Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Kožica in obrez

Kožica in obrez

Imam probleme z kožico, je čisto pretesna in imam zaradi tega probleme tudi z umivanjem in higieno penisa, ker mi le redko z veliko težavo uspe spraviti kožico čez glavico (v stanju erekcije seveda tudi ne gre čez). Glavica je tudi izrednoooo občutljiva, kar mi povzroča dodatne težave. Spolnega odnosa prav zaradi omenjenih težav tudi nisem še imel.

Zanima me, če bi bil smiseln obrez? Kako je z občutljivostjo, verjetno bo izredno občutljiva glavica po operaciji, če je bila le malokrat izpostavljena drugemu kot sami kožici? Bo ta občutljivost popustila? Ste že imeli kakšen tak hujši primer, ko je bila senzitivnost zaradi neizpostavljenosti pred operacijo tako velika – se je to potem popravilo?

Hvala vam za vaš odgovor.

Če je res, kot opisujete, je vsekakor nujno ukrepati. V kolikor še dvomite, predhodno obiščite dermatologa – ta bo morda predlagal poskus s katerim od mazil – če to ne bo pomagalo (če je kožica že nepovratno spremenjena) pa je nedvomno smiselno kožico odstraniti – obrezati.
Pomembno je, da gre kožica vedno brez težav prek glavice, saj je glavico potrebno vsakodnevno umivati (celo rak penisa je v kasnejših letih lahko posledica ne-rednega umivanja glavice).

Glede zapletov – lahko boste nezadovoljni z “izgledom potem” – dokler ga ne boste sprejeli. Vendar je o tem smiselno razmišljati, če bi si dali opraviti “lepotno” operacijo. Če pa kožica ne gre prek glavice gladko, potem pa to ni lepotno vprašanje, temveč vprašanje zdravja in higiene in je torej ukrepanje nujno. Variante (delno obrezanje, dorzalna incizija, več radiarnih incizij za razširitev prepucija itd) povzročajo več nezadovoljstva s kasnejšim izgledom in poskušajo za vsako ceno ohranjati prepucij, ki, v kolikor je spremenjen – obolel – in se ga ne da pozdraviti – najverjetneje spada stran.

Seveda bo po operaciji glavica bolj občutljiva. Vendar je pričakovati, da se bo to sčasoma umirilo. Še posebej, ker je največ živčnih končičev ravno v kožici, ki se odstrani. Torej je dolgoročno pričakovati kvečjemu manjšo in ne večjo občutljivost. Z manj sluznice je tudi nekoliko (sicer minimalno) nižje tveganje za prenos spolnih bolezni. To nikakor ne nadomešča kondoma, pa vendarle je dobrodošlo.

Torej se zdi smiselno, da se date obrezati (seveda po poprejšnjem pregledu pri zdravniku, ki bo precenil, v kakšnem stanju je vaša “kožica” – prepucij. Pri starosti nad 17 let je to brez težav moč opraviti v lokalni anesteziji (seveda pa je treba na vaši strani nekoliko stisniti zobe – potrpeti, saj med posegom ves čas čutite, kaj se dogaja, prejmete pa tudi zdravilo proti bolečinam) – z injekcijo ksilokaina v koren penisa. Ne odlašajte, v Ljubljani in Mariboru na uroloških oddelkih bolnišnic je čakalna doba za obrezanje (cirkumcizijo) v lokalni anasteziji vsaj 2 meseca – čimprej si priskrbite napotnico in obiščite urologa. Urologom je obrezovanje vsakdanji kruh, sicer pa vas lahko obreže praktično vsak kirurg, plastični kirurg…

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Hvala za hiter odgovor! Bom takoj ta teden šel po napotnico in nato k urologu, sem že tako absolutno predolgo odlašal.

Imam pa še dve vprašanji:

Zanima me koliko časa bom predvidoma moral počivati po operaciji – gledal sem na internetu, in naj bi okoli 2 tedna, vendar predvidevam da pri meni, ker imam bolj občutljivo glavico lahko računam kar okoli en mesec?

