Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IUI/IVF/ICSI Maj 2017

IUI/IVF/ICSI Maj 2017

Pozdravljene punce/sotrpinke 🙂 !

Ker je v takšnih postopkih zelo lepo imeti okoli sebe, ljudi ki te razumejo in s katerimi se lahko pogovarjaš o takšnih tematikah, odpiram temo in upam, da se nas nekaj nabere in da skupaj ustvarimo pozitivno naravnanost in se prijetno podružimo ter skrajšamo čas čakanja na pozitivne testke.

Midva imava po skoraj dveh letih truda, v mesecu maju prvi IUI postopek. Konec aprila pričakujem M, začnem s hormonsko podporo in v naslednjem mesecu mi bodo opravili več UZ in inseminacijo.

Upam, da se nas čimveč nabere za podporo in klepet 🙂

Pa lep dan vsem 😉 !

Allstar, srečno!!

Živjo Allstar,

kje pa si v LJ ali v MB?
Kakšno hormonsko podporo boš pa imela, a klomifen?
Tudi jaz upam, da priden na vrsto v maju, seveda z menstruacijo in potem ivf.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Minibi, hvala ;)!

Ananasa, sem v LJ, imam pa predpisano Femaro.
Ti greš direktno na IVF, ali si imela kaj IUI tudi? Kakšno podporo pa imaš ti?

Živjo, iui nisem imela, za ivf bom pa dobila hormonske injekcije.
Niti še ne vem katere…
Seveda, če se prej še kaj ne zakomplicira…
lp

Aha, upam, da se ne bo kaj zakompliciralo. Držim pesti, da se spelje tako kot se mora ;). Kje pa si? LJ ali MB? Vama IUI ni prišel v poštev, ali ga pač niso dali?

Čaw punce,

za nama je pravkar neuspešen postopek IVF pri dr. Merlu v Postojni… sedaj čakam navodila, kdaj lahko greva v naslednji postopek. Upamo, da drugič zagledamo +

Ojla. Midva pa sva v ljubljani in startamo 8.maj dobim terapijo. 13.maja prvi dan m pa zacnem z enekcijami.

Tajda, žal mi je za neuspel IVF :(.
Si imela prej IUI? Ali sta šla direktno na IVF?

Matura, vidva sta v postopku IVF?

Lepo, da se nas je zbralo vsaj nekaj v podobni situaciji, da lahko malo poklepetamo, si skrajšamo čas in izmenjamo izkušnje.

Allstar takoj sva šla na IVF… Sedaj sem izvedela, da se ni noben zarodek obdržal do 5 dne , tako da gremo maja ponovno v isti postopek.
Držim pesti za vse nas 🙂

Ojej 🙁 ? Koliko pa sta jih imela?

V čem pa naj bi bil problem pri vama? Če ni preveč direktno vprašanje…..
Pri nama ne najdejo nič, vse naj bi bilo ok, pa vseeno ne gre….

Živjo punce!
Mene zanima koliko časa je trajalo od prvega obiska pri G do postopka pri katerem ste zdaj? Midva hodiva na ginekološko v lj in sva sedaj tretjič narocena na pregled/pogovor…glede na to da je vzrok za neplodnost pri njemu mene zaenkrat ne bojo dodatno pregledoval in greva direktno na IVF…

Ojla punce:)

Se pridruzujem klepetu..
Jaz trenutno odstevam dneve do testa in mocno upam, da bo pozitivno:)

Sarah17, tudi midva sva v LJ in je od prvih pogovorov pa do sedaj, ko greva v prvi postopek preteklo malo več kot eno leto. S tem, da so nama obema delali vse preiskave. Če pa gresta direktno, pa bo to verjetno veliko hitreje. Največ časa vzamejo ženske preiskave. Držim pesti, da prideta čimprej na vrsto 😉 !

Jagoda81, za tebe pa držim pesti, da ti test usliši tvoje želje 😉 !! Kateri postopek pa si imela?

Allstar, hvala, da drzis pesti:)
to je moj tretji ivf..ti pa gres v prvi postopek ne?
Tokrat sem imela prenos zamrznjencka. Po eni strani sem se ze navelicala vseh teh zdravil in obiskov bolnisnice, po drugi strani pa skusam biti cim bolj pozitivna..

Ajej, upam da drži rek, da gre v tretje rado. Kdaj delaš test?

Ja, midva greva v prvi postopek IUI. Menda naredijo 3 zaporedne.

Upam, da rek res drzi:)
Glede iui ne vem kako je, ker ga sama nisem imela. Sem pa slisala ja, da 3x delajo in, ce ni nic spremenijo postopek..no, upam da bo pri tebi iui uspesen.
Krvnega imam 25.4…nikoli nisem prej testa delala doma, ker me je vedno rdeca presenetila. Zdaj sem deseti dan in nikoli se nisem prisla tako dalec. Upam, da je dober znak..

Uuuu super! Držim pesti da bo, res!

Pa boš tokrat delala test doma? To si 10 dni od transferja? Naj bi že pokazalo prav a ne? To je nekje 13-15 dni po ovulaciji, prav razumem?

Ja IUI je veliko manj uspešen kot IVF in na IUI dajo vse, katerim ne najdejo vzroka….in naj bi bila praksa 3 zaporedne IUI, potem pa IVF, če ne gre….Zelo si želim da bi IUI uspel, ker so veliko manjši posegi in manjši hormonski boosti, kot pa z IVFjem…..ampak če ne bo zdaj, bo pač potem ;).

Ja, ja prav si razumela:)
Mika me, da bi naredla test doma, ampak se bojim ponovnega razocaranja.

Aha, torej pri vama ne vedo kaj je narobe ne? Jaz drzim pesti, da vama uspe z iui.
Si si dajala kaksne inekcije? Jemala tablete?
Sta pa v Lj ne?

V LJ sva ja. Nimam injekcij, imam tablete. Pri IUI (če ne vejo razloga) dajo ponavadi najprej tablete, Clomid ali Femaro.

Te pa razumem ja, da te je strah delat test doma….ampak, a ni še težje dat kri in čakat, da te pokličejo in sporočijo po telefonu? Oboje je neprijetno, ko smo tako daleč a ne? Pa saj bo, pride še naš čas ;). Tvoj je verjetno že tu 😉

New Report

Close