Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF MB – vpisane na čakalno listo septembra 2016

IVF MB – vpisane na čakalno listo septembra 2016

Pozdravljene punce,
ali je tu gor katera, ki je bla vpisana na čakalno listo za IVF v MB septembra 2016?
Al ste prejele že vabilo na podpis papirjev, test za spb?
Upam, da se katera oglasi, da bomo tudi me osnovale skupinico oz. pripravljalnico za IVF?
Saj smo vendar anonimne!

Hojla,

jaz sem sicer v Mb, vendar že v postopku. Lani tega časa sem bila vpisana v čakalno, s postopkom pa sem potem začela marca letos. Po stimulaciji sem pridelala 16 jajčnih celic, od katerih se je uspešno oplodilo in razvilo 11 zarodkov. Enega svežega so mi vstavili in se ni prijel, uspešno zamrznili so 5. dan 8 zarodkov. Avgusta sem šla po 1. zamrznjenčka, ki pa se žal ni prijel, naslednji teden grem po naslednjega zamrznjenčka (ali 2) in upam da bo v 3. uspelo 🙂

Če potrebuješ kakšen nasvet, ti z veseljem pomagam…

Pozdravljene, jaz sem tudi v MB.
Upam, da se nas najde še več, ki bomo sedaj kmalu v postopku.
Živjo Odbojkarica. Me pa zanima v tvojem primeru, ko greš po zamrznjenčke, ali te med tem vedno znova ponovno dajo na čakalno listo? Razumem, da ti dodelijo nek termin za ET, torej potem vsakič pred tem jemlješ kontracepcijske, da se prilagodiš temu terminu?
Ni mi čisto jasno glede teh skupin žensk, kot sem brala, da neko skupino žensk skupaj vključijo v postopek. Mi mogoče lahko napišeš kaj več o tem? Včasih berem o tem, koliko jih je bilo v skupini in na koncu koliko jih je bilo +. in koliko – Torej pred pričetkom 1. stimulacije bom verjetno prejela kontracepcijske? Ali si jih tudi ti? Si še piševa, upam, da bom tudi jaz kmalu na vrsti 🙂

Ivankap….kontracepcijske tabletke dobiš za uravnavanje menstruacije samo preden pričneš z stimulacijo. Tako da si premakneš na neki skupni datum ki ga določijo večim ženskam da bi imele hkrati punkcijo…Vendar pa je nemogoče predvideti kdaj točno imaš punkcijo, saj se vsaka ženska drugače odzove na injekcije hormnov…jaz sem recimo reagirala na polno in so se mi (pre)hitro razvili in sem imela potem punkcijo v nedeljo ker so bili folikli že ogromni (19-22mm), predvidena pa je bila za v ponedeljek. Skratka deljo pač na tem da jih ima več na isti dan in da ni nedelja ravno po moje…vendar pa jim pač pri vseh ne uspe 🙂
Prenos svežega zarodka (zarodkov) imaš potem 3 oz. 5 dni po punkciji, prenos zamrznjenčkov pa imaš lahko najhitreje po preteku 3 menstruacij (vključno s tisto ki jo (če ne zanosiš) dobiš po vstavitvi svežega).

Nato lahko greš vsak mesec po zamrznjenčka in ne rabiš v nobeno čakalno vrsto. Če imaš redne menstruacije, samo pokličeš ko dobiš menstruacijo in ti dajo datum ko prideš na UZ pregled, dobiš ovulacijske teste in ko je test pozitiven spet pokličeš oz. javiš in ti izračunajo kdaj prideš na prenos zamrznjenčka…to je proces za spontani cikel…ne vem pa kako je če nimaš rednih menstruacij…

Upam da ne boš niti rabila po zamrznjenčke, da se prime že sveži! 🙂
Držim pesti, pa še en nasvet,čim manj se obremenjevat in mislit na to. Bolj misliš in bereš in kalkuliraš, hujše je…vem da je težko, tudi meni je vedno grozno to 14 dnevno čakanje, ampak sem se zdaj ko grem po 2. zamrznjenčka (tokrt mi bodo prvič vstavili 2 jeeej :)) odločila da res ne bom sploh študirala na to in upam da mi bo uspelo 🙂

Če te zanima še kaj, pa me komot vprašaj, sem še toliko sveža da se še kar spomnim 🙂

Hvala odvojkarica. Pravgotovo bom imela še vprašanja… zaenkrat torej le hvala za odg. in nasvet :-). Malo še občasno poglej to temo, ker te bom še kaj vprašala… 🙂 Je lažje, če veš, kaj pričakovati… jaz se še spomnim, kako v strahu iščem tam določena vrata… 😉

Ja, tako sem obremenjena s svojimi problemi, da sem sporočilo odposlala prehitro, da bi ti napisala, da ti želim vso srečo pri tvojem novem transferju :-). Si še piševe 🙂

Hvala! 🙂

Bom še spremljala, tako da kar vprašaj… 🙂 Pa srečno tudi tebi! 🙂

New Report

Close