Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija kronično vnetje glavice?!

kronično vnetje glavice?!

Pozdravljeni,
zanima me, ali je normalno da si mora 22 letni fant, glavico penisa vsak dan umivati z oljem, saj če se samo en dan ne umije z oljem ampak z vodo, se ob potegu kožice nazaj, kožica zelo lepi ob glavico ter se hkrati tudi pojavijo belkaste tvorbe, ki se odirajo od glavice ob potegu kožice nazaj. Kožica GRE nazaj, v erekciji in brez, problem je le, da če se samo en dan ne umijem z olivnim oljem, se ta kožica ob potegu izredno lepi na glavico, in se pojavijo omenjene bele tvorbe (kot sirček mogoče, neznam opisati).
Torej bil sem pri dermatologu, in opravil vse teste in niso najdli nič. Nimam gljivične okužbe, klamidije, nič. Rekel mi je da gre za vnetje. Prav tako sem bil tudi pri urologu, ki je prav tako rekel da imam vnetje glavice. Rekel je, da je to čisto normalno, in da nej še naprej skrbim za higieno z olji ter naj spiram s kamilicami. Zdaj mene zanima, kako je to lahko normalno, da si moram glavico penisa umivati z olji 2 krat na dan (zjutra in zvečer) vsak dan. To se mi dogaja že približno 2 leti. Na začetku mi je bila glavica penisa čisto gladka, iste barve povsod. Medtem ko mi je sedaj ponekod hrapava (majhne izboklinice), ponekod rdeče barve, ponekod roza… Čim se umivam samo z vodo, mi penis postane poln belih tvorb, ki se odirajo ob potegu kožice nazaj. Kot sem rekel, niso gljivice, nič, saj sem dal testov skozi kar nekaj. Torej me zanima kaj je. Mogoče je res vnetje glavice, ampak kako se znebim tega vnetja (mazal sem se tudi z veliko kremami, canesten, bepanthen….)? Ali je možno da imam to vnetje celo življenje, in se bom moral celo vnetje mazati z oljem. Nevem, to se mi ne zdi normalno, še posebej ne za 22 letnega fanta. Naj omenim še, da ko nastanejo te bele tvorbe, če so več časa na suhem zraku, se izsušijo in si jih potem lahko odiram (kot suha koža na roki postanejo).
Prav tako sem opazil, da mi včasih po uriniranju ko končam, tako približno še 30 s al pa 60 a, ostanejo kakšne kapljice, ki jih potem še spravim ven. je to normalno?
Torej sprašujem vas, kaj naj naredim s tem tako imenovanim vnetjem? Bom to imel celo življenje, se tega ne da znebiti, bo to vplivalo na moj penis, prostato, plodnost in vse?
Resnično vas prosim za odgovor, ki bi mi pomagal.
Hvala in lp

Spoštovani!

Z urološkega stališča lahko rečem le, da je naše ukrepanje – če sedaj niste obrezani, se pravi je precejšen del dneva prisotna kožica na glavici in je torej glavica vlažna – obrezanje. Obrezanje povzroči, da je glavica suha ves čas – koža glavice se spremeni in posledično to lahko ugodno vpliva na težave, o katerih poročate in jih v večini primerov tudi odpravi (razen če gre za kakšno kožno bolezen ali pa ponovne nove okužbe).

Pred odločitvijo o obrezanju pa vsekakor obiščite dermatologa, mu razložite svoje težave in poskusite z njegovimi navodili in ukrepanji. Morda bo odvzel tudi vzorec “belkastih tvorb”, ki jih omenjate, jih pregledal pod mikroskopom in ugotovil, za kaj gre ter vam glede na to svetoval ukrepanje in morda kakšno bolj specifično mazilo.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni,

kot sem že rekel, sem bil pri dermatologu in je mi vzel vzorec te belkaste tvorbe za pod mikroskop in niso našli nič. Rekel je da niso gljivice in nič drugega, kar bi poznali. Pred tem mi je še vzel brise za klamidijo, trihomonas… Vse je bilo negativno. Sam sem ga vprašal, ali bi obrezanje rešilo te probleme, pa je rekel da bi bilo zdaj ko sem starejši (22), to nesmiselno saj je dokaj pozno, in bi se težko navadil na to, brez kožice.
Res nevem, kaj mi je narediti. Glavice se mi spreminja, to vem sam pri sebi, čeprav zdravniki rečejo, da je to čisto normalno itd.
Še to bi vas rad vprašal in prosim če odgovoriste. Če imam vnetje glavice, ali bom to imel celo življenje?
In ali lahko to vnetje vpliva oz povzroči kakšnega raka na glavici penisa, neplodnost ali kaj s prostato?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Dobro – dermatolog je pač povedal svoje – kaj pa pravi urolog, ki si je vaš problem ogledal? Glede obrezanja – dandanes, ko nekako ni več “v modi” obrezovanje otrok, večino obrezovanj opravimo pri starejših od 20 let, ko se pojavijo problemi, veliko tudi potem, ko spolnost sploh ni več vprašanje, temveč le še higiena – npr. nad 70tim letom starosti. Torej se nikakor ne morem strinjati s tem, da je po 20tem letu starosti za obrezovanje pozno. Nasprotno – takrat je moški polnoleten in se lahko sam odloči – takrat je pravzaprav šele primeren čas (če seveda gre kožica gladko preko glavice in ni težav, ki bi po tej strani zahtevale obrezanje).

Skratka – če vam žal pri dermatologu niso ponudili recepta za rešitev vašega problema – namreč pišete, kako so se opredelili do obrezanja, ne pišete pa, kaj so vam svetovali, kaj narediti, je ena od možnosti obisk drugega dermatologa ter seveda obisk urologa, da pogleda to in pove svoje mnenje.
Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close