Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost KONZILIJ IVF – MAJ 2017

KONZILIJ IVF – MAJ 2017

Pozdravček vsem vztrajnicam 🙂

Konzilij imava 3.5.2017, Je še kakšna tukaj?

Da opišem najino zgodbo. Oba sva že čez 35. Jaz bom septembra 38, on je bil ravnokar 36. Trudiva se že 4 leta. Pred 1 letim sva prišla na gin. v LJ, dr. Bokal. Spermiogram je perfekten, pri meni se je našel povišan prolaktin in sum na tumor hipofize (Čakam na še en MR glave, da se zadeve razjasnijo)… Z uživanjem (od septembra 2016 pa še vedno traja terapija) Bromergon-a 2,5mg se mi je prolaktin zmanjšal. Imam pa še hidro hydrocortisone galen 10mg, katere mi je po testiranju napisala endokrinologinja.

Sedaj sva napotena na IVF konzilij, kjer upam, da izveva kaj več o celotnem postopku. Kako poteka ta konzilij, kdaj lahko začneva s špikanjem injekcij , kdaj bo punkcija, kdaj bo vstavljanje in kako je z bolniško ves ta čas…. Imate kaj izkušenj? Vesela bom vsake informacije.

Hvala!

Pozdravljena!

Sama imam za sabo 3 postopke, stara 38 letos bom 39, jaz sem mela lani aprila konzilij, prišla na vrsto septembra ker so čez poletje prenavljali prostore in niso prej naročali, zdaj bojo pred poletjem vključili za kratki protokol vse ki bojo dobile m. do 30.6 in za dolgi protokol če je m. do 22.5, pret tem je potrebno imeti odločbo konzilija in napotnico svojega gin. Pač moraš se vpisati v čakalno vrsto in potem ko je m. kličeš/pišeš in te naročijo na sprejem, ki je ponavadi 22. dan m.

Konzilij ni nič takega en razgovor z zdravnikom biologom in psihologom, kjer na kratko pregledajo vajino dokumentacijo, in vama povejo kako pa kaj, če maš kakšna vprašanja lahko vprašaš, 10 min.

Če že veš kateri protokol boš mela, potem si lahko za vsakega malo pogledaš kako poteka, je na strani reprodukcija vse lepo razloženo, z pikanjem začneš 2 ali 22. dan m. odvisno od protokola.

Kdaj bo puncija in transfer ti vnaprej ne more povedati noben, ker je odvisno od razvoja foliklov, jaz sem imela do zdaj v vsakem postopku drgače, tako da niti pri isti osebi ni nikoli isto, itak te spremljajo z uz in ti povejo ko imaš dovolj velike folikle za punkcijo. Na prvi uz te naročijo 7. ali 10 dan in potem imaš uz ponavadi na vsak drug dan dokler folikli niso dovolj veliki, da dobiš stopko, potem čez 2 dni je puncija, transfer pa 5 dan po punkciji, razen če bi slučajno prišel na nedelovni dan, je transfer 3 dan. UZ so vedno zjutraj ob 7.30, kera prva pride je prva na vrsti.

Bolniška od puncije do transferja, po transferju še 3 dni, ostalo po dogovoru z osebnim zravnikom.

Glede hipofizee in prolaktina ti ne morem povedati nič, le da sem sama imela rahlo povišan prolaktin po prvem krvnem, potem sem šla na ritem prolaktina, pa je bil na zgornji dovoljeni meji, tako da nisem dobila nič.

Zdravo!

