Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija posledice uroinfekta ali kaj drugega??

posledice uroinfekta ali kaj drugega??

Dober dan,

pišem Vam zaradi zaskrbljenosti mojih izvidov. Pred 14 dnevi sem začela opažati močno pekočico v nožnici in skeleče uriniranje. Ker sem že v preteklosti imela probleme z uroinfektom, sem obiskala dr., ki mi je po krvi in urinu, ugotovila, da je spet prisoten močan uroinfekt. Predpisala mi je antibiotike Hiconcil, ker sem bila ravno v postopku IVF, in sicer malo pred embriotransferjem. Takrat izvidov nisem dobila v roke, ampak mi je dr. rekla, da so porazni, bil je zvišan CRP, številni levkociti in eritrociti, bakterije…. Po 10 dneh jemanja antibiotikov mi je naročila, naj se ponovno oglasim v lab. na krvnih in urinskih preiskavah.
Takoj, ko sem začela jemati antibiotike, mi je vsa bolečina in nevšečnosti izginile. Dva dni po embriotransferju pa se mi je začela pojavljati neredna krvavitev. Pojavila se je vedno skupaj s sluzjo, po tem ko sem šla na vodo in se obrisala. Tako krvavitev sem zasledila samo na robčku, perilo je bilo čisto. Krvavitev se je pojavljala po 4x na dan, včasih cel dan nič, pa spet večer, v glavnem neredno. Včasih je bila močnejša, včasih samo rahlo krvava. Najprej sem to krvavitev pripisovala neuspešnemu IVF postopku in čakala, da se bo vlila menstruacija. Ampak je opisana krvavitev trajala vse do danes… Bilo mi je vse bolj čudno in vse bolj sem imela občutek, da prihaja iz sečevoda in ne ginekološko. IVF postopek ni uspel, danes se je tej krvavitvi primešala še menstruacija, tak da več ne vem ločiti.
V ponedeljek sem bila konec z jemanjem antibiotikov in šla v laboratorij, danes sem klicala za izvide. Bili so še slabši kot prejšnjič: CRP je bil sicer v mejah normale, levkociti: 10 do 20, hemoglobin: 3, sed. eritrociti: številni, eritrociti: gruče in posamični, bakterije: številne, epitelne celice : številne. Sedaj me je začelo zelo skrbeti, da je res bila omenjena krvavitev sečna in da kaže, na kaj resnega…

Že v naprej se zahvaljujem za Vaše mnenje, ker sem res zaskrbljena.

lp

Spoštovani!

Da gre za kaj resnega ob krvavem urinu v smislu tumorja s strani sečil v primeru ženske pod 40 let je verjetnost pod 1%. Hiconcil načeloma ni primeren antibiotik za zdravljenje uroinfekta.

Najprej je potrebno pozdraviti uroinfekt, ki bi bil lahko glede na izvide urina še prisoten – če je bil urin seveda ustrezno oddan, najbolje bi bil kateter-urin, sploh težko je dobro oddati srednji curek urina ženski, ki ima menstruacijo.

Če pa so v urinu prisotne še epitelne celice, to že po definiciji pomeni, da urin ni bil pravilno oddan, torej ta izvid ne pomeni nič. Če ste ob tem imeli menstruacijo, je 99% možnosti, da je ta kriva za eritrocite v urinu. Ampak ker moramo v medicini vedno pomisliti tudi na tisti 1% – predlagam da po menstruaciji ponovno date pregledati urin in če bo ta še patološki (bodite pozorni na pravilno oddajo vzorca) bodo smiselne nadaljne preiskave.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close