Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Znaki nosečnosti po ETZ

Znaki nosečnosti po ETZ

Pozdravljene

Pred 3 leti sem imela uspešen transfer zamrznjenčka. V prejšnjih postopkih me prsi nikoli niso bolele, v “uspešnem” postopku pa so me prsi po cca 7 dneh po transferju začele ful bolet. Upala sem,da se je prijelo in res je bilo tako. Rodila sem zdravega otroka.
Iz postopka je ostal še en zamrznjenček. Seveda sem pričakovala,da bodo znaki,če se bo prijelo, enaki kot so bili pri prvi nosečnosti. Vendar pa nisem imela nobenih znakov, šraufalo me je kot pred M, prsi so mehke,neboleče…prepričana sem bila da ni uspelo. Naredila sem nosečnosti test,ampak je pokazal + in tudi beta je to potrdila.
Kar hočem povedat je,da so znaki taki in drugačni in da šele test lahko potrdi ali ovrže. To da se nekaj sekiramo že med čakanjem nič ne koristi,ampak je pa res težko to ne počet.
Srečno in čimveč pluskov želim.

Čestitke star831. Jaz imam tudi enega zamrznjenčka doma in še nekaj zamrznjenih po katere nameravam, vendar ne še. V mojih naravnih ciklusih so me prsa vedno bolela in tako tudi v spontanem postopku z zamrznjenčki ko se je pokazal + pa so me prsa vedno bolj bolela, da sem si jih z rokami podpirala. Odkar sem rodila me pa prsa več ne bolijo, imam redne M in O. A tebe tudi po porodu nič niso bolele prsi ?Sem se pa že spraševala, če bom imela enake ali vsaj podobne znake, pa vidim da ni nujno 🙂

Pikavelika, tudi mene po porodu prsi nič več ne bolijo. Prej so me vsak mesec točno 1 teden pred M začele bolet, to mi je bil jasen znak kdaj bo prišla. Tudi takrat, ko je bil test pozitiven, so me bolele do testa. Po porodu pa me ne več. Verjetno je vzrok v hormonih? V svojih običajnih ciklusih me sploh nikoli več ne bolijo, po transferjih pa me še bolijo pribl. 3 dni, to pripisujem Estimi, potem pa nič več. Po vsakem ET ali ETZ se sprašujem, ali bi bolele, če bi bila noseča ali kako …
Drugače pa nam je pred leti uspelo, zdaj pa se že dolgo trudimo za drugega otroka.
Star831, čestitke in hvala za tvojo izkušnjo.

nova
Uredništvo priporoča

Mene nikoli niso prsa bolela pred M, ne pred prvo nosečnostjo in tudi ne po porodu…razen ko sem bila prvič noseča, zato sem logično pričakovala,da če bom sedaj,da me bodo tudi, pa me niso.
Lp

majamija, jaz sem bila dvakrat noseča pa se žal pri prvi ni dobro izšlo in so me tudi prsa nehala bolet in me niso 8 mesecev , tisti mesec ko sem šla pa po zamrznjenčke pa so me začele bolet že ko je bila ovulacija tako da telo pomoje potrebuje svoj cajt da pride k sebi, sedaj je že več kot leto dni pa ne duha ne sluha o bolečih prsih. Morda je težava v progesteronu? Ovulacije in M so redne. Sem pa na GK Lj vprašala Drobniča pa Pušenjaka pa mi nihče ni znal odgovorit zakaj do tega pride.

