Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Težave z mehurjem, sečnico ???

Težave z mehurjem, sečnico ???

Pozdravljeni !

Upam, da mi boste lahko pomagali začelo se je približno tri tedne nazaj in to kar čez noč.
Stara sem 29 let, težka 54kg in visoka 168 cm ter NOSEČA 21 tednov.
Nenadoma me je začelo pogosto tiščati na vodo ampak tako, da sem morala vsakih 10minut z občutkom, da mehurja nisem v celoti izpraznila tako, da se moram še večkrat napeti in po kapljicah urinirati in opazila sem, da kadar zraven položim toaletni papir mi urin lažje steče (uriniram in potem nič in zopet uriniram in tako lahko traja dalj časa). Najhuje je ker ko končam urinirati imam še vedno občutek skelenja v spodnjem delu sečnice, kot bi mi v sečnici ostalo še nekaj da nisem prav izpraznila mehurja in to me močno iritira. Tudi ko se uležem in se premaknem takoj začutim potrebo po uriniranju in ko grem je urina malo.
Obiskala sem ginekologa, ki mi je uzel urin izvid:
Eritrociti sveži :- 0-3
Levkociti sveži 0-3
LKci: 0-5
Številne bakterije
Kristali številni
Vzeli so mi tudi bris na patogene bakterije ki je bil negativen.
Dobila sem Hiconcil ki ni pomagal čisto nič, zato so mi po tri dnevnem jemnaju antibiotika vzeli še bakterije za Sanford ki je bil zopet negativen. Po sedem dnevnem jemanju antibiotika so mi vzeli še enkrat urin in bilo je vse enako razen bakteriji je bilo manj ostali izvid eritrocitov in levkocitov je bil popolnoma enak.
Ker mi je ginekolog rekel, da imam lahko kakšen pesek, kamne ali polip na mehurju sem samoplačniško opravila UZ ki je v mejah normale brez posebnosti na mehurju edino kar piše na izvidu je da imam blago do zmerno razširjen votli sistem o beh ledvic, nekoliko izraziteje na desni ampak je rekel, da je to lahko od nosečnosti ker se maternica širi.
Včeraj sem imela morfologijo in sem povedala, da moje težave niso nič boljše, da me močno moti in skeli na vodo, kot bi me nekaj iritiralo v sečnici in mi povzročalo stalno tiščanje na vodo kar je zelo neprijetno, kot bi me nekdo zarezal v mehur, sečnico in bi nenadoma začutila potrebo po uriniranju.
Stanje traj čez cel dan, mogoče je še najbolje ko zaspim in grem po noči na vodo 2do 3x čez dan pa sem neprestano na WC-ju, ko se vsedem in nato ustanem me tako zatišči na vodo da ne znam opisati.
Ginekolog je rekel, da mi sedaj v nosečnosti ne bodo delali nobenih preiskav saj so vsi izvidi v mejah normale vendar mene že sečnica boli, skeli nen-stop sem na vodi in to da tudi če nič ne pijem grem na vodo sicer po malem.
Iskreno vam povem, da sem vsa iz sebe ne vem več na koga naj se obrnem, kaj je vzrok mojim težavam, rad bi si sama kako pomagal pa ne znam, pijem po 2 litra tekočine na dan ampak nič boljše.
Kot dr.medicine, urologije Vas prosim za nasvet, mnenje kaj naj storim, ukrepam kajti tako ne morem zdražati, kaj bi bil lahko vzrok težavam , kaj mi vi svetujete ?
Naj vam povem, da je moj oče v 50-em letu straosti zbolel za raka sečnega mehurja in me še toliko bolj skrbi predvsem pa ker sem noseča.
Zanima me tudi če se cistoskopija v nosečnosti izvaja oziroma Vas prosimče mi lahko po opisanih težavah poveste kaj je lahko vzrok, ali je lahko kaj resnega glede na to da traja že vse skupaj tri tedne brez izboljšanja.

Že v naprej se Vam iz srca lepo zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam.

Spoštovani!

“Polipi” na mehurju ne obstajajo, to je beseda, ki jo uporabljajo ginekologi, ne pa urologi, verjetno pa poskušanjo z njo opisati benigne tumorčke ali kaj podobnega. Verjetnost za to je pri vas majhna, čeprav v medicini ni nič 100%.

Mnogo bolj verjetno gre za kakšne drobce, manjše kamenčke, kar se sklada tudi z izvidom urina.

UZ je zelo pomembna preiskava, ki loči med fiziološko hidronefrozo nosečnosti ali hujšim dogajanjem v ledvicah. Drobnih kamenčkov, ki lahko tudi povzročajo hude težave ali česa drugega (manjše tumorčke, vendar je verjetnost za te zelo majhna) v mehurju pa UZ ne pokaže.

