Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Ni ovulacije kljub jemanju Clomida (Klomifena)

Ni ovulacije kljub jemanju Clomida (Klomifena)

Pozdravljeni!
Že tretji mesec jemljem Clomida (2tbl.dnevno) in Dabroston (2x1tbl.dnevno). Folikla mi zraste ta do velikosti 21in 22 mm, potem pa se ne zgodi nič, ne pride do ovulacije. Pred nekaj dnevi sem imela laparoskopijo, nanjo me je napotila moja ginekologinja, da mi bodo napikali jajčnike. Tega mi med posegom niso naredilo, saj sta jajčnika majhna in bi s tem naredili več škode kot koristi. Mi lahko prosim poveste kaj več o tem, zakaj sta jajčnika manjša kot bi morala biti in zakaj kljub veliki velikosti folikla, ne počita? Hvala za odgovore, Sandra

si se o tem kaj pogovorila s svojo gin. ali operaterjem? Očitno je tvoja gin. mislila da imaš PCO (špikanje jajčnikov je terapija za PCO), a jih očitno nimaš. Zakaj ne pride do razpoka ne vem, mogoče bi ti pomagala še stop injekcija? Če folikli ne počijo, kaj se zgodi z njimi? Nastane cista? Kar tako zginejo tudi ne najbrž? je pa tako, da ni nujno, da je v vsakem foliklu tudi celica. Včasih so lahko tudi prazni. Če tvoja gin. ni strokovnjak za neplodnost je pomoje najbolje da ji rečeš da ti napiše napotnico za neplodnostno, da te začnejo obravnavati celostno. Včasih os. gin. kar nekaj po svoje čarajo, čas pa teče… ne vem koliko si stara, če si čez 30 ni za čakat.

New Report

Close