Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija gonoreja

gonoreja

Pozdravljeni!

Približno teden dni nazaj sem imel spolni odnos z žensko, ki je ne poznam in je precej vprašljiva. Uporabil sem kondom, vendar sem imel z njo tudi oralni spolni odnos in sem ji lizal spolovilo, seveda brez kakšne zaščite. Čez 5 dni me je začelo zelo boleti grlo in sem šel k zdravniku. Zdravnica je rekla, da imam vneto grlo in mi je predpisala antibiotike ospen 1.500.000. Ker že dolgo nisem bil bolan in se mi je zdela ženska precej vprašljiva, saj je ne poznam, sem po internetu malo pogledal glede spolnih bolezni in me je začelo skrbeti, ko sem naletel na gonorejo. Prenaša se z oralnim odnosom z okužene osebe na zdravo in so simptomi po 2-10 dneh enaki kot pri angini (boleče grlo). Zdaj sem zelo v skrbeh in ne vem ali je mogoče to povezano, ali je vse skupaj le slučaj in sem ravno zdaj dobil angino. Zdravnici glede spolnega odnosa nisem govoril nič. Zanima me vaše mnenje in bi prosil za nasvet. Je po vašem, tudi če gre za gonorejo, dovolj, da pojem do konca ospen 1.500.000 in se je bom rešil, ali je za to treba drugačno zdravljenje. Zanima me še, ali je gonoreja zelo nevarna in pa ali lahko gre po vašem mnenju tudi za kakšno drugo spolno bolezen, ki ima enake simptome kot angina.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor

Spoštovani!

Gonoreja je nevarna. Ali je občutljiva na penicilin je vprašanje – lahko je, pogosteje pa ni in penicilin ni zdravilo izbire. Ali je res to ali ne, zelo težko rečem. Predlagam, da obiščete infektologa in se pogovorite.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni!

Sem avtor vprašanja in imam še eno vprašanje za vas. V teh nekaj dneh, ko sem jemal antibiotike Ospen 1.500.000 nimam več zdravstvenih težav oziroma me je grlo povsem nehalo boleti. Zanima me vaše mnenje ali je šlo le za prehlad oziroma angino, ali je možnost, da je gonoreja in so se le simptomi ublažili, vendar je le ta še zmeraj prisotna.

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Verjamem, da je sedaj vse v redu in je antibiotik pomagal, karkoli je že bilo. Biti prepričan pa seveda ni mogoče. Nič ne škodi, če se oglasite pri infektologu in se sistematično testirate na spolno prenosljive bolezni – tako boste ravnali odgovorno do sebe in do vaših partnerk – tako kot tudi vi pričakujete odgovorno ravnanje od njih.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close