Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Zožitev v PU segmentu

Zožitev v PU segmentu

Pozdravljeni,
zaradi zožitve v PU segmentu se mi je pojavila hidronefroza in razširitev ledvičnega meha. Bila sem na Iv urografiji, a še nimam izvida. Zanima me glede PU stenoze – ali se pri tem pojavi popolna zapora sečevoda in ali se operira le v tem primeru? Kaj se zgodi z dilatiranim ledvičnim mehom – se tudi operira ali se morda sam vrne v prejšnje stanje, ko je odpravljena obstrukcija?
Pred leti sem imela laparoskopsko operacijo zaradi endometriotične ciste – ali je možno, da je ta zožitev tudi možna posledica operacije ali pa endometrioze?
Zaenkrat mi namreč še niso ugotovili kaj povzroča obstrukcijo sečevoda.
Lep pozdrav.

Spoštovani!

PU stenoza pomeni zožitev na mestu prehoda ledvičnega meha v sečevod. Malo verjetno je, da bi se endometrioza nahajala tako visoko. PU stenoza se operira najpogosteje odprto ali laparoskopsko tako, kot bi se operiralo ledvico – pri tem se izreže zoženi del in delno tudo razširjen ledvični meh in spet zašije skupaj – na mestu šivanja pa pusti cevko, ki se kasneje (po kakšnem tednu ali tudi večih) odstrani.
Koliko se ledvična funkcija in bolečine oz. težave po operaciji izboljšajo, pa je odvisno od vsakega posameznika in ni mogoče z gotovostjo napovedati.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni,
Tudi jaz imam podoben primer, in sicer zožitev sečevoda v PU segmentu. Trenutno imam vstavljeno cevko med ledvico in mehurjem, tako da nimam bolečin. Kontrolo imam čez mesec dni in takrat se bomo dogovorili o operaciji. Zanima pa me ali je potrebno dolgo čakati na to operacijo in ali imam s to cevko kako “prednost” na čakalni listi, saj brez nje ne morem biti, ker se ponovno pojavijo neznosne bolečine.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Čakalne dobe za operativne posege v urologiji se med posameznimi bolnišnicami v Sloveniji zelo razlikujejo, potem pa še znotraj bolnišnic glede na individualno opredelitev nujnosti posega, tako da je kakršenkoli smiseln odgovor na vaše vprašanje povsem nemogoč. Povprašajte tam, kjer vas bodo naročili.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close