Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prim.dr.Primož Reš- kršenje pacientovih pravic

Prim.dr.Primož Reš- kršenje pacientovih pravic

Verjamem, da je marsikatera ženska imela pozitivne izkušnje z prim.dr.Primož Rešem ter da mu je, za njegovo delo, hvaležen marsikateri par. Sama te sreče žal nisem imela. Med izvedbo samoplačniškega postopka UPN sem se počutila kot žrtev poskusnega laboratorija dr.Mengele. Kljub zagotovilom, da gre zaradi lokalne anestezije za neboleč, rutinski poseg, ki traja cca.5min, sem v njegovi ordinacije groze jokala in ječala od neznosnih bolečin, saj je z nasilnim in grobim postopkom pričel takoj po injekciji, še predno je anestetik sploh prijel. Na moje jokanje zaradi neznosnih bolečin, ki mi jih je prizadejal s svojim mesarskim načinom dela, se je odzval v stilu: dajte že no mir, dajte bit pri miru in potrpet, boli vas zato ker ste zaliti in človek težko pride zraven!?!? Večkrat med postopkom me je pustil v solzah in bolečinah na stolu, z vsemi medicinskimi instrumenti v meni,da si je lahko vzel čas za telefonske pogovore, po tem pa se ni niti potrudil, da bi vsaj zamenjal rokavice, glede na to da se je dotikal mobitela in drugih nesterilnih stvari. Po končanem postopku mi je še arogantno dejal:” da sem mu zašvicala ves stol”. Prejela nisem ne računa ne izvida oz.druge medicinske dokumentacije, le skopa priporočila ravnanj po postopku ter datum kontrolnega pregleda. Šele ko sem ga o tem opozorila preko emaila,in zahtevala račun, mi je odgovoril z izgovorom češ da sem kar odvihrala iz ambulante ter zato ni izdal računa…
Očitno zakon, ki pravi da se more račun izdati takoj, za prim.dr.Reša ne velja 🙂
Ne morem razumeti, kako ima lahko tak človek, s tako arogantnim, nasilnim, ponižujočim1 in nehumanim odnosom sploh licenco za opravljanje zdravstvenih storitev, ki bi naj bile v pomoč ljudem.
Upam, da nobena ženska ne bo šla več čez takšno ponižanje in bolečine zaradi dotične osebe. Če sem s svojim zapisom rešila vsaj eno osebo pred neprofesionalnim odnosom dr.Reša, sem pomirjena, saj takšne izkušnje, ki sem jo morala pretrpeti zaradi dr.Reša, ne privoščim niti najhujšemu sovražniku.

Fuj in fej… Reš vedno znova dokaže, da je unikaten in da svojega dela s tem odnosim do nas žensk ne bi smel opravljati.
Jaz sem že mnogokrat grajala njegovo neprofesionalno delo- predvsem aroganten in poniževalen odnos…. A se še vedno najdejo dekleta, ki jim je njegov način dela čisto super 🙁
Popolnoma te razumem in sočustvujem s tabo….probaj se pobrati in vztrajaj v bolj človeško dostojnih klinikah za zdravljenje neplodnosti pri nas…poskusi z Mariborom ( anestezija pri punkciji) ali z Leoniščem Ljubljana ( brez anestezije) ….
Odnosi do pacijentk v obeh klinikah , pa so čisto drugačni….

Pa če že veste kakšen je, zakaj potem hodite k njemu. Tudi jaz imam kar nekaj kilogramov preveč, pa še leta so previsoka, pa me niti enkrat ni poniževal, komentiral je samo leta za kar pa vem, da so problem

nova
Uredništvo priporoča

Reševka, če tebe osebno ni poniževal, si imela pač srečo (oz. jo še imaš). Tudi do mene je bil tudi dve leti razmeroma normalen, potem je imel pa tak izbruh, da česa takega v življenju še nisem doživela. Poniževanje, zmerjanje pacienta nikoli in nikdar ne sme biti sprejemljivo, pa tudi če gre za največjega strokovnjaka v galaksiji. Karmagedon, tvojih bolečin si pa sploh ne predstavljam – moje so bile vsaj ”samo” psihične, res grozno, da si morala skozi to. No, jaz po tistem nisem šla nikoli več k njemu – vem, da smo ženske pripravljene ogromno pretrpeti, da bi prišle do otroka, ampak ne verjamem, da bi se morale za to odreči osnovnemu človeškemu dostojanstvu. Jaz sem se potem prijavila v Maribor, ampak sem imela veliko srečo, da mi je uspelo med čakanjem na obravnavo (po skoraj 4 letih) zanositi po naravni poti. Tudi vsem vam iz srca želim obilo potrpljenja in izpolnitev želja. Glede Reša pa mislim, da bi ga bilo treba že zdavnaj prijaviti na zdravniško zbornico – ampak v glavnem itak molčimo oziroma se nekaj pridušamo na forumih, kar ni najbolj produktivno.

