Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Kakšna bolečina – endometrioza

Kakšna bolečina – endometrioza

Dosti pišemo o endometriozi in vsem kar jo spremlja, tudi bolečinah.
Mene zanima, če lahko malo opišete, kakšna je ta bolečina, kdaj se pojavlja, ali je stalna ali samo med M, ali so to krči kot pri menstruaciji ali je bolečina drugačna?
Jaz imam diagnosticirano endometriozo, bolečine čutim že par let, po laparoskopiji pa niso izginile, zato sem zdaj v precepu ali so bolečine dejansko posledica endometrioze ali česar drugega.

Moja bolečina je stalna, tekom celotnega cikla, menstruacija je ne poslabša in ne izboljša. Bolečina pojenja le ko ležim (zaradi tega razmišljam, če je mogoče bolečina posledica hrbtenice oz. sedečega položaja….)

Pozdravljena!

Tudi jaz sem imela/imam diagnozo endometrioza. Naredili so mi laparoskopijo in so jo odstranili. Naj bi je pa imela zelo malo. Ginekolog mi je razložil, da pri nekaterih malenkostna endometrioza dela ogromne težave, nekatere pa imajo vse endometriotično, pa nobenih težav. odvisno od posameznice.
Mene najbolj boli med menstruacijo in ovulacijo, zaboli me vsak korak in tudi ko grem na wc. Drugače je kar ok in za zdržat. Tudi pri meni se po laparoskopiji ni kaj bistvenega spremenilo.

Mene je bolela samo ena lokacija – tam, kjer se mi je naredila cista. Sem jo čutila vsak dan, ne glede na dan v ciklusu. Menstruacije sem imela pred tem boleče par let. Po spremembi prehrane (je veliko napisanega na to temo v angleščini), nisem imela med M nobenih bolečin več in sem trdno prepričana, da hrana tu igra veliko vlogo. Cisto so mi kasneje odstranili z laparoskopijo, kjer so našli še druga žarišča endometrioze. Od tega je zdaj pribl. 8 let in se mi še ni ponovila. Menstruacije me ne bolijo. Me pa včasih boli spodnji del trebuha, je pa to pri meni povezano z bolečino, ki v bistvu izvira v križu, tako da je res mogoče to tudi pri tebi povezano. Če se ustrezno gibljem in imam urejeno prehrano, nimam bolečin.

New Report

Close