Ali je poseg možen zgolj v lokalni anesteziji, splošna anestezija v nobenem primeru ne pride v poštev? Tudi če samoplačniško?

nova
Uredništvo priporoča

Glede anestezije – odvisno od vaše starosti in bolnišnice, v kateri se boste dogovarjali. Če ste odrasli in niste alergični na ksilokain, se zdijo tveganja splošne ali tudi spinalne anestezije mnogo prehuda v primerjavi s samim kirurškim posegom. Lokalna anastezija pa se lahko kombinira z zdravili za pomiritev (Dormicum) ali v skrajnem primeru s sedacijo, tako da se posega kasneje praktično ne spominjate.
Kaj pomeni “počivanje”? Počivanje kot počivanje? Ponekod se poseg izvede tako, da se uležete na operacijsko mizo in potegnete hlače do kolen – poseg opravijo – traja približno 15 – 30 minut – vmes se z vami pogovarjajo, nato pa vi prejmete kuverto s tableto paracetamola (Lekadola), si zaprete hlače in odidete domov. Drugod vas zaradi pravil v operacijskih prostorih in administrativnih postopkov sicer preoblečejo v pižamo za sam poseg, vendar to ne pomeni, da bi (razen med samo operacijo) morali kakorkoli počivati. Seveda pa svetujemo, zlasti če ste prejeli katero od zdravil za pomiritev, da dokler ta delujejo (nekaj ur), ne vozite avtomobila ali upravljate strojev. V vsakem primeru greste isti dan domov (tudi majhni otroci). Pomembno je, da naslednji dan po posegu odstranite povoje, nato pa dnevno po uriniranju splahnete penis s čisto vodo ali sveže pripravljenim ohlajenim kamiličnim čajem ter redno menjate spodnje hlače. Šivi odpadejo sami – razmehčajo se z rednim nežnim umivanjem po približno treh tednih. Če je po tem času kakšen ostanek šiva še prisoten, ga navadno lahko preprosto potegnete stran.
Če omenjate počivanje zaradi vprašanja začetka spolnih odnosov po obrezanju, pa absolutno odsvetujemo spolni odnos, dokler je povoj na penisu (24 ur po posegu), nato pa je odvisno od počutja, predlagam počakati vsaj toliko dni, da vam bo udobno. Do dokončne zacelitve, kar lahko traja tudi mesec dni ali izjemoma še dalj časa, je smiselna uporaba kondoma.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Jaz imam pa problem z kožico sledeč: Kožica mi sicer gre čez glavico,ko jo potegnem počasi,ko je ud v mehkem stanju, težava pa je ko je ud v DVIGNJENEM oz.trdem stanju gre kožica komaj samo do POL kar me moti in mi zaradi tega ud hitro omehča nazaj,verjetno zaradi motnje.

Diagnoza je: Phimosis relativa in Varicocelae sin.

Naročen pa sem na CIRKUMCIZIJO v lokalni anasteziji v Celjski bolnišnici,imel pa sem na izbor sicer tudi v Ljubljani ampak šele septembra,ne vem pa na kakšen način bi tam opravljali (verjetno tudi v LOKALNI anesteziji?)

Moje VPRAŠANJE za Vas pa je KOLIKO JE TAKŠEN POSEG (obreza) NEVAREN,
zato ker sem poleg izvida dobil IZJAVO ki jo moram podpisati,če hočem poseg
in sicer navajajo možne zaplete med posegi in po njem,DODATNE posege,ter da se V NAJHUJŠEM PRIMERU lahko konča tudi S SMRTJO!

P.s.
(kar se tiče erekcije,to je druga stvar,lahko rečem da sem SREDNJE na tem tako da bom v prihodnosti malo razmislil o viagri ali podobnem)

Prosim za odgovor in če je možno navedite (če imate podatke) pri koliko % ljudi se je zapletlo in posega ne svetujejo… To kar v izjavi navajajo,se ne šteje pod STROKOVNO ravnanje,zato me zelo skrbi,kaj če se zgodi izkrvavitev,napačno prerezanje žil,ali živcev…kakor vidim to ni najbolj za zaupati,vsaj tukaj v Sloveniji ne,če se vse tako dela…?

Pozdravljeni,

za hitro in zanimivo branje o samem posegu in okrevanje potem, vam priporočam odgovore dr.ja Tineta Hajdinjaka dne 13. in 15. novemba 2009, ki jih lahko najdete na forumu po isti sedanji temi (Kožica in obrez).

Dokument, ki so vam dali za podpisat se imenuje soglasje ter je sredstvo ki zagotavlja, da je pred posegom bilo pacientu razloženo kako poteka kirurški poseg, zakaj je bil indiciran ter da ste bili informirani o možnih zapletih med posegom ter po posegu. S podpisom se strinjate z opravljanjem kirurškega posega.

