Najdi forum

Izjave učiteljice

Zanimajo me vaša mnenja.
Moj sin hodi v 1. razred, pa mi zadnje čase čisto tako “usput” pove kako se obnaša njihova razredničarka. Namreč nekako so me zmotile njene izjave:
predvčerajšnjim je rekla sinovemu sošolcu: ti slon. Sem ga vprašala kaj se je zgodilo, pa ne ve in potem sem ga vprašala, kaj še kaj govori učiteljica učencem. Pa mi je rekel, da je zelo nesramna, obmetava jih z izrazi: slon, osel (za to dvoje sem izvedela, več ne vem). Če kdo kaj “mečka”, ne vem npr. šili svinčnik dlje časa, ga vpraša kaj zdaj a moliš oče naš ali kaj?

Potem mi je še rekel, da njemu večkrat pravi: zapri že svoja grda usta. Moj sin namreč govori kot navit – tudi doma.

Pa sem ga vprašala, če to malo za hec, če se zraven smeji, pa pravi da ne. Da vedno to pravi ko je jezna.

Nisem hotela več preveč vrtat vanj, ampak ko se pogovarjam s sošolčevo mamo, kateremu je rekla slon, je zelo jezna nanjo.

Vem, da ti otroci neštetokrat dvignejo pokrov, samo mislim, da pri tako majhnih takšne izjave niso ravno primerne.

Ne rečem, da se spusti učiteljica v višjih razredih na njihov nivo in se malo heca, samo to so pa po mojem mnenju le premajhni otorci za kaj takega.
Ja pa kako jih to uči? Saj bodo oni vendar te njene izjave uporabljaji naprej!?

Kaj vi mislite o tem?

Veš, kaj jaz mislim? Da je to tisti visoki standard v naših šolah, o katerem nam govori Branimir Štrukelj.

kot prvo moraš svojega sina naučit, da ni središče vesolja in da v razredu, kjer je še 25 drugih učencev, ne more non stop govorit kot navit, kar lahko počne doma in ga vsi poslušati z odprtimi usti.
Kot drugo, če misliš, da dela učiteljica kaj narobe, se prijavi na govorilne ure in razčisti zadevo.
Kako pa naj jaz vem kaj je res in kaj ne.

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam, te izjave ne sodijo v prvi razred, sploh pa ne iz ust učiteljice.

Jaz bi vsekakor odreagirala.

Moja hči trdi, da učiteljica govori kurac. Včeraj to izusti in ko vprašam, kje je to slišala. Pa reče: Od učiteljice.

še dobro da je šla v šolo, da se kaj takega nauči. Nikjer drugje na svetu ne bi mogla tega slišati.
Imam občutek, da so šli sedajle spet janšistični plačanci na delo in smetijo forum. najprej knjižničarji, potem šolniki, sedajle bo en ugotovil, da UE delajo ob petkih samo do 12.00 on mora nujno nekaj uredit, ker bo sicer njegova firma s 500 zaposlenimi propadla.

Jaz vem, da on non stop govori in sem o tem tudi z njo že govorila, ampak on to počne že odkar je spregovoril. Saj ga učim, da ne more non stop govoriti in vse o tem, kako s tem moti pouk itd. Ampak, saj je ona pedagog, naj pač nekaj naredi, jaz ga non stop opozarjam, kaj naj sedim zraven njega v šoli? Res nisem komplikator in sem za strogi red pri pouku, ampak s takimi izjavami ne vem če bo kaj uspela, razen tega, da bo zakompleksala otroke!
Moj sin je strašen flegmatik in mu take izjave ne pridejo do srca, ampak kaj pa nekdo drug?

Po drugi strani pa je zelo razgledan in ima zelo velik besedni zaklad, tako pravi učiteljica, nima problema z izražanjem, pripovedovanjem zgodbic, opisovanjem dogodkov…

No pač, njene izjave mi ne pašejo v prvi razred in pika.

potem pa stopi do učiteljice in ji povej, da tebi ni uspelo spravit tvojega gofljača na ustrezen nivo in naj ti s svojim pedagoškim znanjem pomaga, da bosta skupaj vzgojili tvojega otroka v kulturno in socialno bitje.

Res je ona pedagoginja, ti si pa mama. Da je tvoj otrok nevzgojen, si kriva ti in njegov oče.
Ni res, da si ti za strog red pri pouku, ker bi sicer ne imela takšnega otroka.
Tvoj otrok ni flegmatik, ampak razvajen mulc. Če bi mu učiteljica prisolila dve zaušnici, bi hitro nehal motiti pouk s svojim besedičenjem. Ker pa si ti zaljubljena v svojega sončka, boš težila učiteljici namesto, da bi svojemu sinu.

Hči je sicer že pred leti dokončala šolo, vendar je tudi večkrat
omenila, da se nekateri učitelji in učiteljice spuščajo z izrazi na nivo
učencev.

Meni se to zdi od učiteljev nestrokovno, neprimerno in nespoštovanje
do svojega poklica.

Se popolnoma in absolutno strinjam!

Dobro, ampak on ni edini in sploh nisem vedela do zdaj, kaj ona govori. Zakaj pa drugim potem dodeljuje: slon, osel…?

