Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost zanositev v drugo ne gre in ne gre

zanositev v drugo ne gre in ne gre

Pozdravljeni,
imam hčerko staro 26 mesecev in s partnerjem se že 7 mesecev trudiva, da bi zanosila v drugo.
V prvo sem zanosila z enim samim nezaščitenim spolnim odnosom.
Sedaj pa imam občutek, da so menstruacije brez ovulacij (nič me ne špika v jajčnikih). Poleg tega mi je test hormonov ovulacije v zadnjih 7 mesecih le 1x pokazal pozitivno.
To je bilo prejšnji mesec, ko sem hodila na akupunkturo. Vendar je mož bil v bolnišnici zaradi operacije kolena in sva seveda zamudila ta edini ciklus z ovulacijo.
Ima morda katera od vas podobne izkušnje?
Moj ginekolog je aprila na pregledu rekel, da je vse v redu, tudi bris je bil BP.
Zelo si želiva še enega otroka in upava, da se zgodi kmalu.
Malo naju je povozil stres, ker sva pričakovala, da bo tudi v drugo šlo tako hitro.
Povsod rečejo, da mora miniti vsaj 12 mesecev, preden te lahko obravnavajo za nadaljnje preiskave neplodnosti.
Če ima katera kakšno izkušnjo ali nasvet bom zelo hvaležna.
LP

Res se, dokler ne mine eno leto se ni treba sekirati. Če te skrbi kako je z ovulacijo ti svetujem, da si snameš eno aplikacijo za spremljanje ciklusa in redno vpisuj čim več podatkov – predvsem pa si meri jutranjo temperaturo (preden vstaneš – bazalna temperatura). Po ovulaciji se dvigne za cca pol stopinje in tako ostane do M. Če tega ni ovulacije ni bilo. V nekaj ciklusih boš videla pri čem si, to lahko potem pokažeš tudi gin. Če ovulacij res nimaš boš verjetno dobila clomifen.

pozdravljena/e. tudi sama prebiram vse več te forume in teme… prebrala sem tudi tega, in ker je svež, sem se odločila dat tudi svojo izkušnjo. imam eno hčerko. zanosila dobesedno takoj, po nehanju jemanja KT .. po 3mesecih sem zanosila. kasneje sva po cca.letu ali letu in pol začela delat na drugem. ni in ni slo. delala sva na tem skoraj celo polno leto. No , kmalu za tem sva se razšla.
Sedaj si seveda s partnerjem želiva skupnega otroka. In prav tako ne gre zanositi že zdaj po točno enem letu probavanja. Res je to psihično izčrpajoče… Sedaj sva se odločila da bova počakala do zime, ko bova oba imela več časa za obiske pri zdravnikih ( zaradi službe). do sedaj se nisem posebej sekirala zaradi tega ker ni uspelo.. zdaj pa postaja malo bolj napeto.. vsak mesec ko pride M … se pojavi v meni kar žalost in bolečina…
želim vsem , katere se trudite , da vam prav kmalu uspe…
l.p.

New Report

Close