Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Zamrznjenčki Ljubljana- vprašanja

Zamrznjenčki Ljubljana- vprašanja

Živjo,
jutri sem naročena v LJ v IVF ambulanti 7.dan po začetku menstruacije. Greva v “boj” z zamrznjenčki, doma imava enega IVF sončka iz avgusta 2014. Ostali so nama trije zamrznjenčki v dveh slamicah. Po glavi mi roji kup vprašanj in verjamem, da je tu kdo ki pozna odgovore 🙂
Torej, kaj lahko jutri pričakujem? Samo “sestanek” ali že UZ? Ali morajo tudi med postopki z zamrznjenčki miniti trije ciklusi? Kako sploh zgleda postopek v naravnem ciklusu- ravno tako vsakih nekaj dni UZ pregledi zjutraj?
In še: je kateri uspelo med naravnim ciklusom z zamrznjenčkom? 🙂

Hvala za odgovore, sem hvaležna.

Lp, Rozy

Pričakuješ lahko samo sestanek in podpisovanje enega kupa papirjev. pri zamrznjenčkih ti ni potrebno čakati tri mesece, ampak se lahko “vstavljajo” vsak mesec (lastne izkušnje). Za drug pa ne vem, ker sem vedno imela hormonsko vzpodbudo

Pričakuješ lahko samo sestanek in podpisovanje enega kupa papirjev. pri zamrznjenčkih ti ni potrebno čakati tri mesece, ampak se lahko “vstavljajo” vsak mesec (lastne izkušnje). Za drug pa ne vem, ker sem vedno imela hormonsko vzpodbudo. Ma po mojem je isto- preverjanj hormona v krvi in UZ vsak dan

nova
Uredništvo priporoča

Bila sem pri Resu in tam gres lahko v postopek z zmrznjencki takoj po neuspelem poskusu.

Zanosila sem z zmrznjenckom v naslednjem ciklu po neuspelem postopku s svezimi zarodki. Postopek je bil spontan :):)

Pri Dr. Resu bi v tvojem primeru imela UZ in se dogovorila za naslednjega. V postopku imas UZ vsake par dni, kolikor ti dolocijo na velikost folikla in merijo ti debelino maternicne sluzi. Ko si pred naravno ovulacijo dobis stop injekcijo (pred tem ne dobivas nic hormonskega) in nato transfer. po transferju je pa enako, kot ostali postopki – Estima ali Prometrium za vzdrzevanje ravni hormonov.
Vso sreco!

Hvala za odgovore! Čestitam Kar ena, pol se dejansko da v spontanem ciklusu 🙂 Kako daleč pa si z nosečnostjo?
Jaz grem jutri na prvi odvzem krvi in potem jih bo menda sledilo še kar nekaj…:) Hvala za odgovore in pomoč, pa lep večer 🙂

Se ze nekaj casa crkljamo z novim druzinskim clanom :):) pocasi bomo sli se po kaksnega zmrznjencka 😉

Nosecnost je bila BP :):)

Da se! Pa sem bila najvecji skeptik glede tega, sploh, ker smo kar probali…imam sum na PCO in nimam vsak mesec ovulacij, pa je dr. rekel dajmo probat prvi mesec, ce bo sluznica dovolj debela… In je bila!

Ja postopek v GK LJ se mi zdi ful bolj utrujajoc, sploh ker so to relativno zelo predvidljive stvari…Ne zgodi se npr. da imas 7. dan folikel velik 10mm, 8. dan bo pa ze zrelih 20 mm…. Pri dr. Resu so samo UZ, nikoli ne das krvi. Se pa stevilo UZ prilagaja glede na situacijo in rast folikla in/oz debeline sluzi. Samo na koncu sem prisla dvakrat zaporedoma. Pa se nisem slisala, da bi pri kateri zamudil…
Drzim pesti!

