Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Ledvični kamni

Ledvični kamni

Pozdravljeni. Že 24 let se borim z ledvičnimi kamni. Nekajkrat sem imela tudi zastoj urina.
Sedaj so mi že dvakrat neuspešno drobili kamen v desni ledvici, ki je velik 1 cm. Zanima me, kolikokrat drobijo, preden se odločijo za katere druge posege? V desni ledvici imam še en, 7 mm velik kamen, v levi pa 8 mm, oba sta ujeta v spodnjih čašicah in počasi rasteta. Občasno imam tope bolečine v obeh ledvicah.
Kaj lahko pričakujem, kaj lahko prosim (zahtevam)? Počasi imam tega že dovolj.
Stara sem 40 let.

Poštovana,
ESWL, drobljenje kamena, najčešći je i za pacijenta najjednostavniji način tretiranja bubrežnih kamenaca. Nažalost, rijetko kad je moguće u samo jednom tretmanu u potpunosti dezintegrirati kamen, naročito ako je veći. Zbog toga se tretmani nerijetko ponavljaju. Nakon svakog tretmana uobičajeno je napraviti kontrolnu rentgensku snimku da se vidi je li kamen manji. Ukoliko nema nikakvog smanjenja moguće je učiniti URS (ureterorenoskopiju) pri kojoj se kroz mokraćnu cijev i ureter u bubreg uvodi specijalni fleksibilni instrument. Time je moguće vizualnoo locirati kamen i dezintegrirati ga obično laserskom sondom. Za to je potrebna hospitalizacija i anestezija.

New Report

Close