Prsa najbrž bolj bolijo, kadar je več prolaktina v telesu. Pri povišanem prolaktinu se tudi težje zanosi. Zato predpisujejo Bromergon. Mene so prsa bolela skoraj pred vsako menstruacijo, enkrat bolj, drugič manj (zaradi povišanega prolaktina, ki ima vsak mesec drugačno vrednost). Ko sem jemala Bromergon, me niso skoraj nič bolela. Bila sem v 16ih postopkih IVF z različnimi stimulacijami in so me skoraj vedno zelo bolela. Včasih pa tudi ne. Zdaj, ko mi je uspelo zanositi z dvojčki v zadnjem postopku, me prsa sploh niso bolela in me še danes ne v 4. mesecu. S plodoma je pa vse super in se odlično razvijata.

spontanc, kaj si imela tokrat drugače, kot v prejšnjih postopkih? Prej nisi nikoli zanosilla? Tudi jaz imam za sabo 9 IVF, 13 ETjev.. nikoli nič, razen enkrat plusek pri ETZ, vendar sem krvavela že pred krvnim. Imam hudo endomtriozo, 4 stopnjo (na črevesu in vsevposod)..

Razmišljam ali bi še nadaljevala ali ne.. in predvsem na kateri kliniki.. bila sem že na vseh 3.
Imaš kak nasvet?

Pa seveda ISKRENE ČESTITKE ZA NOSEČNOST!!!!!

Hvala 🙂
Popolnoma nič nisem spremenila, nisem imela nobenih znakov nosečnosti, celo zakrvavela sem na dan, ko bi mogla dobit M, ampak se ni “ulilo”, potem sem zakrvavela še vsaj 2x. Vsakič prepričana, da gre za splav. Pa ni šlo. Očitno krvavitve od vraščanja posteljic v sluznico. Prepričana sem, da je vse odvisno od kvalitetnih zarodkov. In na žalost ni vsak “lep” zarodek tudi kvaliteten :(.

Pozabila napisati, z našimi zarodki nismo uspeli, ker so bili prešvoh. Uspelo nam je z darovanimi zarodki v Reprofitu v Brnu.

Kakšne zarodke sta pa imela? Blastociste?
Koliko pa sedaj stanejo darovani zarodki? So to zamrznjeni?

6 dni stari zamrznjeni zarodki, hatching blastociste. 1 je 1140€, 2 sta 1680€.

Spontanc, jaz nisem imela težav s prolaktinom pa so me prsa v vsakem ciklusu bolela, tudi ko sem zanosila so bile ful boleče in nato vedno bolj, sedaj pa odkar sem rodila, kljub rednim ovulacijam in M prsa kot da niso moja, zato si ne predstavljm, v primeru da zanosim kakšna bi bila prsa. Kot sem omenila sem enkrat že gin spraševala pa nisem dobila nobenega pametnega odgovora.

spontanc, hvala..

Kaj pa vajini zarodki? Kakšni so bili? So ti kdaj rekli, zakaj ne uspe?

Pikavelika, ne razumem, zakaj bi bil problem v nebolecih prsih. Skoraj vsako telo se po porodu spremeni, ravnovesje hormonov v telesu je drugacno kot prej,…jaz ne vidim nobene tezave v tem. Mogoce je tako celo boljse.

….12, slabi zarodki. Slabe jajcne celice, nizji antimullerjev hormon, slabsa sperma. Zarodke so nam vedno vstavljali najkasneje na tretji dan in razen enkrat niso bili nikoli tako razviti, kakor bi morali biti na tisti dan. Se pravi na drugi dan iz 4 celic, 3. dan iz osmih,…

Pozdravljeni
Jaz bi vprasala danes je 9dan po tranferju in sem 8dan zacela krvavet in ne neha. To pomeni da je vsega konec?

Tinika, meni so na GK rekli, da je prava krvavitev (menstruacija) šele takrat, ko je krvavitev močna s krči. Če ni tako, se vseeno naredi test na 14 dan.

Pozdravljeni

18.07 sem imela transfer zamrznjenih zarodkov in 19.07 takoj se je začelo krči v trebuhu in danes tudi imam. Ko grem na wc vidim malo izdecek rjavi. Krče imam ko da bom dobila mens. Hocem bit positvna. Transfer so naredili v naravni ciklus. Imam otrogestan 3x dan.

Če mogoce kdo je imel tak simtopmi. ?

New Report

Close