Rozy, jaz sem rodila mesec pred tabo ;), bila sem v naravnem postopku z zamrznjenčki in je uspelo. Sedaj tudi mi ramišljamo, da gremo v nove boje, ker imamo še zamrznjenčke vendar letos verjetno še ne. Pri nama je postopek zgledal takole, da sem prišla 9 dan ciklusa na prvi odvzem krvi in UZ, tako sem hodila skoraj cel teden ko je folikel počil je bil zadnji UZ in čez 5 dni sem imela ET dveh blastocist, prijela se je le ena. Sedaj pa imamo zamrznjene v različnih slamicah. Koliko pingotov imate? Koliko cajta si čakala na posvet za drugega?

oo, še ena ki ji je uspelo 🙂 Midva imava 3 pingote v dveh slamicah…Na posvet sem se naročila maja, prišla na vrsto 9.9. (vmes so bili menda itak dopusti)..Glih se je lepo izteklo, ker se je avgusta naš mali nehal dojit..in to je tudi predpogoj-poleg enega leta od poroda, da greš lahko v nov boj 😉

Rozy, kdaj pa z vsem skupaj štartaš? A kaj veš morda zakaj so nekateri zamrznjeni skupaj eni pa posebej? Si se kaj posebej pripravljala na postopek?

Jaz sem začela v petek- prvi posvet, v soboto nato odvzem krvi..Včeraj pa spet odvzem krvi in še UZ. Jutri grem pa spet v Lj..:) Nisem se nič posebej pripravljala..velika želja da dobi naš mali družbo in to je to 🙂 Glede zmrzovanja pa ne vem..tudi mene zanima zakaj se odločijo da zmrznejo po dva ali pa samo enega?

Rozy, poročaj sproti kako bo šlo. Si brez stimulacije ali s stimulacijo? Poskusi embriologinjo vprašat zakaj tako zamrzujejo ;). A bosta poskusila z vstavitvijo dveh ali samo enega?

Zmrznjenčke zmrzujejo po 2, kadar ženska dovoli, da ji 2 naenkrat vstavijo med transferjem. Varčujejo s slamicami. Kadar je neparno število, pa je eden zamrznjen posebej.

V kolikor pa ženska izrazi želo po samo 1 naenkrat, pa tudi preostale zmrznejo vsakega v svojo slamico.

Vso srečo!

Kar ena, jaz sem imela parno št. pa sta bila dva skupaj, ostali pa posebej. Prvo sem pomislila da jih glede na kvaliteto zamrzujejo.

Rozy, nič se ne javiš, kako gre?

oj,
eh..bila sem v nedeljo na UZ in ker 17.dan ciklusa ni nobenga napredka, se je dr. odločil prekinit zadevo in moram ob menstruaciji v ponoven postopek, tokrat s tableti- tako mi je bilo rečeno..
Vse bi bilo ok, če ne bi rabila spet najprej dobit datuma za Leonišče, pa novo napotnico, pa čakat menstro,…:/ eh, bo že..

Škoda res :(, ampak bo pa v naslednjem krogu, samo za kratek čas ste zamaknili ;). Kot sem razumela nisi imela ovulacije, ali folikel ni počil?

Bila sem v spontanem postopku z zamrznjenčki, na dan transferja (zarodek je bil zamrznjen 6 dan) sem dobila stop inekcijo. Danes je 11. dan po transferju in test je pokazal minus, tečke pa še nimam, čeprav imam redno na 24 dni, se pravi da mi zamuja 4 dni. Ali mislite, da še lahko upam na pozitiven test, ali pa je možno, da mi je stop inekcija malce zamaknila ciklus.

Stop injekcija na to pomoje nima vpliva. A si vstavljaš Estimo oz. progesteron? Ta zna včasih zaustavljat tečko. Meni jo sicer ni nikoli ma nekaterim pa ja. Jaz bi vsekakor še upala na +, dokler tečke ni. Ko sem jaz zanosila nisem delala testa doma, ker sem si rekla da negativnih testov pa ne bo več pri meni, tako da sem odšla direkt na krvnega in je bila lepa beta. 😉

Ne nič si ne dajem, ker sem imela spontan postopek (brez zdravil), sem pa dobila na dan transferja nekakšno inekcijo v trebuh za podporo nosečnosti (stopka, sem se verjetno napačno izrazila), predvidevam da je to nekaj takega kot če bi jemala estimo, ne vem pa koliko enot so mi dali.

Aha ok, stopka bi morala že izvenet iz telesa, ker bi drugače test bil še pozitiven. Lahko da je prišlo do kasnejše vgnezditve in bo test kasneje pozitiven. Kdaj pa imaš krvnega? Jaz bi kar nanj počakala, kar bo 100%. Veliko sreče ti želim, pa javi nam rezultat.

New Report

Close