v UKC Lj opravili biopsijo testisov, kjer so našli zdrava semenčeca. Nato sem še jaz opravila preiskave, pri čemer je bil ultrazvok brez posebnosti, laboratorijski izvid krvi na 4. dan menstrucije pa ni bil vredu. Imela sem naslednje vrednosti: TSH 2.91, FSH 13.6, LH 10.0, Prolaktin 8.9. Najina zdravnica za OBMP je rekla, da imam glede na mojo starost (28 let) lene jajčnike in povišan FSH hormon. Imam reden menstrualni ciklus na 26-28 dni, ki se začne s krvavimi izcedki in nato krvavitev traja 1-2 dni in nato še nekaj dni krvav izcedek. Kontracepcijske terapije ne jemljem že več kot 2 leti. Na internetu sem na večih straneh prebrala, da vsi ti znaki pomenijo prezgodnje staranje jajčnikov in prezgodnjo menopavzo. Zanima me ali to zame drži in kako lahko upočasnim staranje jajčnikov? V družini nima nihče težav s plodnostjo in tudi nimam nobene avtoimune bolezni. Ali bi na to lahko vplivala pretirana telesna aktivnost, namreč vsak dan hodim na hrib blizu doma (prehodim 300 nadmorske višine), kar mi je v izredno sprostitev.
S partnerjem sva že dala skozi prvi postopek ICSI, ki ni bil uspešen. Imela sem dolgi postopek, ki je trajal več kot 3 tedne (suprafact + puregon). Pridobili so 8 celic, od tega sta se 2 oplodili do stopnje morule. Vstavili so mi obe, vendar se žal nobena ni prijela. V naslednji postopek greva septembra. Zanima me ali so moji plodnosti šteti dnevi? Ali bi morala jemati hormonsko terapijo?

Hvala in lep pozdrav.

Fsh je res povisan, sploh za tvojo starost. Vzpodbudno je, da so pridobili kar 8 celic. To pomeni da zaloge je se nekaj. Nikar ne odlasajta, kar pogumno v nove postopke,se prej pa si preberi temie kaj za dobre celice, da povecas moznosti. Lahko testiras se amh, ki je bolj zanesljiv pokazatelj zaloge. Bt

New Report

Close