Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost PGD-jevke 2016

PGD-jevke 2016

Pozdravljene vse. Na forum se obračam, ker želim slišati vaše izkušnje glede PGD postopka v letu 2015-2016. Do sedaj sem zasledila samo poste iz leta 2010 in starejše. Kje ste? 🙂 Upam, da ste bile uspešne, ker res še nisem od nobene brala, da bi zanosila in donosila s PGD postopkom. Tako si želim slišati za vsaj en pozitiven rezultat, za vsaj eno mamico, ki stiska svojega otroka k sebi. Sama že od novembra 2015 čakam na vrsto za PGD v Ljubljani. Vedno dobim le prazne obljube od sestre Bernarde. Trenutno razvijajo neko novo metodo in sploh ne sprejemajo novih v postopek. V glavnem sita sem že čakanja. Kakšne so pa vaše izkušnje?

Pozdravljena!
No tudi midva z možem čakava na PGD postopek že od januarja 2015-torej je minilo že 2 leti in še vedno čakava. Tudi midva vseskozi dobivava prazne obljube in vedno najdejo en razlog, da se postopek prestavi. Tako je bilo tudi v septembru 2016, ko naju je sestra Bernarda poklicala in nama sporočila, da odpade postopek s katerim bi naj pričela v oktobru 2016. Obljubila je, da bodo pričeli s postopki v januarju, a do danes še nisva dobila ničesar in samo čakava. Tudi na konziliju so nama rekli, da je tudi njim sporočeno, da bi se naj začeli v januarju. Tako, da tudi midva imava počasi dosti tega čakanja in večno praznih obljub.

Kaj se trenutno dogaja s cakanjem na PGD ne vem, imam pa zdravega otroka po tem postopku, rojen leta 2014. Pa nisem prva, verjetno tudi zadnja ne… Zelim, da kmalu pridete v postopek in da vam uspe. Ce vam finance dopuscajo pa tujina – za Cesko vem, da postopki tecejo.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem ena od “starih” pgd-jevk. Sem že v eni temi o pgd-ju zapisala in bom ponovila: mi smo nad pgd-jem po parih letih obupali, ker postopki niso bili uspešni, med njimi pa je vedno minilo toliko časa, da bi bili še zdaj brez otrok, če bi se zanašali na to možnost. S partnerjem sva se zato odločila, da bova poskušala po naravni poti, zavedala sva se tveganja in morebitnih posledic, šla na invazivne preiskave v nosečnosti (BHR) in zdaj imam po treh nosečnostih dva zdrava otroka. Moj nasvet je torej: če je mogoče, poskušajte po naravni poti ali pa se pozanimajte, kako je s tem v tujini. Žal vidim, da se je situacija s tem pgd-jem le še poslabšala, pa že prej je bilo stanje katastrofalno 🙁

Zdravo punce,

Je še katera so-trpinka, ki je v postopku ICSI+PGD? Jaz trenutno trepetam kaj naju bo počakalo jutri, ko dobiva rezultate zadnjega (že tretjega) postopka. Po punkciji sem pridelala 17 celic, kakšna bo genetska ustreznost zarodkov pa je drugo vprašanje. Prejšnja dva postopka so naju v minuti razorožili z vsem upanjem in sva praktično tretjič štartala spet iz nule. Poleg tega so nama pred tem postopkom “prijazno” utemeljili da je to najina zadnja možnost. Kot da vse skupaj še ni dovolj stresno 🙂 so nama vcepili v glavo še ta podatek :). Nič…če ne bo še tokrat sušeno, potem sva na poti v Prago. Ni druge. Ne vem…očitno spet šparajo (denar je sveta vladar)…tako to je. Ima še katera podobne težave. Vsakršnega glasila bom vesela.

*uspešno (:))

Znanka je zanosila s PGD v Brnu

Pozdravljene sotrpinke, ima mogoče katera izkušnjo s PGDjem v tujini preko ZZZSja?

New Report

Close