Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Laparoskopija ali histeroskopija

Laparoskopija ali histeroskopija

Pozdravljeni,

imam 27 let in se zdravim za neplodnostjo. Z zdravnico smo dogovorjene, da je naslednji korak pregled prehodnosti jajcevodov. Skratka, rekla mi je, naj se odločim ali za laparoskopijo ali histeroskopijo.
Nisem pa povsem prepričana, če razumem razliko. Zato bi rada potrdilo oziroma dodatna pojasnila. Vem, da je laparoskopija operacija, med katero si pod splošno narkozo, histeroskopija pa poseg, kjer z neko kamerco pregledajo. Če prav razumem je cilj obeh posegov isti (pregled prehodnosti jajcevodov in morebitnih preprek v maternici), s tem da pri laparoskopiji lahko hkrati ukrepajo pri histeroskopiji pa ne? Imam prav?
Če se odločim za laparoskopijo praktično preskočim en korak?

So še kakšne prednosti oziroma pomanjkljivosti posamezne metode? Lahko kateri poseg povzroči kakšne posledice?
Za katero bi mi svetovali, da se odločim? Sama se bolj nagibam k laparoskopiji (ker pač predvidevam, da je to hitrejši način do cilja).

Najlepša hvala za odgovor.

Ojla:)

Sama sem bila na laparoskopiji. To mi svetoval moj ginekolog in sem upostevala njegov nasvet. Po letu nezascitenih odnosov nisem zanosila in sla na laparoskopijo, kjer so mi odstranili manjso pregrado. Po posegu so mi svetovali naj poskusava na otroku pol leta. Prijelo se ni nic. Dobila sem napotnico za ambulanto za zdravljenje neplodnosti. Obiskujem jo ze tri leta. Diagnoza nepojasnjena neplodnost..pocasi ze obupujeva..
Pri laparoskopiji si pod narkozo ja..

P.s. pisem iz telefona, zato ni kljukic:)

Lp

Hvala.
Pa veliko sreče tudi tebi.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Jaz bi se odločila za laparoskopijo, točno zaradi teh razlogov kar si naštela in zato, ker ni lahko pogledajo še vse drugo okoli. Endometrioza se lahko potrdi in odstrani samo laparoskopsko.

Pa srečno 😉

Meni se to zdi malo cudno. Kolikor vem se prehodnost jajcevodov preverja s HSG, kjer ti v maternico spustijo barvilo in potem vidijo ce gre skozi jajcevode ali ne. To se ne dela pod narkozo in ni niti histero niti laparoskopija. Lahko pa ti to naredijo istocasno ko si pod narkozo in imas zraven se histero in/ali laparoskopijo. Razlika med posegoma je, da z histeroskopijo gledajo v maternico (lahko odstranijo pregrado, miome…), s laparo pa okolico maternice, torej jajcevode, jajcnike in lahko recimo popravijo PCO, endometriozo… meni so vse to naredili na enkrat in istocasno odstranili pregrado, drugo je bilo ok. Pomoje bi bilo bolje, da gin. reces za napotnico za neplodnostno in te bodo tam naprej obravnavali. So le specializirani za to.

Pozdravljena! Lahko bi bila laparoskopija. Saj preiskava mora biti narejena. Vzrok pa se nahaja v stanju same medenice. Je treba zbuditi njeno živčevje, krvni obtok, sprostiti mišice. Če vas zanima kako to urediti, pokličite na 031448271. Vso srečo!

New Report

Close