Prenesena bolečina (kamenček v spodnjem delu sečevoda) pogosto povzroča siljenje na vodo in neprijeten občutek tudi v sečnici. Razen pitja dosti tekočin, kar že počnete, lahko upate, da se bo, če je kamenček, čimprej izločil.

Cistoskopije ni noben problem opraviti tudi v nosečnosti, seveda pa je prav, da je nosečnica pri tem zaščitena z antibiotikom. Če so problemi s kamni, potem je cistoskopija in nastavitev notranje drenaže pravzaprav edino, kar počnemo v tej zvezi v nosečnosti. Nosečnica je namreč bolj nagnjena k nastajanju kamnov, drenažne cevke pri nosečnicah v povprečju inkrustrirajo mnogo hitreje kot pri nenosečih.

Nosečnicam načeloma svetujemo, da potrpijo in med nosečnostjo pazijo zgolj na to, da ni bakterij v urinu. Če so, jih zdravimo z antibiotikom. Jasno zdravimo z antibiotikom vsa vnetja. Seveda, če bi šlo za patološko dogajanje v ledvicah, v primeru hude hidronefroze, kjer bi šlo za popoln zastoj, bi ukrepali. Drugače pa pri nosečnici (razen antibiotikov, svetovanja uživanja veliko tekočin, postavljanje v položaj kolena in komolci – “sproščanje” sečevodov in seveda cistoskopije), razen v izjemnih primerih, čakamo na čas po porodu, ko lahko opravljamo tudi rentgenske preiskave.

Lepo pozdraljveni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni !

Najlepša hvala za izčrpen odgovor.
1.Vprašala Vas bi samo še nekaj včeraj sem govorila z osebnim zdravnikom, ki mi je na moje težave omenil tudi “dražen trigonum mehurja” ali mi lahko morda poveste kaj je to in če je možen ta vzrok ter zaradi česa se to pojavi ?
2.Ko ste omenil možnost cistoskopije ste omenil, da mora biti nosečnica zaščitena z antibiotikom zakaj pa če ni vnetja ? In Kaj pomeni nastavitev notranje drenažne cevke ?
3.Glede na to, da težave že trajajo tri tedne koliko časa mislite, da je še smiselno vztrajati in čakati če bo bolje ?
4.Ali bi v primeru, da gre za kakšno resno bolezen (tumor sečnega mehurja, sečnice ) bilo kaj na izvidih urina videti ?

Iskreno se Vam že v naprej lepo zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Vaša vprašanja zadevajo vašega urologa, ki vas bo (v dogovoru z vašim ginekologom) pregledal in se z vami pogovoril ter morda, če bo ocenil, da je potrebno, opravil tudi cistoskopijo.

Trigonum je “sprednji spodnji” del mehurja in hormonske spremembe vplivajo nanj. V primeru nosečnice bi to pustili pri miru. Med nosečnostjo je to še najmanjši problem, pri nosečnicah se s tem ne ukvarjamo.

Drenažna cevka – DJ – splint – stent – je tanka cevka med ledvico in mehurjem, ki omogoča, da urin ne zastaja v ledvici, temveč odteka mimo ovire (kamna) v mehur. Vstavi se v primeru hudih težav zaradi zastoja urina zaradi ovire v sečevodu. Pri nosečnici se mora menjati 1 x mesečno do poroda, po tem se zdravi kamen oziroma vzrok zastoja.

Kako dolgo je smiselno vstrajati? Odvisno od tega, kakšne so težave, kakšen je izvid UZ in kakšen je izvid urina. Če je izvid urina patološki v smislu vnetja, se ne čaka nič ampak takoj zdravi z antibiotikom. Če so bolečine tako hude, da morate ležati v porodnišnici na oddelku za patološko nosečnost in dobivati injekcije, potem se pač ukrepa. Na tak ali drugačen način, v bolnišnici in ob ukrepanju ali ne je potrebno v vsakem primeru vstrajati do poroda. Sicer pa je to stvar dogovora med ginekologom, ki vodi vašo nosečnost in vami. Kaj se dogaja z UZ ledvic? Ali je votli sistem vse bolj razširjen? V tem primeru ni običajno, da bi se kaj posebej vključeval vaš osebni zdravnik v redno sodelovanje med vami in vašim ginekologom, ki vas v primeru hudih težav napoti na ginekološko porodniški oddelek bolnišnice.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljena Lifi1

Zanima me, kako si odpravila tezave glede mehurja, ker mene tudi veckrat skeli v secnici,
kot bi ne imela do konca izpraznjen mehur? Noseca pa sem 18.tednov. Drugace pa bi
tudi jaz naj imela razsirjen votli sistem. Ta obcutek
je res zopern, vcasih ko grem ponoci na wc in pridem do postelje, me kar naenkrat zacne
draziti v secnici, kot bi ne do konca izpraznila mehur, potem pa kar ne morem zaspati nazaj

upam, da bos vidla to sporocilo in mi odgovorila, ker sem tudi jaz ze obupana.

New Report

Close