Najdi forum

psihično nasilje

Spodbudila me je tema o fizičnem nasilju učiteljice na prvošolci. Zanima pa me kaj menite o psihičnem nasilju, ki ga je v oš veliko več, seveda pa se ne da dokazati. Pa tudi večkrat gre za prvošolce.

A to misliš nasilje, ki ga nevzgojeni selfcentered prvošolčki izvajajo nad vzgojitelji ali …? Ker obratno je to redkejši problem!

Sta pa oba primera vredna obravnave!

Se podpišem!

mislim na nasilje učiteljice na učenci ali posameznimi učenci in to niti ni tako redko, vsaj na naši šoli.

Od kje tebi info o tem ‘psihičnem’ nasilju?
Od tvojega otroka ali od zanesljivejšega vira? Si kaj ujela na ušesa, ko si prišla po otroka? Iztrgano iz konteksta?
Nekaterim je psihično nasilje že, če učiteljica povzdigne glas nad njihovimi otroki, ali celo zahteva, da kdaj kaj počistijo, opravijo zadano nalogo do konca ali preprosto le da pustijo, da gre učna ura normalno in brez nepotrebnih prekinitev dalje.

Iz cele zgodbe je nastal en velik cirkus.

Želim povedati samo to, da se takih zadev ne začne reševati najprej na policiji ampak se začne v šoli, ki mora ukrepati dalje, če je potrebno.

In v razmislek – zdaj sicer govorimo o 6 letnikih. Vem pa za primer koje 10 letnik učiteljici povedal da ga starši fizično zlorabljajo. Učiteljica je seveda ukrepala in kaj se je zgodilo – po večmesečnih mukah je prišlo na dan da si je otrok izmislil ker ga starši niso pustili prespat pri sošolcu.

Dejstvo pa je da so starši še danes pod nadzorom CSD.

V 99% delamo otrokom medvedjo uslugo. Po 18 letu so pa vsi presrani ker SO KAR NAENKRAT BREZ pravic in marsikje tudi ob družino.

Kje so cajti, ko sem jest hodila v oš?! Razen redkih posameznikov smo bili pridni in smo imeli rešpekt pred učitelji. Večina je bila zelo avtoritativnih učiteljev, ki so znali držati nivo pouka precej visoko. Da bi se pa kdo od nas upal jezikati nazaj, se pa ni zgodilo. Bi rekla, da so nas tega učili že doma! Spoštovanje do starejših, ki so nas pripravljeni učiti, ne pa tako kot danes, ko večina misli, da lahko učitelju zabrusi nazaj kar se mu zdi. Večina pa ima še zalednje in podporo doma! Pa ne boste verjeli, ampak takrat smo dobili katero okoli ušes za brez veze, pa pol doma še eno, če so stari izvedeli. Pa mi lahko verjamete, da smo zrastli v povsem normalne ljudi in noben nima traum zarad tega.
Danes so pa največji razgrajači zaščiteni ko svete krave.

Vsekakor ne odobravam nasilnega početja učiteljice v Cerkljah, da jo pa sedaj ščitijo vsi po vrsti, je pa že drugazgodba. Saj vsi vemo, da gre za družinske vezi, saj jo ščiti sam župan. Bolano do konca!

Kot starši smo prvi in najpomembnejši otrokovi učitelji. Kako se bo otrok vedel v vrtcu, šoli in nasploh v družbi smo odgovorni mi sami. Naučiti ga moramo spoštljivosti in ubogljivosti, delovnih navad in vsega, kar bo potreboval v življenju. Tako do takšnih in drugačnih situacij, ki jih poslušamo in gledamo v medijih ne bo prihajalo.
Do psihičnega in fizičnega nasilja prihaja predvsem v otrokovi družini in takšen otrok se znaša fizično nad svojimi vrstniki.

mislim na nasilje učiteljice na učenci ali posameznimi učenci in to niti ni tako redko, vsaj na naši šoli.[/quote]

Ja luba duša, jaz se čudim, da tega ni več. Kolikokrat tu gor beremo: “sem se zadrla”, “sem ga po riti”…. . Kako se ne bi eni prfoksi odpeljalo, če so samo 3 taki ne-vzgojeni sončki? Vem, ona mora imeti potrpljenje, ampak imeti potrpljenje z otroci, ki so furali obnašanje pred 10 – 15 in več leti je bilo eno, to, današnje je pa čisto nekaj drugega.

