Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost PRODAM PROGESTERON V INJEKCIJAH – ZA IVF POSTOPEK NAMESTO ESTIME

PRODAM PROGESTERON V INJEKCIJAH – ZA IVF POSTOPEK NAMESTO ESTIME

Pozdravljene vse IVFjevke,

prodam dve škatlici (v vsaki je 7 ampul) progesterona na vodni osnovi v ampulah, ki se ga aplicira subkutano (vbrizga v trebuh), ki sta mi ostali od uspešnega postopka. V Nemčiji, Češki republiki, na Madžarskem,… se ta progesteron trži pod imenom Prolutex, v Italiji pa pod imenom Pleyris (proizvajalec IBSA). Kupila sem ga v lekarni na Opčinah, rok uporabe je 11/2017, cena za škatlo je 39€. Injekcije in igle, ki jih potrebujete za vbrizganje progesterona, podarim.

V tujini (drugih evropskih državah) se v IVF postopkih progesteron na vodni osnovi, ki se ga vbrizga v trebuh, uporablja že kar nekaj časa, v Sloveniji v IVF postopkih žal še vedno predpisujejo le vaginalete (Estima). V navodilih (nemška: http://www.ibsa.ch/de/produkte/prolutex/patienteninformation.html) je navedeno, da se zdravilo Prolutex oziroma Pleyris uporablja v postopkih oploditve z biomedicinsko pomočjo pri ženskah, ki potrebujejo dodatni progesteron in ne morejo uporabljati oziroma ne prenašajo dobro vaginalnih preparatov.
Meni je uspelo zanositi in donositi (predvideni datum poroda čez 6 tednov) v petem IVF postopku, prej sem vedno zanosila, a tudi hitro splavila. Vaginalno vstavljanje progesterona mi je povzročalo močna vnetja materničnega vratu, ki so napredovala v redne krvavitve iz materničnega vratu ob jemanju Estime vaginalno. Te krvavitve so bistveno poslabšale absorpcijo progesterona skozi nožnico (»odnašanje« progesterona iz nožnice, še preden se je uspel absorbirati). Ali je tokrat uspelo samo zaradi uporabe progesterona v injekcijah, ne bom vedela, a mislim, da je odigral pomembno vlogo.
Lahko pošljem po povzetju ali se dogovorimo za osebni prevzem.

Kupim ce se imate. Kontakt na email [email protected]

Pozdravljena,

prosila bi te za par informacij glede progesterona. Najprej me zanima če ga mogoče še imaš? Rada bi tudi sama poizkusila z progesteronom v injekcijah vendar sem vprašala v par lekarnah v Italiji, kjer sploh ne vejo zanj in če bi ga slučajno kje našli bi potrebovala obvezno bel recept (ki mi ga v MB po vsej verjetnosti ne bodo dali). Si bila v postopku v Sloveniji in ali so ti dali bel recept za prevzem zdravila v Italiji? V kateri lekarni si bila na Opčinah?
Mi lahko tudi napišeš kdaj si ga začela jemat, že pred transferjem in koliko injekcij na dan.

Hvala lepa za informacije.
Picipok

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljene

Tudi jaz prodam dve škatlici (v vsaki je po 7 ampul) progesterona v ampulah (Prulotex 25mg). Rok uporabe je 11/2017, cena za škatlo je 40€. Zraven so tudi injekcije in igle, ki jih potrebujete za vbrizganje progesterona.
Moj kontakt: [email protected]

New Report

Close