Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Rak testisov- urolog in UZ testisov

Rak testisov- urolog in UZ testisov

Pozdravljeni,

pred dobrima dvema tednoma se mi je pojavila bolečina v ledvenem delu, ki se je s časoma razširila še v spodnji predel trebuha, zadnjih cca.5 dni pa me je začel boleti še notranji del nog- če sem natančen pod dimlji- notranji del stegen. Bolečine se stopnjujejo proti večeru- lahko bi jih primerjal z bolečino ob hudem fizičnem naporu- ni ostra, špikanje,itd ampak bolj kot ne topa. Po pregledu pri osebni zdravnici in pregledu vode in krvi se je ugotovilo samo povečane levkocite. Osebna zdravnica mi je izdala dve napotnici- za ultra zvok spodnjega dela trebuha in testisov in pregled pri urologu.Ker pa so čakalne vrste izjemno dolge bi šel samoplačniško- ne vem pa če bom zmožen finančno plačati oba pregleda, zato vas sprašujem, kateri pregled je bolj smiselno opraviti prej? A ultra zvok “odkrije” vse tisto kar urolog pri fizičnem pregledu? Malo me skrbi glede raka testisov, po letih “padem” v rizično skupino (mlajši moški) po drugi strani pa imajo tudi sorodniki probleme z rodili, sečili…- dve izmed njih sta bila diagnosticirani za tumorje na jajčnikih.

Hvala za mnenje in lep pozdrav!

Spoštovani!

Glede rizika raka testisa preučite tole povezavo: http://www.onkologija.org/uploads/zlozenke/kartoncek_pregledovanj_mod.pdf

Ledvena bolečina skoraj zagotovo ni znak raka testisa. Ledvena bolečina ali bolečina, ki seva navzdol je lahko znak obstrukcije, kamna v sečevodu. Pri slednjem se svetuje dosti tekočine, možno je, da boste kamenček izločili spontano, še posebej, če je ta manjši od 5 mm.

Če je bolečina huda, boste odšli pač ponovno k zdravniku, morda tudi na urgenco in tam bodo preglede opravili lahko tudi takoj, tako da – če gre za močno bolečino, pač pojdite še enkrat in v dežurstvo.

Ultrazvok pove več glede dogajanja v testisih kot sam klinični pregled oz. otip. Če boste odšli na UZ, vsekakor povejte zdravniku, kje in kaj vas boli (ledveni del) – da bodo pogledali tudi to.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close