Ampak, ozrite se okrog sebe: saj se tudi starši obnašajo nemogoče v službi, hebajo v glavo drug drugega…. Nestrpnosti in popizditisa je danes ogromno, nihče ne privošči nikomur lepe besede, pokaže spoštovanja…, saj konec kocev, od kje pa naj to znajo ali vedo?!

Se strinjam. In obratno: tudi starši morajo otroku pokazat, da ga spoštujejo, se z njim ukvarjati.
V vsaki hiši bi morala biti na knjižni polici knjiga Bonton:-)

A veš da tega tu ne smeš spraševat,ker učiteljice pa niso taki.Samo sončki so takšni,one pa ne.

Se strinjam. In obratno: tudi starši morajo otroku pokazat, da ga spoštujejo, se z njim ukvarjati.
V vsaki hiši bi morala biti na knjižni polici knjiga Bonton:-)[/quote]

Seveda, otroku pokažeš spoštljivost že s tem kar sem zgoraj omenila (da ga vse to naučiš) – in to pomeni “ukvarjati se z njim”.
Je sedaj bolj razumljivo Morski galeb?

Ravnateljica je danes na 24ur govorila o tem, da je ločevala dva, ki sta se v garderobi stepla. Ali je udarec bil posledica fizičnega ločevanja pretepačev, ali kako?
A se ni govorilo, da je deklico udarila?

Meni jasno več ni nič.

psihično nasilje nad šolajočimi je že to, da moraš hodit v šolo, bit vsak dan pripravljen če bi bil vprašan in bit na komadno priprvaljen pri napocedanih tetsih in sptraševanju.

ampak kam bi prišli če bi delovalo tako: če ti je ti je če ti ni ti ni.

Si sposojam enega od komentarjev za v zbirko “BEST OF” tele teme, ko naj bi učiteljica mal’ prijela enega sončka.[/b]
“Dragi Slovenci. Po tem današnjem soočenju mi je vse jasno. Voditeljica pop tv in odvetnica v vlogi zaščitniških novopečenih mamic. Tudi sledu ni bilo o nekem profesionalnem odnosu, ki bi ga morale in ena in druga pokazati pred gledalci in opraviti svoje delo. Prosim lepo. Tudi vedve potrebujeta kakšen disciplinski ukrep. Obdržita zase svoje čustvene izbruhe in strokovno opravita delo, ki vama je bilo zaupano. Ravnatelj Merc pa je itak zgodba zase, saj je sprva še bil na strani ravnateljice, ko pa je videl čustvene izbruhe zaščitniških in čustveno razburjenih mamic, pa je tudi on boječe spremenil stališče. Da vas ni sram! Prav tako učitelj biologije, ki ga je čustveno neuravnotežena trojka na koncu tudi povlekla na svojo stran. Poglejte in podrobno preučite še drugo stran in ugotovite točno kaj se je v resnici tudi zgodilo. Mislim pa, da ni razlike, kako bi se tretiral takšen dogodek, če bi se recimo zgodil v sednem ali osmem razredu ali v gimnaziji. Zaradi čustveno nezrelih zaščitniških staršev, imamo sliko v šolstvu in vzgoji takšno kot je. Razvajeni otroci nimajo nobenih dolžnosti, iščejo samo pravice, učiteljev se več ne spoštuje, na vratu pa jim za vsako malenkost skupaj z njihovimi odvetniki stojijo, s patološko liberalno vzgojo obremenjeni starši. V vzgoji manjka trda in seveda poštena roka. Tako kot je v preteklosti tudi bilo, samomorov med mladino in groženj z njim, pa je bilo veliko, veliko manj kot danes. Takšni otroci, ko odrastejo ne bodo spoštovali nikogar. Tudi vas ne bodo. Bodo čustveno in moralno otopeli invalidi, ki bodo viseli doma pri starših še po 40 tem letu. Predstavniki moderne vzgoje, ki jih prakticira večina današnjih modernih staršev. Predstavniki ZOMBI GENERACIJE. . . Zamislite se….”

