Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kako zaključujejo ocene učiteljice v osnovni šoli?

kako zaključujejo ocene učiteljice v osnovni šoli?

Torej v prašanje že v naslovu. Zanima me ali je to recimo tako. Primer ocen 5,5,4,4,2,1
Ali jih seštejejo in potem delijo z številom ocen ali kako?
(primer 5+5+4+4+2+1=21/6=3,5)
Hvala za odgovor

LJ Center, odvisno od česa so dobre in od česa so slabe ocene.

Ocene so 5,4,1, od testov, 5,4,2, od ustnega spraševanja

nova
Uredništvo priporoča

Glede na to, da so zadnje ocene slabe, bi ga jaz vprašala za 3. Pa nisem učiteljica.

Pri nas je večju poudarek na ocenah pridobljenih na pisni način.

Upoštevajo pa tudi ali so bile dobre ocene na začetku in potem vedno slabše in obratno.

Tako da.. tole bi recimo bila trojka, če bi enico popravil z oceno 3 in več.

lp

Glede na to, da sta zadnji oceni 2 in 1, bo še prav prijazna, če ga bo za 3 vprašala.

Tudi jaz bi tako. Tudi nisem učiteljica.

Zelo odvisno. So slabe ocene zadnje? Kako je otrok delal prejšnja leta? Kako sodeluje pri pouku? Je snov, ki je ne zna, samo neka lekcija ali je to recimo geometrija pri matematiki?
Kaj vem, jaz bi ga recimo vprašala zadnjo snov za popravljanje, potem pa na osnovi tega, na osnovi prejšnjega dela in na osnovi sodelovanja pri pouku zaključila oceno ali 3 ali 4.

Npr. naravoslovje 4.r.:
prvo poletje 4,4,5
drugo poletje: 5,3 (tehnični izdelek), 5,5
zaključeno ima 4
Če sešteješ in deliš je povprečje 4.4. Na govorilnih urah pa mi je rekla, da tehnični izdelek ni tako “vreden” kot ostale ocene in da če piše test 5 in ustno 5, bo zaključila 5 – pa ni 🙁

Res ste ostre. Odvisno je ali sta oceni 1 in 2 z začetka ocenjevalne konf. ali jih je dobil nazadnje. Če sta to zadnji oceni, potem se mu slabo piše, če pa sta prvi, bi mu sama zaključila tudi 4, če bi pa briljantno znal in pokazal še presežek pa tudi 5. Ker pa sta to verjetno zadnji dve ocenu, bi lahko bil(ni pa nujno) vprašan za 3 in se bi moral odrezati precej dobro.

prvo polletje so ocene iz?

prvo polletje so ocene iz?[/quote]

ustno 4, tehnični izdelek 4 in pisno 5

jaz bi ocene ukinila. potem bi drugače tele presrane učiteljice piskale.

Ja….Ker se itak ocenjuje zaradi uciteljic in ne zaradi otrok a ne? Ti pa si debilna. Imas sploh koncan kak razred osnovne sole? Mocno dvomim. Jaz sem zato da uvedejo predmet Kultura in Bonton in to ze od prvega razreda OS. Ker od takih primitivcov kot si ti ni za pricakovati da boste to naucili otroke, ce se sami ne poznate osnov!
Glede zakljucevanja pa tako. Smo imeli eno uciteljico v OS,ki je zakljucevala kakor se ji je zdelo in pri njej ni bilo dobro biti med oceno. Ena sosolka je tako na povprecje 3,4 imela avtomatsko zakljuceno 4, drug sosolec pa je bil na povprecje 4,2 vprasan za 4. Pa se ni slo za to da bi imel katero oceno manjso od 3 ali da bi bila zadnja negativna. V taksnem primeru to razumem. Meni na zadnjo konferenco in ocene 4,4 (oboje iz testa) in 1 (ustno) ni hotela zakljuciti pozitivno in je zahtevala da jo popravljam drugace bo popravec. Pa sem imela prvo konferenco ne samo pozitivno, ampak na cisti 4! Ampak tako pac je, otrokom je tudi treba dopovedat da vsaka ocena nekaj pomeni in da je vsaka snov enako pomembna. In. Ce imas lepe ocene, na koncu ko je najbolj hudo ne smes zaspati ampak se zdrzati tistih mesec, potem pa dati vse 4 od sebe in se spociti!

Spoštovani!

Odg. avtorici:
Ocene različni profesorji zaključujejo različno. Nekateri glede na povprečje vseh pridobljenih ocen v šolskem letu, spet drugi glede na 2.oc. obdobje, ali pa dajo poudarek na teste. Po tej logiki so ocene 5,5,4,4,2,1 za oceno dobro(3). Čisto možno pa je, da bo končna ocena prav dobro (4).

Meni se zdi, da so ocene pokazatelji znanja celega šol. leta in ne samo zadnja 2 tedna šole, osebno bi upoštevala tudi sodelovanje in odnos do predmeta in pa tudi npr. daljšo odsotnost( 3 tedne) zaradi bolezni ali tekmovanj, ipd.

Primer z naše gimnazije: sošolka je imela pri mat ocene pisno: 3,5,2,2 in ustno 4. Zaključeno:2
Ker je pač profesor tako presodil (sicer zelo pridna dijakinja). Ponudil ji je popravljanje, a ni hotela.
Jaz sem imela ocene prav tako pri mat( vse pisno): 2,3,4,2. Zaključeno 2. Ponudil popravljanje, popravila, ocena 3. Včasih je potrebno pokazati le malo dobre volje.

Nasvet: Nikoli se ne kregaj s profesorji glede ocen, starši naj( če se le da) ne posegajo vmes, pokaži samo dobro voljo, vprašaj kako bi oceno popravil in na koncu dokaži profesorju, da to zmoreš. Bodi pogumen in bori se do konca 🙂

Lepo se imejte in uživajte poletje!

Špela, 17let

pozdravljeni,mene pa zanima kako bi bilo zaključene te ocene
4,3,5,3,3,5,4

hvala za odgovor

Te ocene so zaključene s 4 🙂
LP

pozdravljeni mene pa zanima koliko bi bile te ocene zaključene
3,5,4 3,1,5,5,5
hvala za odgovor
lp.

1238-ocene 3,5,4,3,1,5,5,5 bi jaz kot učiteljica zaključila 4,sicer bi bila ta štirica bolj prozorna kot ane,bi pa pri tem ko je učenec/ka med oceno ocenila tudi delanje domačih nalog,poslušanje in sodelovanje pri pouku!
Upam,da sem pomagala!
Lp.


To bi ocenila s 4 🙂 ampak zelo prozorno stirico 🙂

New Report

Close