Cirkumcizija je poseg pri katerem je zelo malo zapletov med operacijo, kajti gre za obrez obroča kože katere krvavitve se zelo enostavno obvlada z uporabo elektrokoagulatorja in/ali šiva. Šivanje robov kožice je enostavno, po navadi uporabljamo šive, ki jih ni potrebno odstraniti, saj razpadajo sami. Nevarnosti izkrvavitve ni. Je pa jasno, da z obrezanjem kožice povzročamo prekinitev zivčnih poti le-tega dela (odstranjenega). Glavica (sedaj brez kožice čez) lahko postane bolj občutljiva kar se po nekaj časa normalizira. Celjenje robov poteka v času približno enega tedna vendar vsi procesi ki pripeljejo do brazgotine lahko trajajo do enega meseca.

Po operacijo je kjlučnega pomena da pacient slediti navodilom urologa za optimalno okrevanje in najboljše rezultate.

Lep pozdrav.

Pozdravljen, Deky!

Upam, da boš še bral tale forum. Rad bi ti samo sporočil, glede tvoje erekcije… Sicer ne vem koliko si star, (upam da ne preveč 😉 ) ampak se mi zdi uporaba viagre in podobnih tabletk ni potrebna že zaradi tega, ker lahko svojo sposobnost močnejše erekcije natreniraš sam. Sem mislil sam napisat pa sem našel že napisano dovolj o tem…
Tukaj pa je povezava:
http://forum-tezave-pomagajmosi.mojforum.si/forum-tezave-pomagajmosi-post-4892.html

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Imam naslednji problem. Sicer nimam težav z erekcijo niti z ejakulacijo, vendar če si kožico penisa v stanju erekcije pri samozadovoljevanju popolnoma potegnem čez glavico, ne morem priti do ejakulacije. Tudi erekcija s kožico potegnjeno čez glavico mi preveč ne ustreza, čutim kot nekakšno tiščanje, napetost, v takšnem stanju slej ko prej erekcija tudi mine, zato se praktično nikoli ne zadovoljujem s kožico potegnjeno čez glavico oz. je kožica potegnjena čez samo do polovice (kolikor jo pač potegnem čez zaradi samega zadovoljevanja).

Ali je kožica, popolnoma potegnjena čez glavico, pogoj za (kvaliteten) spolni odnos? Pri oralnem seksu se mi dogaja, da mi erekcija hitro upade (s kožico potegnjeno čez). Zato me je malo strah, kaj bi se zgodilo pri vaginalnem (analnem) odnosu. Sklepam da podobno. Zaradi tega imam kar malo strahu pred spolnimi odnosi. Prav tako se mi zdi, da imam zelo (preveč) občutljivo glavico. Se mi je tudi že zgodilo, da mi je rahlo zakrvavela pri drgnjenju med spolnim odnosom (zadovoljevanje s strani partnerja). Skratka, zdi se mi, da je zaradi opisane situacije edini način, da dosežem orgazem, samozadovoljevanje oz. zadovoljevanje s strani partnerja (če vzame na znanje moj problem) in ne sam spolni odnos, kar je moteče.

Prosim za pomoč in mnenje, ali je opisana situacija problem. Ali bi bila potrebna obravnava (kakšna)?

hvala in lep pozdrav

Zdravo mene pa nekaj zanima…ko je penis v normalnem stanju gre kozica res gladko gor in dol ampak ko nabrekne pa je ne spravim niti malo cez…kako je to mogoce? in se to me zanima…ali je res da ce ti kozica ne gre cez glavico da je to eden od moznih pozrociteljev prezgodnjega izliva?

Jaz bi pa prasal star sem 22 let in ko je penis v mehkem stanju mi gre kozica dol v trdem stanju mi pa ne gre ce pa dam kozico dol ko je v mehkem stanju in nato preide v trde stanje me zacne pa boleti prosim pomagajte

Lep pozdrav
1.star sem 22 let in kozica mi ne gre dol niti ko je v mehkem stanju ze od 18 rako da nemorem umiti glavice penisa
2. ali je mozno dobiti raka na penis ce 1 leto kadis