To, da ne bodo spoštovali staršev oz. nikogar, je še najmanjši problem.

Problem je, da takšni otroci ne bodo zrasli v socializirane posameznike, s katerimi bi bilo mogoče sobivati:

– težave gre pričakovati v njihovih partnerstvih, če jih bodo sploh sposobni vzdrževat, kaj šele negovat,
– vprašljiva je njihova vloga kot bodočih staršev – kot nikoli odrasli ne bodo prenesli, da bi ne ostali center sveta
– kdo bo takega vzel v službo in ga tam gledal – kapitalizem nikogar ne ujčka … ogrožena je skratka tudi njihova eksistenca,
– da ne govorim o tem, da znajo veliko pogosteje padat v nemilost družbenih institucij, prihajati v spor z obče dogovorjenimi družbenimi normami … skratka, pričakovat gre, da bo takih sončkov kar nekaj pristalo tudi po zaporih …

Res se jim lepa piše, not.

Tukaj gor spraševat take stvari je izguba časa.
Če gre za tvojega otroka, se boš morala zavzeti kar sama, najprej pogovor z razredničarko in če ne bo uspeha, zahtevaš sestanek z ravnateljico. Ko so na predmetni stopnji, je fajn, če ni ravno razrednik vir tega psihičnega nasilja – tako kot pri nas. Ne gre za mojega otroka, ampak starši so pač iz manj zaželene družbene skupine, ne znajo dobro slovensko in po mojem sploh ne razumejo čisto točno, kaj se dogaja (ker tudi veliko drugih stvari razumejo samo okvirno, recimo eksterno preverjanje znanja – sem jim komaj uspela razložit). Otrok ima pač svoje posebnosti, ni pa tako nemogoč, veliko več problemov ima cel razred z enim sončkom iz bogate familije – ampak na take se učitelji niti ne upajo spravljat.

A to je spet ena mamica, ki misli, da se njenemu zlatemu otročku v šoli godi krivica. Ne, spoštovna mamica, ne se mu ne! Kaj pa je vaše dete kaj tako posebnega, da bi se učitelj z njim ukvarjal in ga psihično zlorabljal.
Če se ne uči in ima slabe ocene je to zaradi vas, ki oprostite, vidim da ste zelo malo inteligentna, in pač otrok ne bo nič bolj…
Dajte, dajte! Otroku vse v rit utaknete, čez pet let pa vas bo on prijavil na CSD, ker ga ne boste pustil na žurko in bo rekel, da ga psihično zlorabljate. A vidite, kako hudi butasta ste?

Iz tvojega posta pa veje en sam primitivizem. Ogromno otrok je, ki se jim v šoli godi krivica. In večina teh otrok je med boljšimi učenci v razredu. Od kod ti podatek, da ima otrok, ki se mu s strani učiteljev godi krivica, slabe ocene? Sodiš po sebi?? Sploh pa ni govora o krivici temveč o psihičnem nasilju. In tega je ogromno, ti povem iz prve roke. Tega se poslužujejo učiteljice, ki nimajo lastnega življenja oz. so ga zavozile, nič in nihče jih ne osrečujeje, so brezsrčne in trde osebe, ki jim je v edino veselje, da se znašajo nad učencem. In povečini so njihove tarče prav pridni učenci, saj dobro vedo, da tistim porednim in jezikavim ne bi prišle do živega. In to je tisto, kar je najbolj pokvarjeno.

V rit Utakneš si pa lahko nekaj ti. Si prostaška in neizobražena. Si sploh končala OŠ?

pa še res je. slučajnosem pristala na teh straneh ravno zaradi tega ker se na naši šoli dogaja isto Učiteljica nima svojih otrok ,se znaša nad otroki ,jih zmerja s kurbami jih obtožuje da kradejo znaša se brez razloga nad slabšimi učenci in jih pri tem še kaznuje pri ocenah. NE pol staršem na sestankih razlagat o psihičnem nasilju nad otroki ravnatelji bi morali pogledati kaj počnejo njihovi učitelji .

New Report

Close