Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Splavi po uspešni nosečnosti

Splavi po uspešni nosečnosti

pozdravljene,

ker vas je tu veliko upam, da bo katera znala postreči z nasvetom (mogoče tudi iz tujine).

Za mano je ena uspešna nosečnost, bp (zanosila sicer z umetno).
Zdaj pa štirje splavi. Skorajda vedno po prenosu zarodka zanosim, potem pa se vse konča. Enkrat zamujen splav v 9t, trikrat pa v 5-6 tednu (spontan splav).

Do neke mere verjamem v naključja, ampak štirje splavi zame niso več naključje. Toliko bolj me bega dejstvo, da imam enega zdravega otroka. Kaj se je po tem zgodilo? Zakaj sedaj splavi?

Kakšna testiranja mi pripadajo, kaj lahko naredim sama? Kako je z jemanjem aspirina?

ostal mi je še en zarodek, prenos bo v maju….potem naj bi šla na testiranja pred novim postopkom. Zelo rada bi videla, da to sploh ne bi bilo potrebno in da bo ta prenos uspešen…a mislim, da če se nekaj ne premakne kar se jemanja dodatkov tiče, ne bo rezultat nič drugačen.
vem da večina naših strokovnjakov bolj kot ne tava v temi, ko pride do splavov.

kaj pa NK celice, podpora z medrolom pred transferjem…Kje bi lahko našla koga, ki bi mi dal nasvet kaj lahko jemljem, da bi se nosečnost obdržala, oziroma, kakšna testiranja pridejo v poštev? Medrol mi je dostopen, a ga brez posveta s strokovnjakom ne bi upala jemati.

Folno kislino sem tokrat jemala v pravi obliki, pa je bil rezultat enak kot vedno – splav.
Imam kritično pomanjkanje D vitamina, ampak to bo do maja sanirano, ker že od začetka leta jemljem enormne dnevne količine (5000 IU).

vsakršen nasvet bo dobrodošel…

Pa če katera ve, ali se da MTHFR test opraviti samoplačniško (kjerkoli in čimprej)

Imam v krvi povečano vrednost folne kisline, kar je indikator. Samo ni mi jasno, kako je možno da sem potem enkrat že rodila.

Ojla

nova
Uredništvo priporoča

ne vem vec kako se registrirat..ce rata oddat ,jaz grem v ponedeljek v Reko za ta Mthfr..

New Report

Close