Lep pozdrav. Star sem 43 let in imama naslednji problem, ki se bo marsikomu zdel lahko tudi neumen.
Kot vsak moški imam tudi jaz redne spolne odnose z ženo. Problem pa se pojavlja zadnje 2-3 leta. Ko je penis v mlahavem stanju mi gre kožice dokaj lepo preko glavice. Problem pa nastane ko je zadeva v erekciji in kožica ne gre več čez. Včasih se mi tudi pri strani zgodi da kožica pri strani napoka in pride do rane, s tem pa posledično do pekočega stanja med odnosom in naprej med uriniranjem. Naj povem da redno skrbim za higijeno saj se ukvarjam tudi s športom. Razmišljal sem o tem, da bi šel na kakšno operacijo oz. na obrezovanje.
Zato Vas lepo prosim za odgovor kaj mi je storiti? Kako poteka sam poseg? Skratka vse o problemih med in po koncu.
Za odgovor se vam najtopleje zahvaljujem. Če želite mi lahko sporočite Vašo telefonsko številko, da Vas pokličem in problem povem še osebno.
Lep pozdrav.

Spoštovani!

Na zadnja 4 vprašanja odgovarjam skupaj.

Glede problema s kožico in prezgodnjega izliva. Na kožici so številni živčni končiči. Če kožico odstranimo, jih je manj, torej se lahko problem s prezgodnjim izlivom zmanjša, še posebej kasneje, ko se glavica “utrdi”. V začetku pa je lahko tudi obratno, saj je potem glavica, ki je bila prej zakrita, izpostavljena ves čas.

Če kožica ne gre preko glavice v ekrekciji, govorimo o tem, da je kožica “relativno” preozka, torej govorimo o relativni fimozi. Lahko se, če je kožica sicer zdrava, opravi samo prepucijoplastika, npr. operacija po Schlofferju, da se kožica malo skrajša in razširi. Vendar je najpogosteje vzrok ozke kožice bolezen kožice, zato jo je najbolje odstraniti – opraviti cirkumcizijo. Postopek je enostaven – obiščite osebnega zdravnika – pridobite napotnico in se naročite v najbližjem urološkem oddelku. Glede same operacije – cirkumcizija = obrezanje – je bilo v tem forumu že dosti napisanega.

Kolikor je meni poznano, je za kajenje dokazano, da povzroča rak mehurja in rak pljuč. Pri raku penisa gre predvsem za osebno higieno – kožica mora vsak dan dol preko glavice in jo je potrebno umiti, če pa ne gre dol ali začne na glavici kaj rasti, pa je treba do urologa, da se rak ne bi razvil. Res pa je, da lahko kajenje prispeva k težavam z ozko kožico, kar pa bi šele sekundarno lahko čez leta pripeljalo do raka penisa – ne zaradi kajenja temveč zaradi ozke kožice in posledično neumivanja glavice.

Gospod Miško69! Vaš problem je povsem običajen, nič posebnega, rutinski in pogost. Sam sem eden redkih urologov, ki (morda “še”) ne dela zasebne ali popoldanske ambulante, torej vam moja številka ne bo nič pomagala. Pridobite napotnico in se naročite v urološki ambulanti, če pa se vam zdi čakalna doba predolga, pa je varianta poklicati naokoli v kakšno drugo bolnišnico ali obiskati kakšnega urologa, ki dela tudi v bolnišnici, privat, da bi prišli potem prej na vrsto – čakanje je večinoma (razen v Lj, kjer se čaka na vse), zlasti v ambulanti za pregled, medtem ko bi bil sam poseg gotovo lahko izveden relativno hitro – seveda v lokalni anesteziji – torej tako, da čutite, vendar relativno malo boli, je pa vseeno treba nekoliko “stisniti zobe”. Prosim, poiščite in preberite teme o obrezanju, fimozi, cirkumciziji na tem forumu – o tem sem že veliko pisal in ne bom ponavljal. Menim, da je vaše razmišljanje pravilno in, glede na napisano, se zdi ta poseg pri vas smeseln ali celo potreben.
Naj torej prekopiram še nekaj o obrezovanju, kar sem na tem forumu že pisal. Opozarjam, da je, čeprav gre za enako vstvar, v vsaki bolnišnici postopek malce drugačen.
“Vaša situacija, kot ste jo opisali, je ena tipičnih, zaradi katerih se obišče urologa in dogovori za obrezanje (cirkumcizijo). Seveda se po obrezanju nakaj časa (nekaj tednov) rana celi, seveda je po obrezanju občutek drugačen, seveda lahko pride pri spolnem odnosu do vrhunca po obrezanju prej (bolj občutljivo) ali kasneje (ni več sluznice)…. Ampak običajno se pač obreže in potem na to navadi. Morda obstaja tudi možnost dorzalne incizije (torej operacije, ki bi kožico razširila, ne pa je odstranila). Vendar je potem lahko izgled slabši in težava se lahko ponovi oziroma ne odpravi – v takem primeru pa seveda še ostane obrezanje. O tem se boste pogovorili z urologom, ko se boste dogovarjali glede operacije/obrezanja. Načeloma se svetuje obrezanje, seveda pa je potrebno prej videti in pretipati – pregledati.