Tudi mene je poniževal.V prvem pistopku je bil ok, v drugem pa katastrofa.Edini prijazen človek v tistem kolektivu je dr.Joksimovič-embriolog.On mi je rekel,da imava čudovite lepe zarodke,pe transferju pa je dr.Reš rekel,da so najini zarodki nič vredni in da itak nič ne bo,ker sem že tako stara(takrat 39).Njegovo obnašanje je poniževalno in vsakič sem šla tja s strahom.Namesto spoštljivega obnašanja se obnaša zelo grdo in tam ne prestopim več praga.Med punkcijo se je drl name,da to ni nič takega,da je treba potrpet,pa sem samo enkrat refkeksno mal bolj globoko vdahnila.Če kar koli vprašaš pravi da kompliciraš in če se le da te zraven še nadere.Sedaj sem bila v Mb,tam je pa osebje zelo prijazno,dostopno,vse lahko vprašaš in se pomeniš,zelo so spoštljivi.Je pa še ena zadeva-kri za spolno prenosljive bolezni plača zzzs,Reš pa računa za svoj žep,kri za hormone tudi plača zzzs,Reš pa te pošlje v Adrialab,kjer si samoplačnik.Nič ne rečem,človek je pripravljen za svoj cilj plačat marsikaj,vendar tujkaj krši pacientove pravice.To sem ugotovila šele,ko srm bila v Mb,sem pričakovala da bom tudi tam ta laboratorij samoplačnik,pa nisem bila.

Živjo, dr. Reša ne poznam, zato ne bom komentirala.
Moram pa napisati nekaj o tem, ker vsi tako hvalite Mb. Res so prijazni. Vendar sem jaz imela izkušnjo, ko nisem mogla vprašati, kar me je zanimalo. Me je prijazna zdravnica kar odpravila z lažnim upanjem. Ob tisti izkušnje sem se zavedla, da imam raje nekoga, ki pove resnico (ali vsaj nekoliko olepšano resnico), kot pa nekoga, ki dobesedno laže… Vem, da je prijaznost pogoj, (in se zavedam, da si tudi jaz ne bi želela imeti opravka z dr. Rešem – da ne delam krivica kateri drugi ženski, ki je imela tam negativno izkušnjo…) vendar pa tudi prijaznost ni vedno zadosti. Tudi le od prijaznosti se ne zanosi. V Mb sem videla sem, da ji oz. jim je v bistvu vseeno (oz. določenim ljudem, s katerimi sem na žalost imela opravka). in njihov cilj je, da se s pacientom čim prej opravi…, da ne rečem, da prej znebi. Tam pač greš skozi standardne postopke in dokler nimaš neprijetne izkušnje, ko vidiš, da si zate v resnici niso vzeli dovolj časa in da so s svojim ravnanjem v bistvu razvrednotili tvoj čas (ko si dejansko moral priti tja in čakati na vrsto…) , potem izgubiš zaupanje… pa četudi je to nek Mb… Pač s prijaznostjo uspejo prikrivati svojo brezbrižnost. Saj ne pričakujem, da bi se sekirali zame, le za svoj čas v okviru svojega delovnega dne bi me pa vendarle lahko namenili… oz. pokazali vsaj to, da jim ni vseeno… Moja izkušnja v zvezi z Mb je bila zelo zelo veliko razočaranje! Vem, da s tem pisanjem delam tudi veliko krivico tistim zaposlenim in nekaterim zdravnicam, ki se za človeka “zavzamejo”, toda to je v takem sistemu res velika “loterija”. Pač na koga naletiš in takšna bo potem tvoja usoda… Žal se je to zgodilo meni. Zdravnica je mislila, da tega ne bom opazila… in zato je bilo moje razočaranje toliko večje… Vem, da so nekateri zdravnik tam dobri, vendar ne vidim načina, kako bi lahko prišla do njih – načrtno… brez loterije… Takšno je pač moje razmišljanje… Res pa je, da so vsi bolj ali manj prijazni… to pa ja… Torej se opravičujem za to mnenje, vendar tudi mene moja izkušnja še vedno kar precej boli… Vem, da tega nisem napisala pod pravim naslovom teme, pa vendar sem morala povedati… Mogoče mi bo sedaj lažje… Verjetno občutek “krivičnosti” pri pacientih niti ni tako redek… Lepe praznike vsem, ki to berete!

