Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost po darovano seme v Graz

po darovano seme v Graz

Pozdravljene, punce! Ima katera izkušnje s kliniko v Grazu? Fant ima namreč azoospermijo, tako da sva se odločila za donatorstvo. Ker pa so v Sloveniji predolge čakalne vrste, sva se napotila v kliniko v Grazu. Vsaka vaša izkušnja bi mi zelo prav prišla 🙂

upanje umira zadnje...

Tudi mene zanima =)


Imaš ti tudi namen v Graz?

upanje umira zadnje...
nova
Uredništvo priporoča

Ker ne nejdem novejše teme, vas prosim za informacije, kar preko spodnje teme.

Z možem se prav tako odločava za eno izmed klinik v Gradcu (z darovanim semenom).
Zanimajo me kakršnekoli informacije, nasveti, mnenja glede klinik v Gradcu. Katero kliniko bi priporočale? ali se ti posvetijo, iščejo kaj bi bil lahko razlog za neuspeh? Ste bile uspešne v predlaganem postopku?
Za vse informacije sem vam iskreno hvaležna 🙂

Živjo, mi smo bili v Grazu, na kliniki v Doblu. V Avstriji so vsi darovalci neanonimni, kar pomeni, da ima otrok pravico (če želi) izvedeti kdo je njegov biološki oče po 14 letu.
Oni imajo svojo banko darovalcev, cena mislim da okoli 300-400 eur na vzorec. Na formularju označiš lastnosti darovalca, ki so ti pomembne (barva las/oči, višina, teža, izobrazba, krvna skupina). Lahko pa si izbereš tudi neanonimnega darovalca v dveh bankah na Danskem (Cryos in EuopeanSpermBank, cena 1000-1500 eur/vzorec), kjer imajo tudi bolj poglobljene profile, tudi kakšno slikico iz otroštva.
Sicer so vsi prijazni, čakalne dobe praktično ni, čaka se samo na prvi pregled lahko do 1 meseca (cena cca200 eur), potem pa ni več čakalne dobe. Fino je če imata s seboj vse izvide. Tam sta zaposlena tudi dva Slovenca, emriologinja Kastelic in zdravnik Weiss. Mi smo sicer komunicirali v angleščini brez težav.
Sicer pa obstaja tudi klinika v Klagenfuhrtu, Vivaneo Sterignost. Tudi tukaj ni čakalne dobe. Sicer je nekoliko dražja kot Dobl, ICSI 3500 eur (dobl 2800), IVF 3000(2500 dobl) eur, spermo pa imajo iz danske EuropeanSpermBank. Cenik imajo objavljen na svoji spletni strani. Imajo pa ogromno italijanskih pacientov, tako da se komnunicira lahko tudi v italijanščini.

Zivjo. Mene zanima ali je katera bila pred kratkim v Graz in kakšne so cene za osnovni paket darovano seme? Hvala

New Report

Close