Organizacija dela se spreminja. Načeloma morate najprej na pregled k urologu, ki vas naroči na operacijo. Na dan operacije ste isti dan operirani in odpuščeni – če gre za običajno obrezanje oz. za manjši poseg. Za opazovanje po posegu v lokalni anesteziji bi se odločili, če bi šlo za kaj večjega ali za kakšen zaplet, morda v primeru kakšnih dodatnih bolezni…

Ravnati morate po navodilih, ki jih prejmete ob posegu. Dajo vam jih glede na posebnosti, ki so morda bile pri vas – vsak poseg je malo drugačen. Načeloma pa je potrebno dan po posegu odstraniti povoj in nato vsak dan menjavati spodnje hlače ter po uriniranju prvih nekaj dni oprati (splahniti) penis, najbolje s sveže pripravljenim ohlajenim kamiličnim čajem oziroma čisto vodo. Šivi odpadejo sami (s tem, ko redno vsakodnevno umivate) in jih čez približno 2 tedna preprosto “cuknete” stran, če pa kakšen ne gre, ga intenzivno umivate 2x dnevno in nato čez nekaj dni spet poskusite.
Idealno je, če vas domov pelje nekdo drug, saj lahko v tem primeru dobite močnejšo tableto proti bolečinam (tramadol) ali celo tableto za sprostitev (Dormicum) – običajno pa to ni potrebno in je približno tako, kot bi me spraševali, ali lahko po nekem zahtevnejšem puljenju zoba, kjer ste prejeli lokalno anestezijo, peljete domov. Teoretično da (če niste prejeli nobenih dodatnih zdravil, na primer tiste, ki jih omenjam zgoraj), praktično pa bi bilo dobro, da vas nekdo (ali pa taksi) pospremi.
Če se dobro počutite in ni težav (in imate delo, kjer vas to ne moti), bi najbrž lahko brez težav delali naslednji dan 8 ur v pisarni. Najbrž pa ne bi mogli delati kot učitelj plavanja, tudi težko fizično delo na primer na terenu, v rudniku ali na gradbišču, bi bilo najbrž prvi dan smiselno izpustiti (naprimer zato, ker morate poskrbeti za higieno).

Če pride do erekcije, ko so šivi se noter, lahko šivi popokajo. Če je to prvih nekaj ur po operaciji, je mogoče (nikakor pa ne nujno), da pride do krvavitve. V tem primeru povijete in se vrnete v urgentno službo in vam krvavitev zaustavijo – dajo šive ponovno. Sicer pa po samem obrezanju posebnosti ne bi smelo biti, drugače je, če gre za operacije na drugih strukturah penisa, kjer lahko pride do pretrganja šivov ki morajo strukture držati skupaj – v takem primeru lahko pride do poslabšanja uspeha oparcije ali do podaljšanega celjenja – včasih bolnika obdržimo v bolnišnici in damo zdravilo proti erekciji – vendar to ne velja za posege, ki se opravijo v lokalni anesteziji in seveda ne velja za tako male posege, kot je obrezanje. Važno je samo, da redno umivate penis po uriniranju, da se dobro celi in da do popolne zacelitve pri spolnih odnosih uporabljate kondom. “

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

@tineh
Rad bi samo povedal, da je svet lepši, če so v njem ljudje kot ste vi 🙂 S svojimi odgovori ste mi zelo pomagali, tako da sem tudi sam rešil svoj problem. Hvala res.