Tudi sama bil pri atu Rešu, posebnež … V Mb, ko je bil Vlaisavljević še šef ..se mi zdi, da so bili bolj človeški … Bila samoplačniško na pregledu v Lj… bili vsi prijazni in če bi v LJ imeli možost narkoze, bi zagotovo hodila v LJ.

V Lj imajo možnost narkoze, bolj izjema kot pravilo, vendar se da zmenit, poznam primere.

jaz morem povedat pa da sem z mariborom fullll zadovoljna…vse sem lahko vprašala, zmeraj, nihče ni zavijal z očmi ker sem vprašala tudi po večkrat eno in isto stvar…

Strinjam se za Resa, da bi mu rabili vzeti licenco. Dve leti pri njemu in trije postopki. Pozablja veliko stvari in po vsem vprasanje , ce sploh transfer opravi kot je treba. Na zalost sem ena od tistih, ki je verjela v nezmotljivost strokovnjaka in zgubljala cas in postopke pri njemu. Vedno hitro z mize, kot da si zival in ne oseba. Enkrat sem po transferju sla z mize v garderobo in padla skupaj. Prisel iz druge sobe po 2 minutah, sreca, da je moz bil zraven.Odnos res nikakrsen.Mozno , da se samoplačnikom bolj posveti , vendar ne, hvala , nikoli vec k njemu.

Pozabila sem se napisati, da hcerka dr.Ursula Res niti malo ni boljsa, vsaj kot zenska do zenske. Punkcijo opraavlja zelo grobo in ce zastokas te tudi skoraj pa nadere, ces, dejte no pri miru bit, ne morem priti do vas… Vsaj kar se tice punkcije , je Res boljsi. Dvakrat je on opravljal , enkrat pa ona, ne vem zakaj. No vsekakor bi ,ce bi lahko se vrnila 2 l nazaj, izbrala Lj ali MB.

Živjo.Tudi jaz sem imela negativno izkušnjo z MB, ko se je prijazna zdravnica sprenevedala.
In veste kaj je tudi mene najbolj strah? Enako: “po vsem vprasanje , ce bo sploh transfer opravila kot je treba”. Tega me je res najbolj strah, pač na osnovi negativne izkušnje, več nimam nobenega zaupanja, kot da bi določeni osebi bilo kaj mar za paciente. Najhuje je zavedanje, da si od nekoga odvisen,tistemu pa res ni nič mar zate…

Živjo

Jaz moram pa priznati, da se vredu počutim pri dr. Rešu. Res je včasih narejen malo na hitro, predvsem na jutranjih UZjih, ampak na posvetih si pa vseeno vzame čas in tudi razloži kar ga vprašaš. Je zelo realen in pač pove kakšno je stanje, ne olepšuje, po drugi strani pa, vsaj naju, tudi spodbuja vmes, da še ni za obupat/pogumno naprej itd. Ko pa ni dobro pa tudi pove. Sva imela samo eno oplojeno celico in je povedal, da iz tega ne bo nič pa da se vidimo naslednjič. Meni se to ne zdi nič grozno. Sem lažje prenesla negativen test kot pa, če bi 14 dni verjela, da bo ok. Pokaže pa tudi človeško plat, ko je bila prazna GV je pokazal, da mu ni vseeno. Pa za oba je pač rekel, da sva zanič, da sva zato pri njem, ampak saj je povedal le resnico, midva to nisva vzela za slabo.
Če bi bil preveč čustven, se mi zdi, da bi vsakič jokala pri njemu, tako da ena mera tega tudi mora biti. V glavnem, mislim, da ni vse tako črno in belo pri dr. Rešu kot se prikazuje in da je daleč od tega, da bi mu bilo potrebno vzeti licenco, vseeno mislim, da je zelo strokoven.

