Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost spermiogram

spermiogram

Pozdravljeni.

S partnerjem sva bila na prvih pregledih za neplodnost, saj se trudiva zanositi že več kot pol leta. Stara sva 36 in 34 (on). Danes sva prejela njegov izvid in na najin laični pogled je slab. Ali nama lahko poveste, čemu se lahko nadejava? Do pregleda pri ginekologu je namreč še kar nekaj časa in seveda sva vsa poparjena.
Naj vam navedem njegov izvid.

Volumen: 2ml
Utekočinjenje, konzistenca in videz: normalno
pH: 7,4

Koncentracija semenčic: 15
Št. semenčic v ejakulatu: 30
Št. gibljivih semenčic: 12
Hitro progresivno gibljivi: 10%
Počasi progresivno gibljivi: 15%
Neprogresivno gibljivi: 15%
negibljivi: 60%
Stopnja gibljivosti: 2
Aglutinacije: ne

Morfološka analiza
Normalni: 13%
Nepravilne glave: 75%
nepravilni vratovi in srednji deli: 10%
Nepravilni repi: 2%

Po vašem strokovnem mnenju – ali je verjetnost, da nama uspe zanositi?

Hvala,
Urška

Ne vem na koga leti vprašanje. Ampak jaz lahko povem na podlagi mojih izkušenj. A tebi so že preverjal hormone, no najprej pr meni so gledal to in ker je bil prolaktin povišan sem mogla it potem na ritem prolaktina, ki je pokazal, da je v mejah normale, če bi blo kaj narobe bi bilo potrebno najprej poštimat tisto. Partner je vmes opravil spermiogram in šel na pogovor k andrologu, ki mu je komentiral izvide. Jaz sem bla še na uz, ker sem imela sum na miome so mii opravili histeroskopijo in laparoskopijo, in potem sva mela svetovanje, kjer je zdravnik komentiral stanje od obeh in povedal da sva kandidata za IUI, potem je šel fant še na drugi spermiogram in ker so bili rezultati slabši nama je predlaga da gremo rajši tako na IVF in potem te da na konzilij, s katerega moraš počakat na odločbo, da se lahko sploh prijaviš v postopke. Tako na hitro.

Živijo
Vk17 ali te je histeroskopija zelo bolela? Napišeš kaj več, kako dolgo traja ta postopek? Glede, da so ti predlagal iui me zanima koliko si stara? Hvala za zgornji opis.

nova
Uredništvo priporoča

histero. sem imel istočasno kot laparo, pod splošno narkozo, boli pa potem seveda, jaz sem bila še 10 dni na bolniški.

Stara 38, ko sem se prijavila na gk sem bila še 36, pomojem je omenjal IUI zato ker so glih takrat prenavljali oddelek in ni bilo možno it takoj v ivf, potem pa sem itak šla direkt v ivf.

New Report

Close