Imel sem problem ko mi kožica med erekcijo ni hotela preko glavice. Z raztegovalnimi vajami se mi je stanje izboljšalo do te mere, da gre kožica normalno preko glavice in še malo (seveda če jo držim) če pa jo potisnem čisto do konca pa se mi penis malo ukrivi zaradi frenuluma. Če potem kožico spustim se nabere tik za glavico guba. Ko kožico nato malo potisnem naprej kožica skoči nazaj čez glavico. Zanima me, kako bo to vplivalo na moje spolno življenje. Bojim se da punci to nebi bilo všeč ali je nebi mogel zadovoljiti (ker bi se glavica samo premikala iz kožice in nazaj noter in tako nebi bilo dovolj “trenja ali draženja”. Zaradi tega se izogibam zvezam. Zanima me vaše mnenje…ali je to normalno ali bo potrebna cirkumcizija.? Za iskren odgoor bi bil zelo hvaležen.
Hvala že v naprej in lep pozdrav.

Spoštovani!

Če je problem v tem, da kožica v nabreklem stanju penisa in glavice ne more čez glavico, potem temu pravimo relativna fimoza in predlagamo obrezanje.
Da se glavica nekoliko ukrivi v erekciji zaradi kožne gube, frenuluma, je normalno – tako je naredila narava, da se seme izbrizga bolj proti cilju – v maternično ustje – da bi teoretično ženska lažje zanosila. Se pravi to, da se malo ukrivi, je povsem pravilno. Je pa res, da lahko to boli, lahko se ta guba – frenulum pri prvem spolnem odnosu (prvem “bolj divjem” odnosu) tudi pretrga in moški malo zakrvavi (tako kot lahko ženska zakrvavi pri prvem spolnem odnosu).

Filozofirati kaj bo punci všeč ali ne nima smisla. Če se lahko samozadovoljite, če pride do erekcije (“vam vstane”), potem je to to. Če lahko na penis nataknete kondom – potem tako ali tako “drgnenje kožice in glavice” nima zveze, saj se ženska drgne ob kondom… Bo pač treba preizkusiti. Če pa vam kožica ne gre prek glavice, če vas boli ko pride do erekcije, potem pač pojdite k zdravniku, naj vam da napotnico za urologa in se pojdite pogovorit, predvsem pa pokazat. “Izogibanje zvezam” pa ne vodi nikamor. Končno tudi urologu ne boste mogli povedati, v čem je problem, če ne boste nikoli prej preizkusili. Torej – če ste polnoletni ali zelo blizu tega, potem bo pač treba preizkusiti, pa boste videli, kako bo, potem boste pa lahko vedeli, ali in kaj je problem. Seveda pa, dokler ne boste imeli stalne partnerke, vsekakor uporabite kondom in ne pozabite na higieno.
Če ste še nekaj let pred polnoletnostjo, potem se pa usmerite na šport in znanje in recite staršem, da vas skrbi, če je vse v redu in bi radi, da vas peljejo k urologu na pregled.

Skratka – če je kožica preozka, jo je pač potrebno odstraniti – obrezati. Če bi se zgodilo, da kožica ostane “zadaj”, torej če se pojavi parafimoza, je potrebno kožico takoj potegniti nazaj preko glavice ali obiskati urgenco in kasneje opraviti obrezanje. Kožica more ne samo preko glavice dol, ampak potem tudi nazaj pokriti glavico pri tistih, ki niso obrezani. Po obrezanju pa tega problema ni več.

Torej – če dvomite, se pojdite k urologu posvetovat – pokazat. Pregledal bo in vas pomiril, da je vse normalno, ali pa vam bo svetoval, kaj napraviti.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Hvala za vaš hiter odgovor. Skrbi me samo zato, ker sem pregledal veliko forumov (tudi angleških) in imajo moški z mojim “problemom” manjše probleme z kondomi. Nekaterim se kondomi tako nagubajo zaradi gibanja kožice, da se na koncu lahko snamejo ali pa celo počijo. Ampak razumem pa, da me čakanje nebo nikamor pripeljalo. (pred kratkim sem bil star 18 *samo za info*). Razmišljal sem tudi o cirkumciziji vendar me je spet raziskovanje o tem zeloo odbilo. Nekateri izgubijo občutljivost glavice do te mere, da je penis neuporaben (je to res?) ali pa prej postanjejo impotentni.

Zanima pa me tudi, če je morda še kakšen drug način, da bi kožico nekoliko zmanjšal (če je to smiselno 🙂 ) pač ker sedaj je relativno preširoka, ker mi gre res brez problema v erekciji nazaj čez glavico (če jo samo malo potisnem) Razmišljam, da če bi jo samo malo zožal ali skrajšal (s kakšno kremo?), da bi šla malo težje nazaj preko glavice. Ampak to se po vsej verjetnosti ne da?

