Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Thl operacija v MB

Thl operacija v MB

Zanima me, če je katera imela thl pregled in so ji ugotovili, da nima prehodne jajcevode…

Kaj naredijo v takih primerih, da gre tekočina skozi?
Kam je potrebno priti v MB na sprejem pred operacijo pod narkozo?

Sicer nimam pojma, kaj je to thl pregled pod narkozo.
vem, da se za prehodnost jajcevodov uporablja tudi metoda laparoskopija.
To najbrž ni isto.
Kdo te je pa napotil na ta pregled? Osebni ginekolog? ali tisti iz neplodnostne ambulate?

Mislim, da bi tudi zate veljalo, da če si za sprejem prideš v stavbo 3 v klet
Kdaj imaš pa sprejem? Dan pred posegom?
lp

Palena, se opravičujem, ker nisem bolj razumljivo napisala.

Thl pregled= transvaginalna hidrolaparoskopija….. Pregledajo organe v mali medenici in vbrizgajo tekočino, da ugotovijo prehodnost jajcevodov. Če bodo kaj našli me bodo tudi operirali, zato bom pod narkozo.
Na pregled so me napotili iz ambulante za neplodnost. Za sprejem moram biti tam 1 dan pred posegom. Rekli so mi za sprejem v kleti. A ne vem kje? Pri ambulanti za neplodnost?
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, ne ni pri ambulanti za neplodnost, je pa v istem hodniku, vendar na drugi strani. Mislim, da če gledaš z ambulante za neplodnost na drugo stran je to tik pred manjšim obokom. Mislim, da na levi strani. Je pa to nekaj metrov pred tistim steklenim, kjer so sestre. Tam lahko tudi vprašaš, če ne boš sigurna.
Pred kratkim je prijateljica, ki je bila z mano hospitalizirana, imela to. Ugotovili so, da so jajcevodi prehodni, so pa pri njej vseeno našli neke zarastline, ki so jih odstranili…
Drži se. Ni tako hudo, ti bodo sestre sprti dajale vsa navodila 🙂

Mene pa zanima ali si dolgo čakala na ta poseg oz. kolikokrat si prej sporočila menstruacijo? Ker sem tudi sama v tej ambulanti, me kar zanima, kdo je tvoja zdravnica 😉
Če želiš, se lahko tudi registrirava in pogovarjava po zasebni pošti. Ali pa po e-pošti…
Drži se…

Pallena …… Hvala za informacije glede lokacije sprejema. Bom šla bolj mirna v MB.

Ostalo ti napišem po e-pošti……
[email protected]

Pozdravljeni. Naslednji teden me čaka THL preiskava v MB pod lokalno anestezijo. zjutraj se moram javit v sprejemni pisarni-mi lahko katera bolj natančno napiše kje jo najdem. In v kolikem času si pol na vrsti za preiskavo in lahko greš domov glede na to da morem zjutraj ob 7.30 biti že tam?In ali je potreben bolniški stalež se nekaj dni?
hvala vam za odgovore.

Pozdravljene, delim svojo izkusnjo.. imela lani thl v mb pod lokalno anestezijo. Prišla zjutraj na sprejem, na poseg so me odpeljali okoli 10.ure, dobila injekcijo proti bolecinam nato se je pocasi zacel poseg..nic groznega, vse skupaj se lepo vidi na ekranu, je sicer malo bolelo ampak se da zdrzati.. po posegu odlezis do pop vizite, dobila celo kosilo ter okol 14.ure odsla domov.. okrevanje hitro brez bolecin razen par dni sem imela izcedek.. noo kar je najlepse je bilo vse bp. Z neplodnostjo sem se zaradi pcos borila tri leta v mb sem bila vodena 1 leto,ampak takoj po tej thl preiskavi naravno zanosila, seveda bila presrečna in zdaj imam doma 6 mesecev starega sinka. So mi pa rekli tam da prva dva meseca po posegu naj poskusam zanosit saj so vecje moznosti ker ti malo notri “pobrskajo” in organi malo bolj delajo. No meni je uspelo in upam da tudi vam kmalu.lp

New Report

Close