Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prazna embalaža injekcij in odrabljene igle – iz IVF-ov

Prazna embalaža injekcij in odrabljene igle – iz IVF-ov

Pozdravljene,

mene pa zanima čist tko – glede na to, da nas le ni tako malo, ki se trudimo za naraščaj po taki poti, kar je razbrati iz vedno polne čakalnice za UZ folikulometrijo – kam z odrabljenimi iglami in embalažami injekcij, ki ostanejo od postopkov?
Morda se komu zdi vprašanje butasto, ampak naj povem še, da sem že spraševala v lekarni (100 % preverjeno) in tam teh odpadkov nočejo vzeti, v bolnici, kjer sem zdravila prejela/prevzela tudi ne, in ko sem kot zadnjo možnost spraševala na zbirnem centru za odpadke v našem kraju, mi žal tudi niso znali pomagati, češ, da se s temi odpadki ne ukvarjajo?!?

Zanimajo me vaše izkušnje oz. ravnanja.

Hvala in lp.

Ne vem sicer, od kod si, ampak jaz sem jih (igle, stekleničke od zdravil) oddala, ko so zbirali nevarne odpadke, sem pa res iz Ljubljane, Dvakrat letno pripeljejo zabojnik v naselje in lahko oddaš vse vrste nevarnih odpadkov. Imam pa doma še injekcije fragmina od poroda (cr), ko sem si jih morala še doma dajati par dni, in tudi ne vem, kam z njimi. Ker je to le zdravilo, sem ga hotla oddat v lekarno, pa ga niso hotli vzeti. Bom poskusila letos pri nevarnih odpadkih.

New Report

Close