My husband has such a lot of foreskin that he finds sex difficult. Although he rarely has a problem getting or maintaining an erection, and his penis is quite normal (and we have two children), he finds sex difficult and has completely lost interest in it. He can masturbate, and has done so since his teens. I don’t know whether the skin has further stretched over the years due to this normal activity.

During sex the foreskin sort of rucks up over the head of his penis and gets in the way, I imagine deadening sensation for him. He can pull it back but during thrusting it rucks up again. This disrupts the flow of sex and is a source of annoyance to both of us (mostly him). It is all such an effort. I also feel there is a hygiene issue here, although he showers every day, although I would not know how to tell him about this. It puts me off giving him oral sex, which is a shame for both of us.

To sem našel na forumu iz interneta. Bojim se, da bom imel isti problem kot mož te uporabnice. Pred sexom lahko kožo potisne za glavico, potem pa ta skoči nazaj čez in ga ovira.

Prosim za Vaše mnenje glede tega.

Vem, da vam gre po vsej verjetnosti že malo na živce ker vam takole utrujam, ampak bi res rad izvedel čim več o mojem problemu (če je to problem) in kako se ga rešiti.
Prosim, če samo pogledate tale forum (sta samo 2 strani) in bodite pozorni, kaj je napisal uporabnik 8ball in pa na komentar pod njem. Ta dva imata po vsej verjetnosti podobno stanje kot jaz. 8ball mora med sexom držati kožico pod glavico (na začetku penisa), da mu ta ne skoči nazaj čez glavico. Bojim se, da bom imel sam isti problem. Zanima me Vaše mnenje o tem.

Hvala za odgovor in lepo pozdrav.

Spoštovani!

Problem kožice ni, da je preširoka, temveč da je preozka. Obstajajo številne operativne metode, s katerimi kožico širimo, ne pa ožimo in kreme, da kožico širimo, ne ožimo. Zoži se sama – potem so res problemi in je potrebno obrezati.

Je pa res, da je sluznica “odvečne” kožice lahko šibko mesto za lažji vstop spolno prenosljivih bolezni, npr. viursa HIV v telo, zato svetovna zdravstvena organizacija (WHO) za zmanjšanje širjenja AIDSa v Afriki priporoča obrezanje. Akcijski načrt npr. je, da bi v letih 2012-13 v Ruandi obrezali 2 mijona moških. Skratka, ideja, da je nekako “bolj higienično”, če kožice ni, drži – higieno je lažje vzdrževati, če je penis obrezan.

Po obrezanju je občutek drugačen, kot je bil prej. Nekatere psihiatrične bolnike to zmoti. Tisti, ki prej niso mogli imeti spolnih odnosov iz psiholoških vzrokov in so to pripisovali kožici, jih potem še vedno ne morejo imeti iz istih psiholoških vzrokov, samo po obrezanju to pač pripisujejo temu, da kožice ni več.

Pa še mnenje glede prepisanih zapisov iz tujih forumov – zdi se, da kožica nima zveze (razen seveda v zvezi s higieno – to je jasno – po obrezanju je higiena lažja) – pač pa bi mogoče bila potrebna Viagra, Levitra ali Cialis ali pa še kaj drugega – npr. ljubica – ampak to je že stvar para, ki ima dva otroka – to nekako nima ravno zveze s situacijo 18letnega moškega, za katerega se zdi, da zgolj teoretizira – kako bi bilo, če bi bilo…

Torej, obrezati se dajo moški iz higienskih razlogov ali zato, ker je kožica preozka. Kožica preširoka – ja – če pač ni dovolj erekcije – lahko zato, ker je prisotna nervoza, ker je nova partnerka, ker je prvič… hvala bogu, če pri tem, ko je že toliko novega in problemov, ni problemov še s kožico (namreč problem s kožico je, ko je ta preozka). Reči, da je kriva kožica da penis (erekcija) upade in da gre kožica lepo prek pa je nekoliko protislovno: v kožici je namreč največ živčnih končičev – čutilnih telesc – torej bi drgnenje in draženje kožice moralo povzročiti vzburjenje…

Če koga skrbi, da ima “neprimerno” kožico, naj jo gre pokazat – najprej strokovnjaku za vse vrste kož in kožic – dermatologu torej – če bo dermatolog menil, da je s kožico vse v redu in ne bo predpisal kakšne kreme, potem pa še k urologu in to je to.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close