Obstajajo otroci, ki so bolj tihi, vase zaprti in oni, ki ne držijo jezik za zobmi (tak je moj).
In on pač komentira vsako stvar v podrobnost. Ko se kaj zgodi, mi je učiteljica sama rekla, da itak takoj vpraša njega, ker ji do vsake podrobnosti vse razloži.

tečna si da je groza. Smo ti že povedali, da razčisti z dotično učiteljico, ali bi samo rada tukaj sprožila vsesplošno pljuvanje po učiteljih?
Učitelji so tako kot pri vseh poklicih vseh sort, eni dobri, drugi povprečni, tretji pa ne bi smeli opravljati tega poklica.
Ti imaš problem in če ti bo 132 mon reklo, da je učiteljica krava in se tako ne sme obnašat, to tvojega problema ne bo rešilo. boš šla do nje ali naj grem jaz namesto tebe?

Pametnega otroka imaš ni kaj

Res je ona pedagoginja, ti si pa mama. Da je tvoj otrok nevzgojen, si kriva ti in njegov oče.
Ni res, da si ti za strog red pri pouku, ker bi sicer ne imela takšnega otroka.
Tvoj otrok ni flegmatik, ampak razvajen mulc. Če bi mu učiteljica prisolila dve zaušnici, bi hitro nehal motiti pouk s svojim besedičenjem. Ker pa si ti zaljubljena v svojega sončka, boš težila učiteljici namesto, da bi svojemu sinu.[/quote]

BRAVO, točno to je srž problema. Doma ni uspelo, zdaj naj pa v šoli popravljajo!!!!

Prav, potem pa sem tečna, kaj si pa morem!?

Najraje bi sinu rekla, sem imela že na koncu jezika, da naslednjič, ko mu reče naj zapre svoja grda usta, naj ji lepo mirno odgovori: da bi jaz na njenem mestu raje poskrbela za svojo neurejeno frizuro (se namreč oblači po zadnji modi, fruzuro pa ima kot bi ji krava prdnila vsako jutro v glavo), kot pa da se ukvarjam s tujimi grdimi usti!
In če ga bo vprašala, če moli boga (oče naš ali karkoli), naj ji mirno odgovori: ne, molim se alahu!

Saj mu ne bom tega rekla, ampak jaz bi ji že tako odgovorila!

Odrasli včasih ne vedo, da otroke take izjave prizadanejo. Morda se njej zdi normalno, da reče svojemu partnerju/prijatelju slon, pa on seveda zaradi tega ni užaljen. Sem se srečala nekoč s takim primerom, ko se je odrasel hotel pohecati z otrokom, pa je otrok to dojel kot hudo žalitev. Seveda je bilo potem temu odraslemu čudno, kaj se mali gre in zakaj se cmeri za brezveze.

Pojdi do učiteljice in ji razloži situacijo. Čeprav bi ji kot pedagoginji te stvari morale biti jasne. No, očitno ji niso.

No vidiš, pa smo prišli do bistva problema. Še enkrat preberi, kaj si napisala o njeni frizuri, potem pa razmisli, v čem si ti drugačna od učiteljice in kje se je tvoj sinko naučil nespoštljivega vedenja.

Res je ona pedagoginja, ti si pa mama. Da je tvoj otrok nevzgojen, si kriva ti in njegov oče.
Ni res, da si ti za strog red pri pouku, ker bi sicer ne imela takšnega otroka.

Ti si pa omejen-a….tudi če bi v šoli popravljali njeno vzgojo( kar dvomim) je ,,popravljati,, ne morejo z žaljivkamo kot so osel in podobno….a to je dober vzgled…a to je vzgoja???? Nič čudnega potem da so nekateri nevzgojeni, če pa starši mislite da se takole in s takimi zmrljivkami vzgaja!

Tvoj otrok ni flegmatik, ampak razvajen mulc. Če bi mu učiteljica prisolila dve zaušnici, bi hitro nehal motiti pouk s svojim besedičenjem. Ker pa si ti zaljubljena v svojega sončka, boš težila učiteljici namesto, da bi svojemu sinu.[/quote]

BRAVO, točno to je srž problema. Doma ni uspelo, zdaj naj pa v šoli popravljajo!!!![/quote]

No vidiš, pa smo prišli do bistva problema. Še enkrat preberi, kaj si napisala o njeni frizuri, potem pa razmisli, v čem si ti drugačna od učiteljice in kje se je tvoj sinko naučil nespoštljivega vedenja.[/quote]

Glej, to si lahko misli starejši učenec, majhnega otroka pa definitivno zatre in večino užali.

Nimam kaj še enkrat prebirati, take besede niso primerne za vzgojo otrok in pika.
Kako pa ti izgleda, da se obmetavajo z besedami osel in slon?
Ja pajade!

A ti tudi prideš nekam, ne vem na občino, pošto, banko in ker so uslužbenci, počasni, klepetajo med seboj, se smejejo, kaj pa vem, a jim tudi rečeš: daj no osel, kdaj bom jaz na vrsti, saj si vendar v službi, ne na tržnici?

New Report

Close