Stara sem 38 let, ampak sem že bližje 39.letu. Konzilij sem imela konec oktobra 2016 in prvi kratek protokol takoj, ko je prišla naslednja M, to je bilo okrog 20.11. Transfer pa potem okrog Miklavža. Žal neuspešno, pridelala pa sem 5 zamrznjenčkov tako, da imam za sabo sedaj tudi že transfer zamrznjenčkov. Spet neuspešno. Imam še 3, tako da upam, da pridem na vrsto še pred dopusti, saj me čaka vmes še histeroskopija.
Ostalo ti je vk17 lepo napisala in res je tako, dodala bi edino, da po navadi ženskam nad 35 let vstavljajo 2 zarodka. Mene je na začetku kar malo šokiralo in sem komaj zjecljala no, ok potem pa naj bosta dva ( za sabo imam namreč že 2. poroda nedonošenčka), ampak glede na to, da se mi sedaj ti zarodki niti malo “ne primejo”, bi pri naslednjem vzela kar vse tri ki so mi še ostali, ker ne vem, če se mi splača tolk procedure in UZ in tbl za enega samega, ker se mi zdi, da je procent možnosti zanositve z enim pri meni seveda res tako majhen). No, ja, mal sem down te dni, kar jih večina ima – vzpone in padce. Imam pa sekundarno neplodnost, 2 x zanosila brez težav, sedaj pa ne gre, verjetno posledica dveh prezgodnjih porodov, vraščene posteljice in abrazij…Imam pa enega otroka, 2. mi je umrl tik pred koncem nosečnosti. Tako, da doživela že skor vse na tem področju, sedaj pa se ubadam še z neplodnostjo, tako da mi ni nič prihranjeno. Upam, da vas še kaj preberem in da skupaj dočakamo plusek – poletje je bil namreč moj čas, saj sem obakrat zanosila poleti. Da končam malo bolj optimistično 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Vk17, kje si zvedela, da bodo sedaj pred poletjem vključili za kratki protokol vse, ki bojo dobile m. do 30.6 in za dolgi protokol če je m. do 22.5.?

Midva (jaz 30) čakava sedaj na odločbo državne komisije za OBMP, ki naj bi bila sredi maja, tako da upam da do konca maja dobiva odločbo. Sprašujem se, ali nama bo uspelo priti v postopek še pred počitnicami ali ne, imava pa kratek protokol. Če si prav razlagam, kar si napisala, bi mogoče še lahko prišla na vrsto, če bova dobila odločbo konec maja/začetek junija in bom dobila m. do 30.6.?
še katera mogoče čaka na odločbo državne komisije za obmp?

Povedala mi je sestra na naročanju, tako da je to preverjena informacija.

Je čist odvisno kdaj bo m. pa nevem kako je pri tistih ki se prvič vključujejo v postopek, ker se moraš najprej vpisat v čakalno vrsto, da dobiš zaporedno št. potem pri naslednji m. oz. ko ti rečejo kličeš, da te naročijo 22. dan na sprejem im potem šele z nalednjo m. štartaš, oz. nam so lani ki smo mele aprila konzilij, povedali da lhko kličemo komaj avgusta za september, ampak lani so prenavljali prostore, tako da ti mogoče uspe že pred poletjem. Jaz imam temin pri mojem g. tudi komaj 18.5 za napotnico in upam tudi da mi uspe še pred poletjem.

Vk17 hvala za odgovor! Upam, da ti uspe, meni bi se moralo najbrž res vse poklopit, kar pa je glede na izkušnje malo verjetno…

Lahko pa naravno rata 😉 jaz sem se danes zbudla s slabostjo, lahko je kak virus lahko pa tudi ne, za test je še prekmal 😉

Zdravo,

hvala vk17 za tako podroben opis…. Kako dolgo se pa čaka na odločbo konzilija?

Seveda, bi tudi jaz rada šla pred poletjem v postopek…. Nisem sigurna kakšen protokol bom imela, vendar se mi zdi, da je rekla gin, da si bom 7 dni dajala injekcije, torej bo kratek. :). Tudi če bo dolgi bom po predvidenih m. še v postopku pred poletjem….

Manjana vedno gledati pozitivno je seveda nemogoče, vsi imamo slabe in dobre dni…. Truditi se je potrebno da je čimveč dobrih… SREČNO v poletju 🙂

pia87… tudi meni je ginekologinja oddala prijavo za konzilij IVF (prejšnji teden) tako da zdaj čakava…:)

pojma nimam klko se čaka al jo dobiš kar tam, mogoče ve kera ki je bla nedolgo nazaj. morata pa prej opravit še teste na prenosljive bolezni, pa na rezultate se čaka kak teden,

7 dni je kratki protokol, prvič dajo ponavadi kratkega.

