Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Bolecine v muhurju

Bolecine v muhurju

Spostovani,

Pred 4 meseci sem v 35. tednu s CR rodila dvojcka
Ze med nosecnostjo (okoli 27. tedna) me je med uriniranjem bolel trebuh (na sredini trebuha).
Ginekologinja mi je, kot ze toliko prej in kasneje, pregledala urin in kri, pa je bilo vse v redu. Mislim, da je tezave predpisovala nosecnosti.
Imela sem redne UZ-je trebuha.
Po carskem rezu se tezave niso spremenile. Se vedno med uriniranjem cutim bolecino, vcasih bolj, vcasih manj. Infekcije ni. Ko sem en teden po CR zdravniku v porodnisnici povedala za ta problem, je naredil neke krvne raziskave in je rekel, da je vse OK (sklepam, da spet za vnetje). Takrat so mi naredili tudi UZ trebuha, ki ni pokazal nicesar, razen krvavitve v maternici, ki so bile logicne nekaj dni po CR.

Zdaj me je pa zacelo skrbeti, ker bolecine se vedno ne izginejo.
Je lahko rak? Stara sem 30 let, nikoli kadila. V druzini tega raka ni mel nihce.
Vcasih me boli manj, vcasih vec.
Je to se vedno lahko posledica dogajanj v nosecnosti.
Zelo me skrbi in to unicuje moj cas z dojenckoma.

En mesec pred porodom sem prezivela v porodnisnici, kjer so redmo delali preiskave krvi in urina. So pogledali tudi za kri? Bi se tumor videl na UZ trebuha?

Naj dodam se, da imam tezave z zaprtjem.
Prav tako polno dojim.

Tega raka me je res strah.

Hvala za odgovor

Spoštovani!

Verjetnost za raka mehurja je v vaši starosti že sama po sebi izredno majhna. Rak mehurja kot tak zelo dolgo ne boli. Rak mehurja iščemo, če je videti kaj posebnega na ultrazvoku ali pa če ugotavljamo kri v urinu. Mnogo več je drugih težav z mehurjem, ki pa lahko bolijo. Če težave ne bodo izzvenele, boste pač to povedali osebni zdravnici / zdravniku, ki bo morda predlagal pregled pri urologu in ta bo morda opravil celo cistoskopijo – ne zato, ker bi pričakoval, da bi kaj našel, ampak zato, da vas bo pomiril.

Lahko pa imate seveda po vsaki ginekološki operaciji, tudi carskem rezu, težave z uriniranjem – ne zaradi raka ampak zaradi draženja mehurja zaradi operacije. Pravzaprav je o tem objavljenih več strokovnih člankov. Eden npr. pravi, da je enako težav zaradi uriniranja po vaginalnem porodu ali po carskem rezu. In teh težav je veliko. Drugi članek npr. pravi, da je še posebej veliko problemov pri uriniranju, če napravijo carski rez tako, da v končni fazi operacije zaprejo visceralni peritonej v primerjavi s skupino, kjer teh šivov ne opravijo. Ampak težave tudi pri tistih, kje tako (teoretično lepše) operirajo, izginejo običajno po 6 mesecih.

Poglejte tuje forume – polni so pritožb žensk, ki imajo po carskem rezu težave z uriniranjem, bolečine. Običajno se težave v 6 mesecih bistveno olajšajo.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljen.
Vprašala bi vas, ali so na slovenskem tržišču kakšne tablete – generične za lajšanje bolečin (disurije). V Zda so Uribel ne vem pa če se dobijo v Sloveniji. Disurija je posledica oz. simptom fibromialgije. Urologa imam čez dva meseca komaj.

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Kolikor vem, takšne kombinacije pri nas ni. Kolikor pove internet, je Uribel kombinacija uroantiseptikov (methenamina), analgetikov (aspirin), snovi za zakisanje urina in snovi proti krčem. Podoben uroantiseptik (Hiprex – mednelamin) bi verjetno bilo moč nabaviti v Nemčiji ali morda tudi Avstriji, čeprav so strokovna mnenja glede tega zelo deljena. Analgetikov je veliko, od Lekadola naprej… Proti krčem npr. Spasmex, za zakisanje urina pa, če vitamin C ne pomaga, spet v Avstriji ali Nemčiji (npr. Acimetin). Sami morate poiskati kombinacijo, ki bo vam ustrezala in vam hkrati ne bo škodovala.
Sicer pa so tudi druge metode in postopki za lajšanje težav pri abakterijskem cistitisu – bolnik mora sam najti tisto kombinacijo ukrepov, ki mu ustreza.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close