srečno vsem
lp

Pozdravljene,
tudi sama se zdravim pri Rešu. Za mano sta dva neuspešna postopka IVF. Vsak popolnoma drugačen. Pri prvem mi je delala punkcijo njegova hčerka Uršula in je bla punkcija zelo dolga in boleča, vendar potem nisem imela večjih težav. V drugo je bil pa Reš in je bla punkcija hitra, potem pa hiperstimulacija in bolečine. Sem ga vsa zaskrblena poklicala, pa je vse skupaj bol s posmehom sprejel, da to je vse ok. Še več mesecev je trajalo, da se je vrnilo vse v normalno stanje. Od zadnjega postopka je minolo že 15 mesecev, vendar se ne morem nikakor odločiti za ponovitev. Poskušam vse drugačne načine, da bi šlo po naravni poti, vendar počasi izgubljam upanje. Razmišljala sem, da bi poskusila na GK Ljubljana. Sem jim že poslala email kako poteka pri njih, pa nisem dobila ravno prijaznega odgovora. Vparašala sem tud za čakalne dobe, pa sploh niso odgovorili.
Moram, pa tud jst se še mal ustavit pri same odnosu dr. Reša. Sm šla tud jst že objokana od njega, pri 29. letih mi je rekel, da sem slaba in nisem več mlada. Sama nimam preveč kg jih ima pa moj partner in tudi to ga je zmotilo, mu je večkrat rekel, da bi mogel kaj ukreniti v zvezi s tem. Sestrična, ki je stara 37 let, pa je znjim zelo zadovoljna, prav tako njen mož in v četretm postopku sta bila uspešna in imata sedaj doma 2 meseca starega malčka.
Lep večer vsem.

Meni je dr. Res v redu. Res da te vcasih odpravi na hitro, sploh takrat ko imas med postopkom samo UZ, si pa tudi vzame čas in odgovori na vsa vprasanja. Je enkrat tudi sam rekel, da je bolje, da mi pove resnico, kot pa da mi daje lažno upanje in bom potem razočarana. Stara sem 33, normalne teže, nikoli ni imel pripomb glede starosti oz. česarkoli.. imam pa za sabo 3 poskuse.

Zanima, pa me, če je bila katera že pri njemu v novih prostorih? Kaj velja še vse kot prej, isti urnik? Kot zgleda bom morala poskusit v tretje, enkrat marca imam v planu. Sam ne vem al bi morala kej prej poklicat, ker je 14 mesecev od zadnjega postopka? Do sedaj sem obakrat kar šla navsezgodaj, ko je prišla menstruacija.

Zanima, pa me, če je bila katera že pri njemu v novih prostorih? Kaj velja še vse kot prej, isti urnik? Kot zgleda bom morala poskusit v tretje, enkrat marca imam v planu. Sam ne vem al bi morala kej prej poklicat, ker je 14 mesecev od zadnjega postopka? Do sedaj sem obakrat kar šla navsezgodaj, ko je prišla menstruacija.

Miša30,

tudi v novih prostorih ima dr. Reš enak urnik. Transfer in punkcija sta sicer še v Postojni.
Jaz sem šla vsakič pred postopkom prej na posvet k dr. Rešu. Naredi uz in predpiše terapijo za postopek. Imeti moraš tudi nov izvid za SPB. Mogoče pokliči v ordinacijo pa ti bodo povedali kako pa kaj

srečno

Pozdravljene punce,

jah jaz sem se tudi nasra… ko sem šla k Rešu. Velik strokovnjak, najboljši na svojem področju. Aha seveda, žaljiv, nesramen, nestrpen in še in še. Izgubila 4 leta pri njemu in 16 postopkov… Še danes jezna. Zakaj vztrajala, ker se baje zamrznječki ne morejo prenesti k drugemu zdravniku, zato sem vztraja in trpela. Sedaj sva pa v Leonišču, dali so mi avtomatsko lokalno anastezijo, nič ni bolelo pri punkciji, prijazni sto na uro in zelo strokovni. Lp

Dais, teden dni nazaj mi je Res delal punkcijo – avtomatsko mi je dal lokalno, ni me nič bolelo. Postopek je bil hitro in strokovno opravljen. Čez Resa ne morem reci nič slabega, do mene je bil vedno prijazen in tudi vzel si je čas za vsa moja vprašanja. Jaz sem zadovoljna.

New Report

Close