Hej. Ja upam da nama rata do 10.5, takrat imam namreč m day :)…. javim…

Drgač če bo ziher kratek, itak še pridem v to rundo pred poletjem… i hope…

Lep preostanek večera in praznikov…

ja boš vidla kako bo. glih ko čakaš m. zna zamujat al pride prej, jaz tudi upam da se mi bo poklapal s posvetom.

Helou. Evo… vse urejeno …. potrjena odločba s številko, oddana kri…. čakamo…

Se katera čaka na darovano moško spolno celico oz. jo bo v kratkem “rabila”. Sem prebrala nekje, da je cakalna doba sedaj okoli pol leta….groza….

Brave2017 – a naročila si se že na postopek, sprejem ali moraš počakati rezultate, boš šla v postopek še pred poletjem?

Jaz imam posvet naslednji teden da vidimo kako za naprej, po mojem bi morala prit not še pred poletjem 😉

Hey punce,

naj vam še jaz predstavim svojo zgodbo. Stara sem (še) 28 let :), partner pa 37 let.

S partnerjem sva prvič zanosila spontano (v manj kot enem letu), žal je v 9 tednu nosečnosti prišlo do SS (slepa nosečnost). Prve nosečnosti niti nisva načrtovala, zgodila se je spontano.

Po SS sva se odločila, da nekaj mesecev počakava. Potrebovala sem nekaj časa, da “spucam” glavo in se psihično ter fizično pripravim na naslednjo zanositev.

Avgusta 2015 sva bila pripravljena … Sledili so meseci razočaranj … Po 14 mesecih sva se odločila, da poiščeva pomoč na kliniki za neplodnost v Dravljah. Najprej so me UZ pregledali, preverili hormone, partnerju pa opravili spermiogram. Vse bp. V mesecu marcu pa so mi opravili še preiskavo HSG – prehodnost jajcevodov in zopet vse bp. Torej spadava v skupino nepojasnjene neplodnosti.

Po mesecih jemanja klomifena in estime ter psihičnim pritiskom zaradi neuspeha sem želela, da se IVF opravi čim hitreje! Sicer so mi predlagali postopek šele v mesecu avgustu 2017 … Pa mi je vseeno uspelo in sem si izborila datum že v tem mesecu – maj 2017! 🙂 Konzilija v Dravljah ni, tako da sem bila na vrsti TAKOJ. Je pa res, da so pri njih določene preiskave plačljive (Hsg, krvni test hormonov, spolno prenosljive). Denar pri meni za tako stvar res ne igra nobene vloge, tako da mi ni žal, da sem se odločila za kliniko v Dravljah. Vse je šlo zelo hitro – dejansko sem v postopek IVF prišla v dobrih 7 mesecih.

Trenutno sem na terapiji – Puregon (100 enot) in Gonapeptyl (danes 2. dan).
24. 5. imam UZ, tako da računam na punkcijo konec meseca maja.

UPAM, da uspe v prvo!! 🙂 Malo me skrbi bolečina ob punkciji (saj se dela “na živo”) ampak bom že preživela!

IN UPAM, da bosta mesec maj in junij še posebej srečna meseca in bomo vse zagledale težko pričakovane pluske + 🙂

Pozdravčki

Evo tudi jaz že po posvetu, mi je pa zdravnik spet dal dolgi protokol in hvalabogu da je m. pohitela, da sem prišla še pred poletjem not 🙂

Hej. Sedaj sem že po punkciji…. punkcija ni tako huda in grozna. Res je malce neprijetno ampak za narkozo pa to res ni…. 35 minut je trajala pr meni… v četrtek imam transfer…

A si mela dost celic ali zakaj toliko časa, jaz sem bila ponavadi ene 10/15 min not., držim pesti za četrtek, jaz pa v četrtek prvi uz v dolgem protokolu 😉

Hej… ja imela sem 8 celic… 3 so ostale in danes so vstavli 2…. zdej pa čakanje. Srečno tudi tebi v dolgem protokolu….

New Report

Close